Okunma Sayısı: 173
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Diablo III'te Whimsyshire'a Rift Nasıl Açılır?


Diablo III'te Whimsyshire'a Rift Nasıl Açılır?
Önceki oyununun başarısından sonra uzun yıllar sessizliğe bürünen Diablo yapımı bizi uzunca bir süre bekletip yıllar sonra 3. oyununu piyasaya 15 Mayıs 2012'de yani bir önceki oyundan tam 12 yıl sonra sürmüştü. Haliyle bu 12 yıl biz oyuncularda büyük beklentiler yaratmıştı. Diablo III, bazılarımız için hüsran iken bazılarımız için ise büyük bir başarıydı. Blizzard, Diablo II'de yaptığı "Cow Level" gibi bir şey yapacak mı acaba soruları havada uçuşurken oyuncular Whimsydale ve Whimsyshire'ın kapılarını yavaş yavaş aralıyorlardı.Tıpkı Diablo II'deki Cow Level gibi Whimsyshire, Diablo III'ün içindeki bir easter egg (yapımcılar tarafından oyuna vs. koyulan göndermeler) olarak geçiyor. Burada çiçekler, unicornlar ve oyuncak ayıcıklar ile savaşıyoruz. Bölüm, oyundan tamamen farklı bir stilde yaratılmış. Öyle ki harita küçük bir çocuğun çizimi gibi duruyor. Oyundaki objeler, sandıklar ve iksirler burada oyuncaklar, mutlu bulutlar ve şekerlemeler halinde karşımıza çıkmasına rağmen düşmanların ölüm animasyonları her zamanki gibi vahşi ve kanlı.Whimsyshire'ın yapılma amacı oyunun grafiklerinin çok "çizgi filmimsi" ve "parlak" olması eleştirilerine cevap niteliğindedir.

Whimsyshire'ın Diablo II'de oyunu bitirip bir Town Portal ve Wirt's PegLeg'i Horadric Cube da "transmute"ladıktan sonra açılan Cow Level'dan farkı ise Rift açmanın daha kompleks olmasıydı. Diablo III'te bu Rift'i açmak için 4 ayrı Act'ten 5 farklı eşya ve bir Blacksmith Plan ile Staff of Herding'i oluşturup Old Tristram Road'da Cow King'in hayaletini aramamız gerekiyor. Bazı eşyaları almak için bir boss kesmemiz gerekecek ve bu bosslardan her zaman bu eşyalar düşmeyecek. Oyuna girip çıkacağız belki 20 sefer aynı bossu keseceğiz.

Buraya çok benzer bir bölge olan Whimsydale'a ulaşım ise çok daha kolay. Oyunda karşımıza çıkan goblinlerden "Rainbow Goblin"i öldürdüğümüz zaman buraya bir portal açılır. Bu iki mekanda çoğu şey adeta birbirinin kopyasıdır. Tek farkları ise Princess Lilian'dan düşen Cosmic Wings itemi sadece Whimsydale'de bulunmakta.

Whimsyshire için ihtiyacımız olan ilk eşya "Black Mushroom". Bu eşyayı Act I'da Tristram Cathedral bölgesinde bulabilirsiniz. Nadir bir eşya olduğu için düşürmek birden fazla deneme gerektirebilir. Bunun için oyundan çıkıp tekrar girmeniz gerekmekte. Bu sayede düşmanlar yeniden spawnlancak, bölgedeki her şey resetlenecek. Bu eşya birkaç mantardan oluşan bir topluluktan düşüyor. Bu topluluğa tıkladığınız zaman sandık açılma sesi gelir ve eğer şanslıysanız Black Mushroom düşürürsünüz. Ardından arkadan bir erkek sesinin "woah" dediği duyulur. Düşürdüğünüz eşyayı aldığınız anda karakteriniz, "bunlar da baya büyükmüş" şeklinde bir yorumda bulunuyor. Bu da ilk Diablo oyunundaki Black Mushroom görevine bir gönderme.İkinci eşyamız ise Act I'daki Leoric's Manor'da rastgele spawnlanan "Leoric's Shinbone". Genelde buradaki şöminede bulunur. Şömine ise malikanenin girişinde sağdaki bölümde bulunur. Eşya şöminede ise burada etkileşime geçilebilir yanmış odunlar bulunur. Eğer şömine boş ise oyundan çıkıp yeniden girmek bölümü resetleyecektir. Bu eşyaya sadece PC'den oynayan oyuncularımızın ihtiyacı var. Konsol oyuncularının bu eşyaya ihtiyacı yok ama yine de düşebilir.

Üçüncü eşyamız da sadece PC oyuncularının ihtiyaç duyduğu bir eşya. "Liquid Rainbow" Act II'da bulunur. Path to the Oasis'e gidip haritanın güneydoğusuna ilerleyip Zaven the Alchemist'i bulmamız ve "Deathly Haunts"tan kurtarmamız gerekli. Eğer "Deathly Haunts" yoksa oyundan çıkıp tekrar girerek bölümü resetlemek gerekiyor. Öldürdükten sonra Zaven ile konuşmalıyız, bize kapıyı açacak ve biz de Mysterious Cave'e giriş yapacağız. Burada aradığımız şey ise Mysterious Chest. Mağaranın 2 katında da bulunabilir. Yok ise çıkıp girmek yine çözüm olacaktır. Bu sandığı bulup açtığımızda Liquid Rainbow'umuza sahip olacağız. Spawn olasılığının %20 ile %50 arasında olduğu söyleniyor.

Dördüncü eşyamız aralarında bulması en kolay olanı. "Wirt's Bell"i Act II'da Squirt the Peddler adlı NPC'den satın alabilirsiniz. Fiyatı, PC sürümünde 100.000 altın iken konsollarda sadece 25.000 altın. Bu eşyayı almak "Wirt's Case Scenario" adlı başarımı tamamlıyor.

Beşinci eşyamız ise "Gibbering Gemstone". Bu eşya Caverns of Frost'un ikinci katında bulunuyor. Caverns of Frost ise Act III'te Fields of Slaughter'da bulunan bir mağara. Burada genelde 2. katta spawnlanan "Chiltara" adlı yaratığı arıyor olacağız. Diğerlerinde olduğu gibi her zaman spawnlanmayabilir bu yüzden oyunda çıkıp girmeniz gerekebilir. Chiltara'nın bu eşyayı düşürme olasılığı ise %5, yani bu burada çok vakit geçireceğimiz anlamına geliyor.

Altıncı ve son eşyamız olan "Plan: Staff of Herding" bizim demirciye okutup "Hacı şundan istiyorum bir baksana bize kaça olur?" diyeceğimiz eşya. Bu eşya Act IV'da The Great Span'da bulunuyor. Burada Izual adlı bossu kesmemiz gerekiyor. Oran rastgele olduğundan bu eşyayı düşürmek için ister istemez biraz zaman harcayacaksınız gibi duruyor.

Bunların hepsini topladıktan sonra Haedrig adlı demircimize planı okutuyoruz ve 50.000 altınımızı (konsol için 5,000) verip siparişimizin hazırlanmasını bekliyoruz.Başarıyla üretilen Staff of Herding envanterimizde bulunuyorken Old Tristram Road'a çıkıyoruz. Bir inek iskeleti bulana kadar güneyden ilerliyoruz. Eşya envanterimizdeyse "Ghost of the Cow King" beliriyor. Onunla konuştuğumuzda ise uğruna saatler harcadığımız rift sonunda açılıyor. Unutmayın Staff of Herding tükenen bir eşya değil, istediğiniz kadar Whimsyshire'a gidebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!