Advertisement

Mitoloji Hikayeleri #10: Minik Hikayeler

Mitoloji Hikayeleri #10: Minik Hikayeler
 • 6
  0
  0
  0
 • Mitoloji hikayelerimizi seviyor musunuz? O zaman daha çok mitoloji hikayesi okumaya devam! Bu yazıda garip minik mitolojik hikayeler anlatacağım sizlere. İyi eğlenceler.

  Zeus ve Europa (Yunan Mitolojisi)

  İsmi Avrupa kıtasından gelen Europa, arkadaşları ile birlikte sahilde oyun oynuyordu. Hayatı gayet iyi gidiyordu ta ki Zeus ona aşık olana kadar. Zeus kendini güzel beyaz bir boğaya dönüştürerek Europa'nın yanına gitti. İyi kalpli Europa boğayı besledi ve onun sırtına bindi. Zeus, Europa'yı sırtına aldı ve onu Crete adasına götürdü. Ona orada tecavüz etti ve hamile bıraktı.

  Acheri (Hint Mitolojisi)

  Acheri Hint mitolojisinde olan korkunç bir karakterdir. Soluk benizli küçük bir kız çocuğu olarak görülür. Bu kız çocuğu küçük yaşta kötü ve hastalıklı bir hayat geçirerek ölmüştür. Şimdiki amacı ise bir hayalet olarak insanlara yavaş ölümleri tattırmak ve onları kurtulamayacakları hastalıkların kurbanı yapmak.

  Lycurgus (Yunan Mitolojisi)

  Tanrıları kızdırmamalısınız. Lycurgus, Dionysos (Şarap Tanrısı) bir şarap turundayken ona saldırmış ve zarar vermiş. En sevdikleri parti tanrısının zarar gördüğünü duyan tanrılar, Lycurgus'u delilik ile lanetlemişler. Lycurgus eve gidince "amanın kesilecek ne kadar da çok yabani ot var" diyerek önce oğlunu kafasını, sonra ailesinin kafalarını ve en son da kendi bacaklarını kesmiş. Baltayla!

  Futakuchi-Onna (Japon Mitolojisi)

  Bu kadın gayet normal gözüküyor fakat kafasının arkasında çok cani bir ağzı daha var. Bu ağız ne yemek bulursa onu hemen yiyor, hiçbir şey ayırt etmiyor. Bu kadın Japon Mitolojisinde genelde açgözlü insanlara işkence eder ve açgözlülüğün kötü bir şey olduğunu simgeler.

  Apollo ve Cassanra (Roma Mitolojisi)

  Cassandra, Kral Priam'nın en güzel kızlarından biriydi ve bu yüzden Apollo ona aşık oldu. Onunla evlenmek istedi ve eğer Cassandra evlenmeyi kabul ederse Apollo ona kahinliğin gücünü bahşedecekti. Cassandra kabul etti fakat Apollo ile evlenmedi. Böyle onunla evlenmeden kahinlik gücünün sahibi olacağını düşündü. Oldu da fakat Apollo çok sinirlendi ve Cassandra'yı "Kimsenin ona inanmaması" ile lanetledi. Kimse Cassandra'ya inanmadığı için Truva kaybedidi.

  Yorumlar (0)

  Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

  Yorum Bırakın

  Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.