Okunma Sayısı: 21
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Jant Kapağı Yaratıkları


Jant Kapağı Yaratıkları
Jant kapağı yaratıkları, tamamen geri dönüştürülerek kullanılan malzemelerle hayat buluyor. Bu yaratıkların ana malzemesi olan jant kapakları genelde bir yol kenarında bulunuyor ve önceki yaşamlarından aldıkları yaralar ve aşınmalarla farklı karakteristik özellikler taşıyor. Ve bu izler, onların spesifik bir doku taşımalarını sağlıyor. Bu nadide eserlerin sahibi ise Ptolemy Elrington.

Ptolemy, İngiltere’nin güneyinde doğdu ve kuzeyinde büyüdü. 80’lerin ortalarında Bradford ve Ilkley Community College’da sanat ve tasarım üzerine eğitim aldı. Olabildiğince seyahat etti ve birçok farklı işte çalıştı. Yaptığı işler arasında tiyatro set tasarımı ve yapımı, sahne tasarımı ve birçok farklı kamuya açık heykel projelerini sayabiliriz. Bu işleri yaparken kendi sanat ajandasını takip etmeyi de ihmal etmeyen bir sanatçı.

Çalışmalarında bulunmuş ya da geri dönüştürülmüş materyallerden yararlanarak doğal biçimlere ulaşmayı hedefliyor. Şu anda çalışmalarına arasında alışveriş arabaları, hurda metaller ve araba lastiklerinin de bulunduğu birçok farklı materyalle devam ediyor. Bu materyalleri yaşayan biçimlere çeviriyor.

Boyutları 30 cm'den 5 metreye kadar değişebilen, çoğu satılık olan, Ptolemy Elrington'ın bu emek isteyen özgün çalışmalarından en farklı olanları sizlere sunuyoruz.

  

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!