Okunma Sayısı: 51
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Valve, Microsoft ile İlgili Söylentilere Cevap Verdi


Valve, Microsoft ile İlgili Söylentilere Cevap Verdi
Valve şirketinin kurucusu olan Gabe Newell, kendisine Microsoft'un Valve'ı satın almak istemesine dair söylentileri soran bir hayranının e-postasını yanıtlayıp, bu konu hakkındaki görüşlerini söyledi.Gabe Newell'in verdiği yanıt bu söylentinin doğruluğunu yalanlar nitelikteydi. Hayranına, "Söylentilere gerçekten inandın mı?"  diye atıfta bulunan Valve'ın sahibi, sorduğu bu soruyla bile Valve'ı satmayı düşünmediğini açıkça belirtmiş gibi. Anlaşılan verdiği bu yanıt başkalarını tatmin etmemiş olacak ki açıklama yapma gereği hissetmiş.

Konuyla ilgili Gabe Newell, Microsoft'un harcayacak parasının çok olduğunu, aynı zamanda Steam'in de kendisine çok para kazandırdığını söyledi. Ayrıca Valve firmasının oyun dağıtımındaki kazancından ötürü oyun geliştirmeye ihtiyaç duymadığını da belirtti.

(Half Life 3 umudumuz vardı onu da elimizden aldın hain adam :( )

Zaten Microsoft'un iki büyük oyun firmasını satın alması çok düşük bir ihtimal olarak görülüyordu. Böylece Valve firmasından gelen açıklama ile böyle bir anlaşmanın olmayacağı kesinlik kazanmış oldu.

Eğer Microsoft'un amacı bir oyun firması satın alıp kendi platformuna özel oyun yaptırmaksa, kesinlikle aradıkları firma Valve değil. Bahsi geçen bir diğer olay ise Windows mağazası ile Steam'in birbirine bağlanması ihtimali de konuşulanlar arasında.

 

 

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!