Okunma Sayısı: 16
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Destiny 2 Xur Güncellemesi: Crimson Alınmalı Mı?


Destiny 2 Xur Güncellemesi: Crimson Alınmalı Mı?
Destiny oyuncularının çok yakından tanıdığı Xûr bu hafta da bizlerle. Tower'da bulabileceğiniz Xûr, bu hafta bizlere bir ilginçlik yaparak getirmiş olduğu tüm exotic'leri yeni DLC olan Curse of Osiris'den seçmiş. Zırhları bir kenara bırakmak gerekirse getirdiği silah olan Crimson hakkında konuşmak istiyoruz. Çünkü bu silah, bu silah... Çok güzel.

İçinizde Destiny 1 oynayanlar varsa sizler için Red Death desek yeterli olacaktır fakat Destiny 2'ye yeni giriş yapmış oyuncular için Crimson'u anlatmamız gerekli. Crimson bir Hand Cannon (tabanca) fakat tipik alışmış olduğunuz tabancalar gibi değil de Pulse Rifle'lar (üçlü sıkan) gibi ateş ediyor.

[caption id="attachment_44850" align="alignnone" width="640"] Destiny 1 oyuncularının aşina olduğu "Red Death"[/caption]

Crimson'un perk'lerinden ve base stat'larından bahsettiğimizde ne kadar güçlü bir silah olduğunu zaten siz anlayacaksınız. Silahımızın exotic perk'i olan üçlü mermi sıkmasından zaten bahsetmiştik. "Smallbore" ismindeki perk sayesinde de fazladan menzil sağlamasının yanı sıra tepmesini de oldukça azaltıyor.

"Accurized Rounds" perk'iyle şarjönüzüdeki merminin uzun menzilli atışlar yapmasına, yani hedef aldığınız yere daha rahat gitmesini sağlamasıyla birlikte ne kadar güçlü olduğunu belli etse de zaten Smallbore'a sahip olan silahımız bir de "Heavy Grip" perk'iyle daha da az tepme imkanı sağlıyor ve gücüne güç katıyor. Heavy GripSmallbore'dan farklı olarak menzil sağlamıyor ve silahı elimize alma hızımızı düşüyor. Tüm bunlara rağmen Smallbore'la stack'lenen Heavy Grip, neredeyse kusursuz bir silah yaratıyor.Bu silahı güzel yapan özelliklerinden biri de "Trait Cruel Remedy" perk'ini tetiklediğinizde size vermiş olduğu ekstra özellikler. Bu perk, düşmanların hassas noktalarından öldürdüğünüzde harcamış olduğunuz tüm mermileri geri veriyor ve herhangi birini, bu silahla öldürürseniz canınızı yeniliyor. Süper.

Bu PvE oyuncuları için harika bir özellik çünkü hem silah mermisini yenileme derdi olmadan düşmanları hızlıca temizleyecek, hem de vermiş olduğu can yenilemesi sayesinde hayatta kalmaya devam edecek şekilde bir oynanış sergileyebilirler. Daha önceden de saymış olduğumuz tepme azaltan ve menzil arttıran perk'ler de eklendi mi strike'larda, raid'lerde veya public event'lerde ölmeden oynamanın tadını çıkaracaklar.

PvE oyuncuları için silahı incelerken değinmemiz gereken bir konu var ki o da boss'lara verdiği hasar. Etrafı temizlemek ve can doldurma bakımından harika bir silah olmasına rağmen iş boss kesmeye geldiğinde hasarı oldukça düşük oluyor fakat bunu da ikincil slot'unuza takabileceğiniz bir silahla veya roketatarla oldukça rahat bir şekilde çözebilirsiniz.Silahı PvP cephesinden incelediğimizde ise Crimson yerine takabileceğiniz daha iyi silahlar elbette ki var. En basitinden PvP arenasında MIDA-Multi Tool, Crimson'dan çok çok daha iyi iş yapacaktır. Yine de oynanışı oldukça keyifli olduğu için kesinlikle denenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Öncelikle yok denecek kadar az tepmesiyle rahatlıkla nişan alabilirsiniz. Ayırca girdiğiniz 1v1 düelloları kazanmanız halinde alacağınız can yenileme güçlendirmesi sayesinde hayatta kalmaya devam edebilirsiniz.

Xûr, 6 Mart'a kadar sizleri Tower'a bekliyor. 29 Legendary Shard gibi resmen ucuz bir fiyata alabileceğiniz bu silahı kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

 

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!