Okunma Sayısı: 79
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Kış Uykusu'nda İsmail'in Kavga Sahnesinin Yapımı


Kış Uykusu'nda İsmail'in Kavga Sahnesinin Yapımı
2014 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye kazanan Kış Uykusu, Nuri Bilge Ceylan'ın diğer filmlerine nazaran daha fazla diyalog içeriyor ve Anadolu'daki yaşamı bizlere sunuyor.

Filme dair sonradan yayınlanan görüntülerden birinde, köyde yaşayan İsmail'in kavga sahnesinde olayın gelişimini izliyoruz. Hiçbir yapmacıklık bulunmayan, tamamıyla günlük yaşamdan olan ve büyük derecede keyif veren bu sahne Nejat İşler, Serhat Kılıç ve Ayberk Pekcan arasında geçiyor.

Sahnenin oluşumunda Nuri Bilge Ceylan'ın oyuncularla iletişimine tanık oluyor, Nuri Bilge'nin sahnenin neler gerektirdiğini ve karakterlerin düşüncelerini anlatışını, aynı zamanda aktörlere nasıl davranmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunduğunu görüyoruz. Hem izlemesi eğlenceli hem de ders çıkartılabilecek kamera arkası görüntüleri -bu kadar profesyonel ve samimi bir ortamda bulunmayı herkesin çok isteyeceğini düşünmesinden olacak ki- paylaşarak bizleri sahnelerin yapılışını izlemeye davet ediyor Nuri Bilge Ceylan. "İsmail'in Kavga Sahnesi"ne buyurun:Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!