Okunma Sayısı: 26
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Hulk, Wolverine'i Neden İkiye Ayırdı?


Hulk, Wolverine'i Neden İkiye Ayırdı?
Merhaba sevgili Wannart okuyucuları. Bu yazımda Marvel evreninin en sinirli iki karakterinin efsane savaşını sizlere anlatacağım.

Her şey Nick Fury'nin Wolverine'den Hulk'u öldürmesi için yardım istemesiyle başlıyor. Anlatılan olayda Hulk sevgilisi Betty Ross tarafından aldatıldığını öğreniyor ve New York'da 800 den fazla insanı öldürüyor. Hükümet bu durum karşısında Bruce Banner'ı idam etmeye karar veriyor. Nükleer bomba ile ölüme mahkum edilen Banner, bomba patlamadan hemen önce Hulk'a dönüşüyor ve hayatta kalmayı başarıyor. Bundan sonra ise önce Paris ardından irlanda ve Hindistan da çeşitli doğa üstü olaylar yaşanıyor. Nick edindiği bilgiler doğrultusunda bu olayların arkasında Hulk'un olduğunu anlıyor.

Bu durum karşısında Nick, Hulk'u öldürmesi için Wolverine'i görevlendiriyor. Wolverine uzun aramalar sonucu Nepal'de bir tapınakta Hulk'la karşılaşıyor. Hulk onlarca kadının arasında uzanmış bir vaziyette kapıda Wolverine'i görünce oldukça sakin bir şekilde sıcak çikolata isteyip istemediğini sorar. Artık Hulk'un kontrolünü kısmende olsa elinde tutan Banner buraya Panchen Lama adındaki bir filozoftan eğitim almak için gelmiştir. Panchen Lama ise küçük bir çocuk olmasına karşın oldukça bilge tavırları ile Banner ve Hulk'un aslında aynı kişi olduklarını konusunda Banner'ı ikna ediyor ve kontrolün Banner'ın eline geçmesini sağlıyor. Ta ki Wolverine ortaya çıkana kadar.Wolverine her zaman yaptığı gibi Hulk'u kızdırmaya çalışıyor ama Hulk sakin tavırları ile bir türlü Wolverine'e saldırmıyor ama bu durum çok uzun sürmüyor çünkü Wolverine Hulk'un sevgilisi olan Betty hakkında birkaç kötü kelime kullandıktan sonra destansı savaş başlıyor. Hulk ile Wolverine Nepal dağlarında verdikleri bu ölümcül dövüşte birbirlerine olağan üstü anlar yaşatıyorlar. Ama sizinde tahmin edebileceğiniz gibi Wolverine her ne kadar çok güçlü de olsa asla Hulk'un dengi olamaz ve kavga Hulk'un Wolverine'i ortadan ikiye ayırması ve bacaklarını 3 kilometre uzağa fırlatması ile son buluyor. Adamantinyum iskeletine rağmen Hulk'un elinde iki parçaya bölünen Wolverine bir diyaloğunda Hulk ile olan kapışmasını şu şekilde dile getiriyor '' İlk yumruğu yediğin anda hiçbir şey hissetmiyorsun, sanki ruhun bedenini terk ediyor ve sen anca ruhun bedenine geri geldiğinde acıyı hissetmeye başlıyorsun. Ve bu noktada anlıyorsun ki dişe diş mücadele ettiğin şey yürüyen bir depremin ta kendisi''.

Evet sevgili okurlarımız bu hikayeyi de dilimiz döndüğünde size anlatmaktan büyük keyif aldım. Umarım sizde okurken keyif almışsınızdır. Bu tarz hikayeler ile karşınızda olmaktan mutluluk duyuyorum. Tekrar görüşmek üzere kendinize iyi bakın. 

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!