Okunma Sayısı: 54
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Dying Light: Bad Blood Açık Betasını Sizler için Oynadık!


Dying Light: Bad Blood Açık Betasını Sizler için Oynadık!
Sevilerek oynanan Dying Light oyunun, bağımsız yan oyunu olarak çıkacak olan Dying Light: Bad Blood açık betasının haberini sizlere vermiştik. Eğer kayıt yaptırdıysanız, Steam üzerinden oyunu indirip betasını deneyebilirsiniz. Açık betanın dosya büyüklüğü ise 9.4 GBBattle Royale tarzında olan oyun 12 kişi oynanıyor. Oyun o kadar hızlı akıyor ki yaptığınız küçük çaplı loot'un ardından kendinizi hemen savaşın içinde buluyorsunuz. Oyunun açık betasını biz de indirdik ve deneme şansı yakaladık.


İşte bizim gözümüzden Dying Light: Bad Blood!

Oyunun açılış ekranında bizi şu an için sadece Tutorial ve Normal maç sistemi karşılıyor. Casual ve Ranked oyun sisteminin ise oyun çıktığı zaman geleceğini tahmin ediyoruz. Tutorial bölümünde sadece oyunun tanıtım videosu var. Oyun içindekileri tanıtan videoda oyun hakkındaki basit bilgilere ulaşıyoruz. Normal oyun tipiyle oyunumuza başladığımızda ise bizi ısınma alanı bekliyor. (İlk başta biz bunu ısınma alanı değilde direk oyunun başladığını sandık ve ciddi loot yaparak adam öldürmeye çalıştık.) Isınma alanına 12 oyuncu geldiğinde ise oyun başlıyor.Oyun ilk başladığında alana düşüyoruz ama öyle bildiğiniz gibi bir düşme değil. Direkt olarak çöplerin üstüne atıyorlar bizi. Oyun bu efekt ile başladıktan sonra her Battle Royale oyununda olduğu gibi çevreden loot bulmaya çalışıyoruz. Ancak diğer Battle Royale oyunlarından çok farklı şeyler de mevcut. Düşmanımız sadece diğer 11 oyuncu değil. Çeşitli yerlerde zombi sürüleriyle karşılaşmak mümkün ama hemen gözünüz korkmasın Dying Light oyununa göre zombi sıklığı çok daha az.

Lootlarda genel olarak saldırı için balta, ingiliz anahtarı, bıçak ve yay yaygın olarak bulunabilir silahlar. Diğer yandan sağlık ekipmanı için biraz şans gerek. Biz oynarken yaklaşık 4-5 evde bir medkitlere denk geldik. Bunların dışında mayın bulma şansını da yakaladık. Hatta yanlışlıkla(!) kendi mayınımıza bastığımızda canımızın 25-30 aralığında gittiğini gördük.Dying Light'daki gibi silahların bir ömrü var. Silahları onarmak için materyal bulabilirseniz tamir etme şansı yakalıyorsunuz. Oyunda yaklaşık 5-6 kere yakın dövüşe girdik ve çoğundan sağ çıktık diyebiliriz. Yakın Dövüşte mekanikler Dying Light'a benziyor olsa da ufak değişikler söz konusu. Savunma yapmak daha zor diyebiliriz. Yakın dövüşe girdiğimizde genelde fareye abandık ve galip gelmeye çalıştık.Oyun haritasında yer alan altıgen şeklindeki turuncu yerlere gittiğinizde zombilerin koruduğu bir kovan olduğunu görüyoruz. Kovanların büyüklüğüne göre çevresindeki zombilerde zorlaşıyor. Bu kovandan kan örneği almak için çok uğraştık ama sonunda başardık. Özellikle büyük zombiler çok sıkıntı çıkarttılar. Bu kan örneklerini aldığımızda ise Level olarak yükseliyoruz. Yine öldürdüğümüz oyunculardan da onların topladığı örnekleri alarak Level yükselebiliyoruz. 5 Level olduğumuzda ise helikopter çağırma şansı yakalıyorsunuz. Helikopter çağrıldığında tüm oyuncular tarafından görülüyor.Oynarken sol tarafta 3 tane oyuncu ismi görüyoruz. Başta ne olduğunuz çözemesek de sonradan oyundaki en yüksek kan level'ına sahip oyuncular olduğunu anladık. Her Level yükseldiğimizde ise stamina, sağlık ve kuvvet yükseliyor. Stamina yükselmesi silahları daha çok kullanmamıza olanak sağlıyor. Çünkü silahlarımızı kullandıkça stamina bitiyor ve kısa bir süreliğine silah kullanamıyoruz. Haritadaki bir diğer işaret ise drop düştüğünde mavi ile gösteriliyor. Bu droplar korunuyor. Droplardan nadir bulunan lootlar çıkıyor. Son olarak ise başka bir oyuncuyla yakınlaşırsanız haritada küçük bir kırmızı ok çıkıyor ve sizi uyarıyor.

Oyunda en çok zevk aldığımız kısım ise helikopter haritada belirdiği zaman kıyasıya bir yarışın başlıyor olması. Helikopter simgesi belirdiğinde diğer oyuncularla birlikte oraya en hızlı bir biçimde varmaya çalışıyoruz. Herkes savaşmayı bırakıp parkuru tamamlamaya ve helikopter bölgesine ulaşmaya çalışıyor. Simge belirdikten sonra helikopter bölgeye hemen gelmiyor. Gelmesi biraz zaman alıyor ve o gelene kadar helikopter bölgesinde canlı kalmaya çalışıyoruz.

Biz Dying Light: Bad Blood'u beğendik. Fortnite'dan bile hareketli ve hızlı ilerleyen bir oyun. Aslında bu oyun bizce Battle Royale gibi değil de Brutal Royale gibi olmuş! Her saniyesi aksiyon olan oyunun çıkmasını dört gözle bekliyoruz.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!