Okunma Sayısı: 99
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Deep Web'in Derinliklerinde: Welcome to the Game II


Deep Web'in Derinliklerinde: Welcome to the Game II
Son dönemde çıkan güzel bir korku/gerilim oyunu mu arıyorsunuz? Bir de içinde çözmesi zor bulmacalar olsun, oyunun içine girebileyim mi diyorsunuz? O zaman ''Oyuna Hoş Geldiniz''

Welcome to the Game II, bağımsız yapımcı Reflect Studios'un geliştirdiği, serinin ikinci oyunu. 4 Nisan 2018 tarihinde Steam üzerinden satışa sunuldu. Oyuna serinin ilk oyununa kıyasla birçok yeni özellik eklendi. Ayrıca twitch.tv gibi yayın sitelerinde de kullanıcıların büyük ilgisini çekti.

Nedir bu Welcome to the Game II?


Welcome to the Game II için atmosferik bir korku, strateji ve bulmaca oyunu diyebiliriz. Oyunumuzun çoğu, oldukça aşina olduğumuz bir ortamda geçiyor. Bilgisayar sandalyesi. Deep web'in, hatta internet miti ''shadow web''in derinliklerine iniyoruz bu oyun ile. Peki zorumuz ne mi? Hemen size hikayeden biraz bahsedelim:

Oyunda yönettiğimiz karakter araştırmacı gazeteci Clint Edwards. Bilgisayarımızdan gelen bir bildirim sesi bizi uykumuzdan uyandırıyor. İzleyenleri tedirgin eden bir yayın linki ile karşılaşıyoruz. Yayını açtığımızda ''Amalea'' isimli, inanılmaz derecede korkmuş bir kadın ile karşılaşıyoruz. Amalea, tedirgin bir biçimde ''shadow web''den ve kendisini avlamaya çalışan maskeli adamlardan bahsediyor. Bulunduğu konumu anlatmaya çalıştığında ise yayın absürt bir biçimde sona eriyor.Bu şekilde başlayan maceramızdaki amacımız ise, shadow web'in derinliklerine dalıp sitelerdeki şifreleri çözerek Amalea'yı kurtarmak. Tabii, shadow web'de öyle kafamıza göre gezinemiyoruz. Komşularımızın Wi-Fi'larını hackleyerek, VPN ve portlar değiştirerek ve hatta jammerlar kullanarak takip edilmemizi zorlaştırıyoruz. Çünkü Amalea'nın durumuyla ilgisi olan tek kişi biz değiliz. Tüm bunları yaparken polisler, diğer hackerlar ve hatta Amalea'nın bahsettiği maskeli adamlar bizim bir açığımızı yakalamaya çalışıyor.

Deep web'deki şifreleri çözmeye çalışırken bize yardımcı olacak unsurlar (Wi-Fi güçlendiricisi, hareket sensörü vs.) satın alabiliyoruz. Bunların ödemesini oyun içindeki para birimimiz DOSCoin ile ödüyoruz ve teslimatı dronelar ile ödüyoruz.Ancak tüm oyun bilgisayar sandalyemizde geçmiyor. Kimi zaman dışarı çıkıp özel teslimatları almamız, çevreyi keşfetmemiz, bulunduğumuz binaya hareket sensörleri yerleştirmemiz gerekiyor. Oyunun apartman dairemizin dışına da çıkması, gerçekçilik faktörünü önemli derecede artıyor. Her hareketimizde de izlendiğimizi iliklerimize kadar hissediyoruz.

Welcome to the Game II, size bir nevi ''Inception'' yaşattığından, gerçekten sizi gerecek bir oyun. Bilgisayarımızın başında normal tarayıcımızı açıp Youtube'dan istediğimiz videoyu bile izleyebiliyoruz. Bilgisayarın özgür kullanımı, size gerçekten oyunun içindeymişsiniz hissi veriyor. Evinizde otururken, acaba izleniyor muyum endişesine düşüyorsunuz. Steam'de birçok kullanıcı oyunu satın alıp, anksiyete ve panik ataklar yüzünden oyunu oynayamadığı için iade ettiklerini belirtmiş. Bu tarz psikolojik rahatsızlıklarınız var ise, oyunu alırken iki kere düşünün. Ayrıca oyunda gezdiğimiz shadow web'de de, hassas bireyleri rahatsız edebilecek ögeler mevcut.


Oyun Hakkında Değerlendirmelerimiz


Öncelikle korku oyunlarını seviyorsanız, Welcome to the Game II kesinlikle denemeniz gereken bir oyun. Hele ki serinin ilk oyununu oynamış ve beğenmişseniz, ikinci oyunda ne kadar üzerine konulduğuna çok şaşıracaksınız.

Sistem Gereksinimleri: WttG2, aslında olağanüstü grafiklere sahip olmasa da sürekli birkaç farklı bölgede aksiyon döndüğü için eski sistemleri zorlayabilir. Oyunu oynamak için minimum olarak 2 GB'lık bir ekran kartı ve 2 GB RAM gerekiyor. Önerilen sistemde ise bu değerler 4 GB'lık ekran kartı ve 8 GB RAM.

Fiyat/Performans: WttG2, Steam üzerinden şu an itibari ile 38,99 TL'ye satılıyor. Oyunun size vadettikleri gerçekçilik ve deneyim. İkisinde de oldukça başarılı olduklarını söyleyebiliriz. Ayrıca oyunu bitirmenin 30-40 saat alacağını da not düşelim. Şu an için kesin bir yorum yapamayız. Ancak yaz indirimleri için takip listesine almakta fayda var.

Oyuna bir de kendi göz atmak isteyenler buraya tıklayarak oyunun Steam sayfasına ulaşabilirler. Hepinize iyi oyunlar! Bir de unutmadan oyunun trailerını bırakalım:
 

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!