Okunma Sayısı: 173
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Monster Hunter World İçin Ne Dediler?


Monster Hunter World İçin Ne Dediler?
Konsol oyuncularının şimdiden tutulduğu, PC oyuncularının ise dört gözle beklediği taptaze Monster Hunter oyunu Monster Hunter World, bugün itibariyle konsol pazarına sürülmüş durumda. Yurtdışı oyun pazarında şimdiden ilgiyi üzerine toplayan Monster Hunter World, IGN incelemesinden 9,5 puan, Gamespot incelemesinden ise 8 puan alarak sınavı rahatlıkla geçmiş gibi görünüyor. Sizin için yaptığımız bu derlemede, oyun medyasının ağır abilerinden olan bu iki sitenin incelemelerinden başlıklar sunacağız. [caption id="attachment_36905" align="alignnone" width="3840"] Farklı silah tipleri, farklı mekanikler.[/caption]
Bambaşka Bir Dünya!
"Oyun başlıkları genellikle bize kutunun içinde ne olduğunu pek belli etmez. Fakat Monster Hunter 'World', Capcom'un yeni oyununu şaşırtıcı biçimde iyi tanımlıyor." Joe Skrebels IGN için yaptığı incelemeye aşağı yukarı bu cümlelerle başlıyor. Devasa haritası ve her biri farklı birer ekosistem olan av alanları ile Monster Hunter World, oyuncuya oldukça özgün ve farklı bir Action-RPG deneyimi sunuyor. 14 farklı silah tipini kullanabildiğiniz oyunda, her bir silah tipi farklı bir oyun oynuyormuş hissini size yaşatıyor. Böylece Action-RPG oyunlarının genellikle düştüğü 'döngü' hissini mümkün olduğunca hafif yaşıyorsunuz. Elde edebildiğiniz onlarca materyaller ve bu materyalleri kullanarak üretebileceğiniz onlarca farklı item, oyun içi çeşitliliğin başlıca ögelerinden. Bulunduğunuz haritanın genişliği, aynı şekilde size farklı tecrübeler sunan farklı silah mekanikleri ve avlanabileceğiniz farklı 'ekosistemleri' ile Monster Hunter sizi gerçekten apayrı bir dünyaya götürüyor. "Oynadığım en şaşırtıcı, en tatmin edici ve absürtlüğe sahip oyunlardan biri." Monster Hunter serisi oyun yapısı itibariyle mainstream oyuncuya hiçbir zaman hitap etmedi. Menü dizaynından aksiyon yapısına kadar, modern aksiyon oyunlarının akıcılığından epey uzak görünse de bir kez içine daldığınızda çıkması epey zor olan, uzun bir deneyim sunan bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Keza yeni oyununda da inanılmaz derinlikli yapısı ve gerçekten çok uzun diyebileceğimiz bir oynanış süresi ile RPG türünün tutkunlarının dahi gözünü korkutacak bir yapıda. Fakat serinin eski oyunlarının aksine bu sefer PC platformunda da oyuncuların beğenisine sunulan oyun bu sefer daha fazla oyuncuyu kendine çekecek gibi görünüyor.
Serinin En İyisi
"Başardılar ve serinin en büyük ve en iyi yapımı elimize ulaşmış gibi görünüyor!" Gamespot yazarı Ginny Woo, meslektaşının aksine puanlama konusunda biraz cimri davransa da oyuna olan beğenisini yazısındaki bu cümleyle açıkça belirtiyor. Oyunu oynayan herkes gibi crafting mekaniklerine ve çeşitliliğe dikkat çekmeyi de ihmal etmiyor. Tüm bunların dışında, dört kişiye kadar arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz multiplayer modu ile de oyun oldukça zamanınızı çalacak gibi görünüyor. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere oyunumuz epey uzun soluklu. Her iki yazarın da elli saatin üzerinde oyun süresi olmasına rağmen oyundan pek sıkılmış gibi görünmüyorlar. O halde şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki RPG türünün diğer bireyleri gibi oldukça yoğun craft, experience mekaniği içerse de bu yönleri oyuncuya 'yeter bu kadar oynadığım!' dedirtip uzaklaştırmıyor.
Kesinlikle Oynanmalı!
Halihazırda oynanış görüntüleri ve tanıtımları ile oldukça 'hypelandığımız' Monster Hunter World, yurtdışı kaynaklı incelemlerden de tam not alarak 'kesinlikle oynanmalı!' dediğimiz oyunların arasında yerini almış görünüyor. Konsol oyuncuları her ne kadar bugün satışa çıkan oyuna erişebilse de PC oyuncuları bu güzelliği tatmak için biraz daha beklemek zorunda kalacak. Tüm konsol oyuncularına iyi oyunlar, PC oyuncularına da biraz daha sabır diliyoruz!

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!