Okunma Sayısı: 29
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Jessie J'in Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Canlı Performansı!


Jessie J'in Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Canlı Performansı!
Birçok sanatçının stüdyoda kaydedilmiş şarkılarına, canlı performansları esnasında farklı yorumlar kattığını görebiliyoruz. Bu bir bakıma sanatçının doğasında olan bir yetenek.

Doğaçlama yapmak ve bunda hata yapmamak, gerçekten birçok tecrübeli sanatçının bile zorlanabileceği bir durum. Buna rağmen Jessie J stüdyo kaydında başka, canlı sahnesinde ve akustik kaydında bambaşka bir insan sanki. Coverlardaki yorumunu ismi belirtilmeden dinlesek Jessie J değildir diyebileceğimiz kadar değiştirebiliyor sesini.

Gelin Jessie J'in 10 başarılı sahne performansına, sanatçının enerjisine ve doğaçlama yeteneğine bir de yakından bakalım:


1. Mamma Knows Best (2011):
Jessie J'in ilk stüdyo albümünü çıkarmasından sonra, sahne aldığı ilk performanslardan biri Vevo's Lift konseriydi. Gayet keyifli bir performans sergilemiş olmasına rağmen, arada heyecandan nefesinin kesildiği; günümüzdeki Jessie J coşkusunun henüz uyanmadığı performanslardan biri.

2. Nobody's Perfect (2012):
The Voice 2012 finalistlerinden Vince Kidd, jüri üyelerinden Jessie J'i seçerek oldukça başarılı bir yol kat etmişti hatırlarsanız. Finale yaklaşırken jürilerin yarışmacılarla düet yapması, ufak bir gelenek haline geldi. Bu geleneğin ortaya çıkardığı bir çok efsane düetten sadece birisi olan Nobody's Perfect, dinlemesi de izlemesi de inanılmaz keyifli bir düet. Jessie J'in hafif muzip tarzı, Vince Kidd'in yılların sanatçısı gibi olan tavrı ve elbette ikilinin uyumu, kısacası inanılmaz bir çalışma.

3. Bang Bang (2014):
Çıkışından itibaren birçok müzik listesinde başlarda yer alan, 2015 yılında 3 farklı dalda "Grammy" ödülüne layık görülen Bang Bang zaten oldukça beğenilmişti. AMA's töreni sırasında canlı performansı o güne kadar sadece iyi bir hit olan şarkıyı başka bir noktaya taşıdı. Salondaki birçok müzisyenin hep bir ağızdan şarkıyı söylediği, bazılarının da ritmle birlikte dans ettiği şahane bir performanstı.

4. Price Tag (2014):
Summertime Ball 2014 konserinin kapanışında, hayranlarıyla son anlarını uzatmaya karar veren Jessie J; şarkının olağan formunu tamamen hiçe saydı, doğaçlamaya başladı. İnanılmaz bir doğaçlama, son dakikada çıkılan uzun bir tizle şarkıya bambaşka bir hava katan Jessie J, sahneye bu şarkıyla veda etti.

5. Titanium (2014):
Valor Konseri, 11 Kasım 2014 tarihinde Washington DC'deki Ulusal Alışveriş Merkezinde düzenlenen Gaziler Günü konseriydi. Bu konserde Rihanna, Eminem, Jennifer Hudson ve daha birçok ünlü müzisyen sahne aldı. Jessie J bir Sia şarkısı seslendirirken, bir anda şarkıda beliriveren Jennifer Hudson bizi şok etse de dinlemesi oldukça keyifli bir iş çıkmış ortaya.

6. Flashlight (2015):
Jessie J'in Pitch Perfect 2 filmi için yaptığı ve filmin içinde olmaktan büyük keyif aldığını söylediği şarkıdır Flashlight. Filmde efsane bir fener sahnesiyle seslendirilmiştir. Görünen o ki ya fener Jessie J'in fikriymiş, ya da sahne kendisini çok etkilemiş. Bu performansta kendisinin de fenerler eşliğinde söylediği şarkı sonunda ufak bir sürpriz barındırıyor.7. I Will Always Love You:
Şarkının patladığı "and I" kısmında Jessie J öyle bir yükseliyor ki, bir an sanki arkadan Whitney Houston çıkacakmış gibi hissediyorsunuz.

8. I Have Nothing (2018):
Yine bir Whitney Houston şarkısı seslendiren Jessie J, ilk şarkıda daha cesur ve sınır tanımazken; bu şarkıda biraz daha temkinli ama yine sınırlarını aşan bir yorum katmış.

9. My Heart Will Go On (2018):
Bir başka usta sanatçı Celine Dion'un başyapıtı olan şarkı, Jessie J'in kendine has yorumuyla çok nefis bir hale gelmiş. Celine Dion'un enfes tizleri, belli belirsiz Fransız aksanı ve buğulu ritmindense daha tok, daha keskin bir tarzla şarkıyı gerçekten çok iyi yorumlamış Jessie J.

10. Masterpiece (2018):
Jessie J'in Dublin sahnesinde benzerine az rastlanacak bir olay yaşanmış. Sahnenin önünde şarkıyı söyleyen ve dans eden - bir nevi sahne alan- küçük kızın dikkatini çekmesiyle, Jessie J onu sahneye davet etmiş. Büyüyünce süperstar olmak isteyen Adalia ile iki süperstar, mini bir konser vermişler resmen...

 


Jessie J'in inanılmaz Whitney Houston yorumları için hakkını teslim etmemiz gerek, gerçekten iyi iş çıkartmış. Fakat konu Whitney Houston'a geldiğinde düşünmeden edemiyoruz, hala yaşasaydı acaba hangi muazzam işlere imza atardı? Eserleriyle yıllar sonra bile anılan duayen müzisyen Whitney Houston'u  bu vesileyle anıyoruz. Huzur içinde uyusun...


 

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!