Okunma Sayısı: 64
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Seyahat Etmenin Ucuz Yolu: Bileklik Satarak Dünyayı Gezmek


Seyahat Etmenin Ucuz Yolu: Bileklik Satarak Dünyayı Gezmek
Ucuz yolla seyahat etmek isteyenler için bileklik satarak maddi kazanç sağlamak biçilmiş bir kaftan. “Param olmadan dünyayı geziyorum” sözünü birçok yerde duyuyorsunuz. Tabii ki hiç para olmadan gezmek pek mümkün değil. Ancak bu sözün altındaki mesaj şudur, “Günlük ihtiyaçlarımı karşılayarak geziyorum”. İşte bu daha doğru bir ifade olacaktır. Biz de, bu ifade doğrultusunda bileklik satarak günlük ihtiyaçlarınızı karşılayarak nasıl seyahat edebilirsiniz sorusunu cevaplayacağız. 

Peki bu günlük ihtiyaçlar nedir? Seyahat ederken ihtiyacımız olan günlük yemek masrafı, konaklama masrafı (hosteller veya çadır) ve şehir içinde ulaşımlar, günlük ihtiyaçlar diyebiliriz. 

Tabi ki her gün bileklik satışlarınız istediğiniz gibi olmayacaktır. Bu durumda moralinizi bozmamanız bu işin püf noktası. Genelde bu yöntemle seyahat eden insanlar bu durumlara artık alışmış durumda o yüzden her zaman yedek bir B planınızın olmasını tavsiye ederiz.  

Bileklik yapımı tekniklerini öğrendikten sonra çok kolay bir yapım süreci var. Yapım aşamalanı YouTube’da videolar izleyerek ve pratik yaparak öğrenebilirsiniz. Hazır bileklik satın almak istiyorsanız Eminönü’ndeki çarşılarda dolaşarak toptan bir şekilde bileklik satın alabilirsiniz. Hazırladığınız bilekliklere de tezgahınızda yer verebillirsiniz. 

Bileklik satarken insanlar ile iletişim kurmak çok önemli. İnsanlara bilekleri seyahat maliyetlerinizi karşılamak için sattığınızı söylediğinizde size karşı bakış açıları değişebiliyor. Elbette bir de güler yüzü eksik etmemeli. 

Her ülkede bileklik satmak bazen pek mümkün olmuyor. Her ülkenin kendisine özel yasaları olduğundan dolayı bazı ülkelerde B planınızı devreye sokmanız gerekiyor. Ama genelde o ülkenin güvenlik görevlileri sizin gezgin olduğunuzu görünce birazda siz onlara samimi bir şekilde yaklaştığınızda size müsamaha gösterebiliyorlar. 

Bileklik satarak gezebileceğiniz bazı ülkeler şunlar:

Gürcistan Gürcistan bileklik satarak seyahat etmek isteyenler için bir numaralı ülke. Doğası ve tarihi yapıları ile kendine hayran bırakıyor. Batum ve Tiflis gibi büyük şehirlerin meydanlarında bilekliklerinizi satabilirsiniz. Bu ülkede yerel halktan ziyade yabancı turistlere satış yapma imkânınız çok fazla. Özellikle Rus turistlerin bilekliklere ilgisi oldukça yoğun oluyor. 

Çekya Tarih ile iç içe yaşamak dediğimiz anda ilk akla gelen ülke Çekya oluyor. Prag'daki tarihi yapılara giriş için bileklik satışlarınızı arttırmanız gerekecek. Prag’da bileklik satışı yaparken insanların yoğunlaştığı meydanlara giden sokakları tercih edebilirsiniz. Bu sizin hem geçiş yolu üzerinde olduğunuzdan dolayı satışlarınızı arttıracaktır hem de fazla göze batmanızı engelleyecektir. Prag’da konaklama için hostelleri kullanabilirsiniz. Yaklaşık olarak 3-10 Euro bandında fiyatı olana kalitesine göre değişen hostellerde kalabilir; oradaki çeşitli ülkelerden insanlar ile tanışabilirsiniz. Onlara bileklik yapmayı öğreterek onlardan da çeşitli şeyler öğrenebilirsiniz. 

Hollanda Özgürlükler ülkesi olan Hollanda’da bileklik satmak iyi konumlanmanıza bağlı. Eğer insanların aktif olduğu bölgelerde bileklik satarsanız kazancınız yüksek olacaktır. Hollanda’da birçok turistik bölge olduğundan dolayı buralarda bileklik satarak kolayca ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. 

NORVEÇNorveç, insanların samimiyetinin yüksek olduğu bir ülke bu yüzden bileklik satışlarınız da iyi olacaktır. Yalnız Norveç'in çok pahalı bir ülke olduğunu unutmamak gerekir. Sadece bileklik satarak gezmek biraz zorlayabilir. Bu konuda dikkatli olmakta fayda var.

Gezebileceğiniz diğer ülkeler; Polonya, Ukrayna, Almanya, Güney Kore, Sırbistan...

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!