Okunma Sayısı: 143
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Birlikte Ölüme Gidilecek 10 Oyun Karakteri


Birlikte Ölüme Gidilecek 10 Oyun Karakteri
Sizin de bazı oyunları oynarken bir karaktere hayran olup "Ah ulan senin gibi bir dostla ölüme bile giderdim!" dediğiniz oldu mu? Bu yazıda birlikte ölüme bile gidebileceğimiz, dostluğuna sonsuz güveneceğimiz karakterleri listeledik.

10) GhostKendine has maskesi, daima soğukkanlı olması, aynı zamanda hem mizahi hem de ciddi olabilen sarkastik tavırları Ghost'u gerçekten orijinal bir karakter yapmayı başarıyor. Call of Duty oyuncuları tarafından hala ölmediğine yönelik teoriler ortaya atılmakta olan Ghost, umuyoruz ki kavgadan gürültüden uzak bir şehirde kendi başına yaşamını sürdürüyordur. Oldukça başarılı bir asker olan Ghost; sizinle kavgaya da çatışmaya da amfibik harekâta da gelmekten hiç çekinmez.

9) Ezio Auditore


Assassin's Creed 2 ile hayatımıza giren Ezio kılıç, balta ve hançer kullanmakta usta olduğu gibi kitleleri yönetme konusunda da hiçbir zaman zorluk çekmiyor. Tüm bu savaşçılık vasıflarının yanı sıra ince esprileri ve her zaman içinde taşıdığı o çocuksu ruhu ile eğlenceli olmayı da başarıyor. Ezio, erken yaşta ailesini kaybetmesine rağmen kendini toparlayabilmesi ile hem dayanıklı hem de kararlılığı ve hırsı ile gerçekten korkulacak bir karakter. Üstelik bulunduğu üç oyunda kadınlarla iletişiminden anladığımız üzere kendisinden epey becerikli bir "wingman" de olabilir. Anlayacağınız Ezio, birlikte ölüme de gitseniz Kadıköy gecelerine de gitseniz yanında asla sıkılmayacağınız bir karakter.

8) Nathan Drake


Maceracı ruhu, karizması ve yetenekleriyle karşımıza çıkan Nathan Drake, en zor zamanlarda dahi şakacılığından hiçbir şey kaybetmeyen ve bu yönüyle stresli zamanlarınızda sizi en çok rahatlatacak oyun karakterlerinden birisi olabilir. Fakat yine bu şakacılığı sebebiyle ciddi ortamlarda canımızı da sıkabilir. Nathan ile belki ölüme gideriz ama bir iş görüşmesine asla!

7) Niko Bellic


Eğer oyun dünyasından sadık bir dost arıyorsanız, Grand Theft Auto IV ana karakteri Niko Bellic'i kesinlikle es geçmemelisiniz. Eski bir asker olan Niko, Yugoslav İç Savaşı'nı görüp geçirmiş eski bir asker. Ailesi ve sevdiklerine karşı oldukça korumacı bir tutum içerisinde olup, yaşamını gayrimeşru yollarla idame ettiriyor. Belki aç kalırsınız, belki borç içinde yüzersiniz ama yanınızda Niko varsa arkanızı daima kollayacaktır. Her ne kadar piyasadan elini eteğini çektiğini duysak da Niko Bellic'ten daha sağlam bir dost bulmak biraz zor görünüyor.

6) Lara Croft


Birçok erkek oyuncunun çocukluk aşkı, bu mahallenin en fiyakalı kadını, oyun dünyasının Indiana Jones'u Lara Croft. Kararlılığı, azmi, yakın ve uzak mesafe silah kullanma becerileri ile Lara listemizin altıncı sırasında yer almayı başarıyor. Lara ile ölüme gidebileceğimizden hiç şüphemiz yok fakat kendisiyle çıkılacak yol epey yorucu olacaktır. Zira kendisi dinlenmekten hiç ama hiç hoşlanmıyor.

5) Max Payne


Her acıyı gördü, hepsine katlandı, dik duruşunu asla bozmadı. Listemizin dokuzuncu sırasında yer verdiğimiz karakter; sırasıyla eşini, çocuğunu ve sevgilisini kaybetmesine rağmen duruşunu koruyan, karanlık New York sokaklarının arabesk film "noir" kahramanı, tabiri caizse oyun dünyasının Müslüm Gürses'i olan Max Payne olacak. Max Payne belki Ezio kadar eğlenceli bir karakter değil ama kararlılığı ve güçlü karakteri ile gerçek bir dert ortağı, sıkıntınızı her daim çözebilecek bir abiniz olabilir.

4) Captain PriceOh captain, my captain! Captain Price, İkinci Dünya Savaşı'ndan modern savaşlara kadar senelerce yanımızdan ayrılmayarak ne kadar güvenilir, ne kadar sağlam bir insan olduğunu zaten kanıtlamış durumda. Pripyat'te yan yana süründüğümüz, Nazi askerlerini birlikte taradığımız günleri unutmayarak onu bu listenin baş köşesine yerleştirmeyi unutacak değildik. Aslında bir dost değil, ağzından çıkan her lafı dikkatle dinleyeceğimiz bir büyüğümüz olan Captain Price, ne zaman zor durumda kalsak bir çıkış yolu bulabilecek tecrübeye sahip gerçek bir asker.

3) Zack FairMuhtemelen birçoğunuz Final Fantasy VII'nin ana karakteri olan Cloud'u tanıyorsunuz. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki bugün Cloud karakterini tanıyorsak bunu Zack Fair'e borçluyuz. Playstation Portable platformuna çıkan Crisis Core: Final Fantasy VII oyunu ile tanıdığımız Zack, sırtında taşıdığı o kocaman kılıcı ve daima sakin kalan yapısı ile oldukça karizmatik bir karakter. Kendisi tıpkı bir öğretmen gibi Cloud'u eğitmesinin yanı sıra oyunun son bölümlerinde yaralanan Cloud'u korumak için kendi hayatını feda ediyor. İşte bu adamla ölüme bile gidilir!

2) Luigi 

Onu unutmuştunuz değil mi? Her zaman öyle olmuştur zaten. Listemizin ikinci sırasında; dostların en sadığı, kardeşlerin en cefakârı, mahallenin en temiz çocuğu Luigi bulunuyor. Mario bir prenses için mantarların üzerinde tepinirken, Luigi'nin tek isteği abisinin mutluluğuydu. Luigi'nin elinden belki çok fazla iş gelmez ama otuz yıl da geçse Luigi aynı Luigi'dir. Sevdikleri için canını bile verir. Ne yazık ki yıllarca Mario isminin altında ezildi, adamakıllı oynanmadı bile. Olsun Luigi be, sen bizim gönüllerimizde yer ettin.

1) KratosEe, ölüme gidilecek karakterler dedikten sonra Kratos'u unutmak olur mu? Tabii ki olmaz! Derdimiz ölüme gitmekse Azrail'e dahi kafa tutacak bir adam hiç fena olmazdı değil mi? God of War serilerinin psikopat ana karakteri, yarı-tanrı Kratos oyun dünyasının en ağır abilerinden bir tanesi. Vakti zamanında intikam için tüm Yunan tanrılarına Olympos'u dar eden Kratos şu sıralar God of War IV ile İskandinav tanrılarının ifadelerini almaya hazırlanıyor. Tanrılara dahi kafa tutan, deniz tanrısını denizde tokatlayan Kratos, onu sinirlendirmediğiniz sürece iyi bir dost olabilir.

Bizim dost olmak istediğimiz on karakteri sıraladık, peki ya sizin 'bu listede bulunmalıydı!' dediğiniz bir karakter var mı? Yorumlarda buluşalım.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!