Okunma Sayısı: 30
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Vera ve Ceren Gündoğdu İş Birliği: Bozuk Para


Vera ve Ceren Gündoğdu İş Birliği: Bozuk Para

15 yıllık dostluk, sonunda bir düet olarak karşımıza çıktı! Boğaziçi'nde birer üniversite öğrencisi iken tanışan arkadaşlar, yıllar sonra bir düet ile kapımızı çaldı. Birbirinden habersiz yıllanmış şaraplar kadar güzel bir dostluğun ürünü Bozuk Para, nihayet bizlerle!


 

Rüyalarla ve filmlerle...

Vera, 2016 yılında Tarkan Gözübüyük ve Cihan Barış'ın prodüktörlüğünde Bir Yangın Var albümünü piyasaya çıkardı. Albüme ismini veren Bir Yangın Var'ın klibinden sonra Güzel Bir Kadın ve Aylin Aslım düeti Elveda'yı da kliplendiren Vera, çok ara vermeden yeni şarkılara yoğunlaştı. 2017 yılında grubun vokali Arel Koray Nalbant'ın prodüktörlüğü ele alması ile beraber Mutluluk Reklamı, Saklanır Nisan ve Kahve Nevresimler üçlemesi yayınlandı. Bu üçlemeyle artık daha geniş bir kitleye ulaşan Vera, yeni bir albümün daha sinyallerini vermeye başlamıştı. 2019 yılının ocak ayında ise yine Arel Koray Nalbant'ın prodüktörlüğünde son albümleri Karşının Hikayesi yayınladı. Albüm çıktıktan kısa süre sonra ise grup yapımını/yönetmenliğini kendi üstlendiği ilk klip Sokaklar'ı yayınladı. Albümün son klibi ise "Burgaz'dan Dönerken"e geldi. Vera'nın da söylediği gibi artık daha hızlı ve daha üretken olacaklardı. Karşının Hikayesi'nden sonra ilk şarkı ise Ceren Gündoğdu ile birliktelikten doğan "Bozuk Para" oldu.

https://open.spotify.com/track/5Q62O0qpVwbqyTroqVlSn5

Kokularla, çiçeklere...

Ceren Gündoğdu, tiyatro ve televizyon sahnelerine ne kadar yakışsa da, aynı zamanda çok naif sesli bir sanatçımız! Kendini saatlerce dinleten sesi ile bizi büyülüyor resmen. Ceren, ilk olarak yaptığı coverlar ve on beş yıllık arkadaşı Arel Koray'ın prodüktörlüğünde çıkardığı şarkılar ile yoluna hızla devam ediyor. "Tepetaklak", "Kardan Adam", "Ben Hep Seni Sevdim" ve yayınladığı son güzellik "Sağım Solum Aşk" ile bize hep umut veriyor. Kendisini her yerde görmeyi ise ayrı seviyoruz.

Bozuk Para, Vera'nın yaz başında verdiği bir müjdeydi aslında. O günden beri sıkı şekilde şarkı hakkında ne öğrenebildiysek, ne aradıysak hep çok iyi bir şarkının geleceği sonucuna itti bizi. Yanılmadık tabii. Hem müzikal hem de lirikal açıdan her şeyiyle yakıp geçiyor! İşin güzel tarafı, 2013 yılında gruptan ayrılan Mustafa Şarbak'ın da Vera'ya döndüğü ilk şarkı oldu. Mustafa'yı Vera'nın daha nice şarkısında görmek istiyoruz!

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!