Okunma Sayısı: 35
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Sony, Kullanıcılara PSN İsim Değişikliği Anketleri Gönderiyor


Sony, Kullanıcılara PSN İsim Değişikliği Anketleri Gönderiyor
Playstation kullanıcılarının yıllardır başlarında olan bir dert var. Bu dert, PSN hesabı açarken belirlediğiniz kullanıcı adınızı değiştirememeniz. Bunun sebebi ise Sony'nin veri altyapısının yetersiz olması sebebiyle isim değişikliğine izin vermeyişiydi. Bunun nedeni ise altyapı için kullandığı sistemin eski olmasıydı. Daha önceden şirketin yetkili isimleri bu konu hakkında çalışmalar yaptıklarını ve bu sistemi 2018 yılı içerisinde devreye sokarak kullanıcıların isim değiştirmesine olanak sağlamak istediklerini belirtmişti.Görünen o ki, bu olay gerçekleşiyor gibi:Bir kullanıcının verdiği bilgiye göre, Sony kendisine bir e-postayı göndermiş. Bu e-postanın içeriğinde PSN isim değişikliği hakkında anket soruları bulunuyormuş. Sony kullanıcılardan, isim değişikliği hakkında fikir almak istemiş. Anlaşılan Sony bu işe kalkışmadan önce kullanıcıların ne tepki vereceğini ölçmek istemiş. Sistemin çıkıp çıkmayacağı henüz kesin değil ama muhtemelen bu sistem yakında çıkabilir çünkü bir çok kullanıcı zamanında PSN hesabı açarken isimlerini rastgele belirlemiş ve bu yüzden pişman olmuşlardı.Tahmin edebileceğiniz gibi isimlerini değiştirme seçeneği sunulmamıştı kullanıcılara. Ama Sony bu anket ile iyi bir geri dönüş alırsa bu sistemin çıkmaması için bir neden yok.

Yalnız çıkartırsa da muhtemelen Microsoft'un yaptığı gibi isim değişikliği için belli bir miktar para alabilir kullanıcılardan. Microsoft isim değişikliği için kullanıcılarından 10 dolar alıyor.

Son olarak bu e-posta bize gelmiş değil. Yani Sony bunu herkese yollamıyor olabilir. PSN hesabınız Türkiye ise bu e-posta Türk hesaplara gönderilmiyor olabilir. Başka ülkeden PSN hesabınız varsa belki size gelmiştir bu e-posta. Ama yine de gözünüz maillerinizde olsun belki Sony bu anketleri Türkiye hesaplarına da gönderir.

 

 

 

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!