Okunma Sayısı: 113
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

NFS: Underground Oyunlarından Sizi Yollara Dökecek 8 Şarkı


NFS: Underground Oyunlarından Sizi Yollara Dökecek 8 Şarkı
Electronic Arts şirketinin en başarılı serilerinden olan Need for Speed, gerek ülkemizde gerekse dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip. Bu hayran kitlesini kazanmasında da seriyi bambaşka bir seviyeye taşıyan ''Underground'' oyunlarının etkisi tartışılamaz.

Need for Speed'in yedinci oyunu olan NFS:Underground 2003'ün Kasım ayında yayınlandı. Underground'ı diğer Need for Speed oyunlarından ayıran özellikler ise; oyunda spor arabalar yerine sokakta görebileceğimiz normal arabalar kullanmaları ve bu arabaları modifiye etme imkanımız olmasıydı. Ayrıca ''Underground'' seride senaryosu olan ilk Need For Speed oyunu olma özelliğini taşıyor. Oyunun yapımında büyük ölçüde 2001 yapımı Hızlı ve Öfkeli filminden esinlenildi. Serinin devam oyunu olan ''NFS: Underground 2'' ile oyuncu deneyimini bir üst seviyeye taşıyan EA, seriye özgün şarkı seçimleri ile de oyunu hepimiz için unutulmaz kıldı. İşte duyar duymaz sizi o sokak yarışlarında hissettirecek şarkılardan bazıları:

1) Terror Squad - Lean Back ft. Fat Joe, Remy

Electronic Arts, NFS: Underground serisi için genellikle yüksek tempoda ilerleyen club hip hop şarkılarını tercih etti. Underground 2 soundtrack'inde bulunan şarkı oyun ile hafızalarımıza kazınmasının yanı sıra Billboard Hot 100 listesinde de bir ayı aşkın süre boyunca zirvede kaldı.

2) Snoop Dogg ft. The Doors - Riders on the Storm

Orijinali The Doors grubunun 1971 çıkışlı efsanevi albümü ''L.A. Woman'' albümünde bulunan Riders on the Storm, NFS: Underground 2 için özel olarak Snoop Dogg tarafından yeniden yorumlandı. Şarkının altyapısı ise ''Fredwreck'' tarafından değiştirildi. Şarkı, birçok NFS oyuncusunun favori soundtrack'i oldu diyebiliriz :)

3) Static-X - The Only

Endüstriyel Metal grubu Static-X'in 2003 çıkışlı single'ı ''The Only'' oyunda bulunan nadir metal parçalarından birisi. Yüksek enerjisi ve agresifliğiyle yarış oyunları için biçilmiş kaftan olan şarkı NFS: Underground'da kullanıldı. Grubun vokalisti ve gitaristi olan Wayne Static, 1 Kasım 2014'te doz aşımından dolayı hayata gözlerini yumdu.

4) Lil Jon & The East Side Boyz - Get Low

Serinin belki de en unutulmaz şarkısı olan ''Get Low'', Lil Jon ve The East Side Boyz'un 2003'te yayınladığı ''Kings of Crunk'' albümünden bir single. Şarkı Billboard Hot 100 listesinde ikinci sıraya kadar yükseldi ve uzun bir süre boyunca hafızalardan silinmedi. Ayrıca Need for Speed Soundtrack'i denildiğinde de akla ilk gelen şarkılardan birisi oldu.

5) Spiderbait - Black Betty

Orijinal versiyonunun ''Lead Belly''e ait olan 1939 senesi çıkışlı parça ''Black Betty'', aslında oldukça düşük tempoya sahip bir ''çalışma şarkısı''dır. Ama şarkıyı Ram Jam, Tom Jones veya Spiderbait'in coverladığı modern rock versiyonlarından duymuş olma ihtimaliniz daha yüksek. İlginçtir ki şarkının tüm rock versiyonları hit olmuştur.

6) Chingy - I Do
Oyundaki başka bir hip hop şarkısı olan ''I Do'', Chingy'nin platinum sertifikalı (1 milyonun üzerinde kopya satışı) albümü ''Powerballin''den. NFS: Underground 2'nin albüm satışlarını pozitif yönde etkilediğine hiç şüphemiz yok.

7) T.I. - 24's

T.I.'ın ikinci stüdyo albümü ''Trap Muzik''in lead single'ı ''24's'', yazımızdaki diğer şarkılar kadar yüksek bir liste başarısı yakalamasa da oyunu oynadıysanız kesinlikle hatırlayacağınız bir şarkı.

8) Xzibit - L.A.X.

Listemizi Amerikalı ''gangsta rap'' efsanesi Xzibit ile noktalıyoruz. ''L.A.X.'' arka fondaki gizemli beat'i ile NFS: Underground 2 yollarında gezerken keyfini çıkaracağınız sayısız şarkılardan birisi.
Listemizi beğendiniz mi? Sizce listede olması gereken ama gözden kaçırdığımız şarkılar var mı? Peki en önemlisi sizce yakın gelecekte bir NFS: Underground 3 görür müyüz? :) Yorumlarınızı bekliyoruz. Hepinize iyi oyunlar!

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!