Okunma Sayısı: 84
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

The Batman Filminde 'The Riddler' Rolü Sahibini Buldu!


The Batman Filminde 'The Riddler' Rolü Sahibini Buldu!
The Batman filminin yönetmeni Matt Reeves, The Riddler rolünü üstlenecek oyuncuyu buldu. Warner Bros. perşembe günü Paul Dano'yla klasikleşmiş kötü adam rolü için anlaştığını açıkladı.

Dano'nun oynayacağı karakterin ismi daha sonradan çizgi roman evrenine katılan Edward Nygma karakterinin kötü karaktere adapte edilmiş hali olan Edward Nashton olacak. Karakter, 1960'larda Frank Gorshin ve John Astin tarafından canlandırılan TV dizisinde ve 1995'te Jim Carrey'nin oynadığı, Joel Scumacher'in yönettiği Batman Forever filminde görüldü.

Batman rolünde Robert Pattinson'u, Catwoman rolünde Zoe Kravitz'i ve Komiser Gordon rolünde ise Jeffrey Wright'ı göreceğiz. The Riddler ve The Penguin rolleri için bir ara Jonah Hill ismi öne çıkmış olsa da herhangi bir resmi açıklama gelmedi. Reeves, planları içinde Batman'ın karşılaştığı birçok 'villian' karakterlerin filmde olacağını açıkladı.Dano, kısa bir süre önce Escape at Dannemora dizisindeki rolü ile Emmy'e aday gösterildi. 2018'de vizyona giren ve eleştirmenler tarafından beğenilen Wildfire filminin yönetmenliğini ve ortak yazarlığını üstlendi. Love and Mercy, Prisoners, 12 Years a Slave, There Will Be Blood, Little Miss, Sunshine, Youth and Okja, Paul Dano'nun rol aldığı diğer filmler.

Bill Finger ve Dick Sprang tarafından yaratılan The Riddler -diğer bir adıyla Edward Nygma ya da "E. Nigma"- kendisini yakalamaları için arkasında deliller ve bilmeceler bırakan, Batman ile zihin oyunları oynamayı seven bir karakterdir. İlk olarak 1948'de Detective Comics No. 140'ta gördüğümüz karakter daha sonra Batman'ın en büyük düşmanları arasına giriyor. Son 70 yılda, birçok filmde, çizgi filmlerde ve video oyunları içinde yer alan The Riddler, soru işaretleri ile kaplı kostümüyle ilk yıllarda iyi biri gibi gözükse de daha sonradan suç işlemenin suçları çözmekten daha zevkli olduğunu fark ediyor ve kötü tarafa adımını atıyor.Warner Bros. The Batman filminin çıkış tarihini 25 Haziran 2021 olarak gösterdi.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!