Okunma Sayısı: 70
  • 1
  • 0
  • 0
  • 1

E3 2019 Özel: Microsoft Sunumundan Beklentiler


E3 2019 Özel: Microsoft Sunumundan Beklentiler
9 Haziran yani bu akşam Türkiye saati ile 23.00'da Microsoft, yaklaşık 2 saat sürecek olan bir sunumla karşımızda olacak. E3 yaklaştıkça Microsoft tarafından beklentilerimizi yükselten birçok söz söylendi. Şu ana kadar yapılmış olan en dolu Microsoft konferansı olacağı sık sık kulaklarımızda yer etti. Sony'nin E3'e katılmaması da bu E3 içinde görebileceğimiz en dolu ve büyük konferansın Microsoft'a ait olacağının bir göstergesi gibi. Geçen sene de çok memnun kaldığım Microsoft konferansı bu sene de beni mutlu edecek gibi duruyor.  Hem sistemsel hem de oyun bazında birçok duyum aldığımız bu konferans öncesi, bakalım bu duyumların hangileri doğru ve kişisel olarak benim en çok beklediklerim hangileri hadi birlikte bir göz atalım.

1. Dying Light 2


İlk oyunu çıkış tarihinden oldukça sonra oynamama rağmen bitirdiğim an devam oyununu istemekten kendimi alamadığım Dying Light, geçen sene E3'te devam oyunun geleceğini bir video ile duyurmuştu. O zamandan beri ne zaman çıkacağı, nasıl olacağı konusunda oldukça fazla sorulara sahibiz. Kişisel olarak bu E3'te Microsoft'tan Dying Light 2 için net çıkış tarihi olmasa bile bir dönem açıklaması ve geniş bir oynanış videosu beklemekteyim.


2. Ori and the Will of the Wisps


EXPO 2017'de duyurulan Ori and the Blind Forest'ın devam oyunu olan Ori and the Will of the Steps, 2018 E3'te de oynanış videosu ile karşımıza çıkmıştı. Piyasaya çıkış tarihini 2019 olarak beklediğimiz bu oyunun Microsoft konferansında artık net bir çıkış tarihini beklemekteyim. İlk oyunu oynayan herkesin de bir an önce benim gibi oyuna kavuşmak istediğini biliyorum, artık bizimle olma zamanın geldi Ori and the Will of the Wisps.


3. Elden Ring


Yazar Geoger R. R. Martin'in From Software işbirliği ile bir oyunun danışmanı olduğunu duyduğumda kulaklarıma inanamadım ve hemen araştırmaya başlamıştım. Birkaç gün önce adı ve nasıl bir oyun olacağı konusunda bilgiler öğrenme fırsatımız oldu. Adı Elden Ring olan bu oyunda, birçok krallık bulunmakta ve her krallığın belirli özel güçleri var. Oyuncular her krallığın hükümdarını öldürdüklerinde ona özel güce sahip oluyorlar. E3'ten hemen önce duyurulan bu konu ve oyunun Microsoft platformlarına çıkacağını bilmemiz bu oyun hakkında bu akşam küçük de olsa bir bilgi edinme isteğimi daha da büyütmekte. Umarım küçük bir trailer görme şansımız olur ve bu oyuna heyecanımı korumaya devam edebilirim.


4. Cyberpunk 2077


Evet o oyun... Yıllardır gözlerimiz yollarda beklediğimiz o oyunun artık çıkış tarihini öğrenme hakkımız doğdu diye düşünüyorum. Yıllardır nasıl bir oyun olduğu hakkında dost meclislerinde konuştuğumuz, her açıklamada ve geçen sene E3'te gördüğümde her şey düşündüğümden ne kadar farklı dediğim bu oyunu artık tam olarak görmek istiyorum. Oyunun oynatılmayacağını sadece yetkililer için açık olduğunu duyduğum Cyberpunk 2077 için tek umudum tam tarih olmasa bile bir çıkış dönemi açıklamasıdır. Evimde posterin asılı artık lütfen poster eskidi çıkana kadar...


5. The Avengers Project


Uzun yıllardır videolarını gördüğümüz ve teoriler ürettiğimiz The Avengers Project için bence artık geri sayım başladı. İki senedir oyunu bekleyenlerin yüzü gülmeli. Uzun bir oynanış videosu ve net bir çıkış tarihi bu sessiz sedasız geliştirilen oyunun artık bir dönüm noktası olmalı. Oyunun ismini bile tam bilmeden bu kadar çok isteğe sahip olmam gerçekten çok garip. Tek bildiğim iki farklı isim etrafında dönen bu oyun artık ortaya çıkmalı. En çok merak ettiğim oyunlardan biri olan bu oyunu bu akşam görmek çok istiyorum, umarım gerçekleşir.


6. Resident Evil 3 Remake


Resident Evil 2 Remake bu yılın başında yeni çıkmış olmasına rağmen söylentiler, Capcom'un bir işler çevirdiğini gösteriyor. Yılın başında çıkan Resident Evil 2 Remake, herkesin beğenisini kazanmıştı. Türkiye'de çıkış fiyatından dolayı oynayamadığım lakin izleme fırsatı bulduğum Residen Evil 2 Remake'in güzelliğinden sonra 3 için de böyle bir haber gelmesi çok sevindirici olacaktır.


7. Halo Infinite


E3 2018 konferansında duyuru videosu yayımlanan Halo için açıkça konuşmak gerekirse büyük bir heyecan beslememekteyim. Lakin Microsoft bu akşam olacak olan konferansında bizimle bir oynanış videosu sunar da belki fikirlerim değişir. Önceki oyunları oynamaya dayanamadığımı belirterek sözü sadece sevenlere bırakmak istiyorum, umarım beklediklerinin karşılığını güzelce alırlar.


8. Fable 4
İlk oyunu 2004 yılında çıkan Fable, bir aksiyon rol yapma oyunu. Aylardır Reddit'ten takip ettiğim kadarıyla, "Çıkacak, hayır çıkmayacak." gibi tartışmaların çok fazla ortaya çıkmasına neden olan Fable 4, sanırım gerçekten de çıkıyor. Forza serisinin yapımcıları tarafından bir RPG oyunun yapılacak olması kişisel olarak beni biraz şüpheye düşürmüş durumda, lakin hiçbir şey görmeden konuşmak yanlış. Seveninin bol olduğu oyunun duyuru videosu ile Microsoft tarafından yayımlanacağını ben de son okuduğum duyumlara göre düşünmekteyim. Sevenleri bu akşam umarım mutlu ayrılırlar.

9. Forza Motorsports


Neredeyse her E3 konferansında Microsoft tarafından bir Forza oyunu duymaktayız. Yarış oyunu deyince aklımıza başka bir isim artık gelmemekte ve zaten gelse hata olur diye düşünmekteyim. Tasarım ve ses konusunda son oyunda çığır açan Forza serisi bu konferansta yeni bir oyun duyurusu ile karşımızda olacaklar gibi. Sızdırıldığı söylenen fotoğraflara baktıkça da yine bir görsel şölen oyunu olacağından şüphem yok.


10. The Outer Worlds


Obsidian tarafından geliştirilen bir rol yapma oyunu olan The Outer Worlds, E3 2019'da uzun bir oynanış videosu ve tam çıkış tarihi ile bize net bilgilerle gelecek gibi duruyor. Kişisel olarak 2020'nin ilk yarısında çıkış yapacağını düşünsem de birçok kişi o zamana kalmadan 2019 son çeyreğinde çıkış yapacağını düşünmekte. Görselliğinden etkilendiğim bu oyunu çok oynamak istediğimi de belirtmeliyim. Neredeyse her platforma -PS4 dahil- çıkacak olması da diğer bilgilerimizden.


11. Gears 5


Gears of War 5 hakkında neredeyse tüm bilgileri bilmekteyiz. En son gelen haberlere göre kapak tasarımına kadar her şeyin sızdırılmış olduğu bu devam oyununun net çıkış tarihi bu akşam konferansta net bir şekilde söylenecektir ve sızdırılan tüm bilgileri E3'te teyit etme fırsatımız olacaktır diye düşünmekteyim. Dediğim gibi zaten her şeyi bilmekteyiz ve Microsoft da bunun bilincinde olup artık saklayacak hiçbir şeyimiz kalmadı demiştir diye düşünmekteyim.


Xbox Yeni Servisler Belki Yeni Konsol


Xbox için geçerli olan Game Pass indirimi hizmetinin bilgisayar için de oluşturulacağı yaklaşık bir ay önce duyurulmuştu. Bu akşam Microsoft'tan bu bilginin net bir açıklamasını beklemekteyiz. Ek olarak bilgisayar için çıkacak olan Game Pass hizmetinin içinde hangi oyunlar olacağı konusunda de net bilgi sahibi olacağız gibi duruyor. Son zamanlarda yeni konsol duyurulacak konusu da birçok oyuncu arasında çokça konuşulan bir konu. Kişisel olarak belirtmem gerekirse, "Bu akşam yeni bir konsol duyurusu ile karşılaşır mıyız?" Ben, hayır diyeceğim. Bu hayırı söylerken tüm bilgileri içeren bir sunumdan bahsetmekteyim. Yoksa yeni bir konsol geleceğinin müjdesini verme ihtimalleri yüksek olabilir. PlayStation 5 çıkacak olması konusu ile bu duruma biraz daha yaklaşmaktayım. Çünkü Xbox son konsolunu çok yanlış bir zamanda çıkarmış ve PS4'e yenilmişti. Son konsolunu 2012 yılında çıkarmış olan Xbox bakalım herkesi şaşırtan bir duyuru yapacak mı?Tüm bunların yanı sıra birçok bağımsız oyun ve Microsoft Studios tarafından güzel küçük oyunlar görmek istiyorum. Büyük çaplı oyunlar yerine beni mutlu eden güzel ve kendi halinde oyunları daha fazla seven biri olarak bu akşam 23.00 zamanlı Microsoft konferansı için bu konuda daha fazla heyecanlıyım. Tabii yukarıda saydıklarım da hepimiz tarafından büyük bir heyecanla beklenmekte. Microsoft'un da belirttiği gibi bu akşam olacak olan konferans bence de çok büyük, çeşitli ve birçok oyuncuyu keyiflendirecek bir konferans olacak. Konferans YouTube platformunda canlı yayınlanacak. Bu akşam tüm oyun hayranları olarak çok mutlu olacağız!

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!