Okunma Sayısı: 15
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Polen Toplayıp Doğayı Keşfedin: Bee Simulator


Polen Toplayıp Doğayı Keşfedin: Bee Simulator
Simülatör oyunları günümüzde oyuncular tarafından merak edilerek oynanan ve sevilen oyunlar olmaya devam ediyor. Bu sefer ki gelecek simülasyon oyunu ise Bee Simulator.

Bize gerçekçi bir ortam ve güzel bir oynanış vadeden oyun şimdiden dikkat çekmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Gamescom 2018 için bir trailer yayınlayan Bee Simulator için biz de merakla beklemedeyiz. Oyunu sizin için detaylı bir şekilde incelemeye çalıştık.

İsterseniz ilk önce oyunun genel özelliklerine şöyle bir bakalım;

Oyunun adından da anlaşılacağı üzere bir arı olarak oyunu oynayacağız. Oyun New York'taki Central Park'tan esinlenilmiş bir alanda geçecek. Oyunun başlarında çiçek polenlerine uğrayacak ve polen toplayacağız. Polenlerin çeşitleri olacak ve değerli polenleri bulmak istiyorsak nadir bulunan çiçekleri bulmamız gerekecek. Polen görevleri kraliçe arı tarafından verilecek.

Onun dışında parkı keşfetme ve kendi halimizde dolaşma konusunda özgür olacağız gibi duruyor. Trailer'dan anladığımız kadarıyla park büyük bir alana benziyor. Parkta insanlar, bitkiler ve diğer objelerle etkileşim içine girebileceğiz.Bunların dışında her şey güllük gülistanlık olmayacak tabii ki. Kovanımızın bulunduğu ağacı kesmek isteyenlere karşı ailemizi korumak için mücadele vermemiz gerekecek. Sorun tek bununla sınırlı değil. Ailemizde bulunan arılar dışındaki diğer arıların büyük çoğunluğu düşman arılar. Bir yandan da onlarla mücadele içinde olacağız. Bu mücadeleleri kazanmak için iğnemizi kullanmaktan çekinmemeliyiz sevgili Wannart ailesi!

Oyun sorunların yanında eğlenceli aktiviteler de barındıracak. Bunlardan biri arı yarışları! Arı yarışlarının yanında bir diğer eğlenceli aktivite ise dans! Evet yanlış duymadınız arıların ünlü dansı Waggle Dans'ı da istersek oyunda yapabileceğiz. Bu dans sayesinde kovana döndüğümüzde yiyecek kaynağı hakkında kardeşlerimize bilgi vereceğiz.Oyunun farklı modları bulunuyor bunlar ise;

  • Bir oyunculu hikaye modu bize arı ailesi sunuyor. Ailemizi korumak için mücadele vereceğiz.

  • Keşif modu, New York'taki Central Park'tan esinlenen bir dünyayı özgürce keşfetmemizi sağlayacak.

  • Bölünmüş ekran desteği sunan oyun aynı bilgisayardan 2 kişinin oyunu oynayabilmesine olanak verecek.

  • Oyunun online bölümünde arkadaşlarımızla ve diğer arılarla birlikte yardımlaşma ve rekabet içinde olacağız. Ayrıca online modda ek bir harita daha olacak.


Varsav Game Studios'un yazdığı oyun tanıtımında ise oyunda şiddet olmayacağı ve çocuklarında bu oyunu rahat bir şekilde oynayacağı yazıyor. Eğer çocuğunuzla oynayacak bir oyun arıyorsanız Bee Simulator tam size göre bir oyun olabilir. Oyunun müzikleri ise The Witcher 3 ve The Vanishing of Ethan Carter'dan tanıdığımız isim Mikołaj Stroiński'e ait. 2 oyunda da efsane işlere imza atan isim bu oyun içinde çok güzel müziklere imza atacaktır.Oyunun geliştiricilerinden Łukasz Rosiński'nın oyun hakkında dedikleri ise şu şekilde;

"Bir akşam, kızımla birlikte arılar hakkında bir kitap okurken, arı ailesinin hayatının aile oyunu için bekleyen bir senaryo olduğunu fark ettim. Bir ebeveyn olarak, hepimizin ilgi çekici bulduğu faaliyetler üzerinde birlikte vakit geçirmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Bee Simulator'u böyle bir oyun olarak tasarladık. Oyun boyunca, oyuncular arıların hayatı hakkında eğlenceli gerçekleri öğrenecek ve küçük bir böcek perspektifinden güzel bir dünyayı keşfedecekler. Bölünmüş ekran modu, koloniyi neşeli ve eğlenceli bir şekilde tanımanıza olanak tanıyacak. Arının uçuşunu kontrol etmenin en genç oyuncular için bile sezgisel olmasını sağladık"

Oyunun Steam sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Oyunun bu sonbaharda PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için çıkması bekleniyor.

Oyunun trailer'ını aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca hatırlatmakta fayda var birçok oyunun tanıtılacağı Gamescom 21 Ağustos'ta başlayacak. İyi günler dileriz oyun severler!Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!