Okunma Sayısı: 278
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Türk Yapımı Bir Oyun: Remnants of Naezith


Türk Yapımı Bir Oyun: Remnants of Naezith
Son dönemlerde Steam'in desteğiyle yükselişte bulunan indie piyasasına, bu sefer bomba gibi bir Türk oyunu giriş yapıyor. Oyun hakkında bilgi vermek gerekirse; Remnants of Naezith, iki boyutlu ve pixel-art öğeleri içeren keyifli bir platform oyunu olmuş. Yönettiğimiz 'Kayra' karakteri ile ejderha Naezith'in kalıntılarını toplamaya çalıştığımız bir de hikayesi bulunuyor. Tolga Ay tarafından hazırlanan Remnants of Naezith, elimizdeki kancayı duvarlara fırlatarak sağa sola atladığımız, keyifli fakat bir o kadar da sinir bozucu bir oyun olmuş gibi görünüyor. https://www.youtube.com/watch?v=fc--XUEZDg4
Run Kayra, Run!
Speed-run tutkunu platform oyuncularının keyif alacağı nitelikler taşıyan oyun, türün efsanelerinden olan Super Meat Boy'u andıran bir yapıya sahip. Ölür ölmez son kaldığınız checkpointe geri döndüğümüz bu küçük platform oyunu, zor bölüm tasarımları ile oyuncuların çok vaktini çalacak, kol-klavye kırdıracak gibi görünüyor. Türkiye oyun medyasında şu sıralar fazla dikkat çekmese de bu taptaze Türk oyunu, orijinal yapısı ile PCGamer gibi köklü oyun medyası oluşumlarının ise çoktan dikkatini çekti. [caption id="attachment_37010" align="alignnone" width="849"] Bu oyun çok klavye kırdırır![/caption] Toplam 4 farklı chapter ve 20 bölümden oluşan bu yeni Türk oyunu, bu bölümlerin içerisine gizlenmiş bonus bölümler de içeriyor. Keza skor tablosu özelliği ile oyunu oynayan arkadaşlarınızla yarışabilmeniz ve hatta dünya çapında sıralamayı takip edebilmeniz oyunun rekabetçi özelliklerini artırıyor. Göze oldukça hoş gelen pixel-art sanat tasarımı ile de bu türün diğer bireyleriyle karşılaştırdığımızda oyunun sınıfı iyi bir notla geçtiğini söyleyebiliriz. Açık olmak gerekirse, ülkemizden böyle keyifli bir indie oyunun çıkacak olması bizi oldukça mutlu etti.
Bekliyoruz!
Uzaktan bakıldığında tekdüze görünse de oyun, ilerledikçe açtığınız yeni mekanikler ve özelliklerle bu tekdüzeliği kırmayı başarıyor. Tüm bu nitelikleri ve orijinal yapısı ile bu yepyeni oyun henüz oynamamış olsak da ilgimizi üzerine çekmeyi başardı. Ülkemizde oyun geliştiriciliği adına güzel bir adım atacak gibi görünen Remnants of Naezith, Steam platformu üzerinden 6 Şubat tarihinde satışa sunulacak ve hepimizin sinirlerini bozacak. Muhtemelen her bütçeye uygun bir fiyat aralığında satışa sunulacak olan Remnants of Naezith'i beklemekle birlikte, bağımsız oyun yapımcısı Tolga Ay'a diğer projelerinde başarılar dileriz!

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!