Okunma Sayısı: 8
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Bu Hafta Çıkış Yapacak Oyunlar (18-24 Şubat)


Bu Hafta Çıkış Yapacak Oyunlar (18-24 Şubat)

Oyun dünyası adına oldukça hareketli bir haftaya girmiş bulunuyoruz. Metal Gear serisinin son üyesi Metal Gear Survive, Age Of Empires'ın ilk oyununun elden geçirilmiş hali olan Age Of Empires: Definitive Edition, keyifli uzay oyunu Station ve niceleri

Oyun dünyası adına oldukça hareketli bir haftaya girmiş bulunuyoruz. Metal Gear serisinin son üyesi Metal Gear Survive, Age Of Empires'ın ilk oyununun elden geçirilmiş hali olan Age Of Empires: Definitive Edition, keyifli uzay oyunu Station ve niceleri ile bolluk içinde bir hafta geçireceğimiz aşikar. Gelin bu oyunları birlikte inceleyelim.

Metal Gear Survive -- 20 Şubat

Kojima-Konami ayrılığından sonra Metal Gear serisinin ne yöne gideceği oyuncular için meçhul durumdaydı. Metal Gear Survive, duyurulduğu trailerdan bu yana oyuncuların çokça tepkisini çeken bir oyun. Trailer ve gameplay videolarından da anlaşıldığı üzere oyun geçmiş Metal Gear oyunlarından farklı bir yapıya sahip. Bu yönüyle serinin oyuncuları bu yeni oyunu 'çakma Resident Evil' olarak nitelendiriyor. Kojima'nın ayrılığı ve gördüğü muameleden ötürü oyuncular Konami'ye de hayli sinirli. Dolayısıyla satış rakamlarında yoğun bir düşüş bekliyoruz. An itibariyle Death Stranding üzerine çalışan Kojima'nın eksikliği seriyi hayli etkileyecek gibi görünüyor.

Age of Empires: Definitive Edition -- 20 Şubat

 

Age of Empires serisi şüphesiz strateji türünün en bilinen ve en sevilen serilerinden bir tanesidir. Geçen yıl Gamescom'da hem Age of Empires: Definitive Edition'ı hem de serinin yepyeni oyunu Age of Empires IV'ü duyuran Microsoft büyük şaşkınlığa yol açmıştı. Zira serinin bir önceki oyunu olan Age of Empires III tam 12 yıl önce çıkmış bulunuyordu ve serinin öldüğü düşünülmekteydi. Şöyle söyleyebiliriz ki, Definitive Edition strateji türünün sevenlerini Age of Empires IV çıkana kadar oyalayabilecek bir yapım. Ayrıca görünen o ki Age of Empires II: HD Edition ile yakaladığı ivmeyi ilk oyunun elden geçirilmiş hali olan Age of Empires: Definitive Edition ile sürdürmeyi planlıyor. Fakat Age of Empires'ın 2. oyununun oldukça ikonik ve sevilen bir oyun olması satışları çokça etkileyen bir faktördü. Bakalım Age of Empires: Definitive Edition bu etkiyi sürdürebilecek mi?

The Station -- 20 Şubat

The Station, ne yazık ki isim olarak daha önce bahsettiğimiz seriler kadar güçlü bir isim değil. Ancak içerik olarak bakıldığında belki de bu hafta çıkacak en keyifli oyun olmaya aday. Yalnızca Playstation 4 platformuna çıkacak olan The Station, oldukça keyifli bir uzay hikayesine tanıklık etmemizi sağlayacak. Şu an siz bu yazıyı okurken muhtemelen çıkmış olacak oyun, kesinlikle denemeye değecek bir yapım.

PAC-MAN Championship Edition 2 Plus - 22 Şubat
Gördüğümüzde bizi oldukça şaşırtan bir yapım, Pacman Championship Edition 2 Plus. (ne isim ama?) Yapı olarak böylesine eski bir serinin halâ yeni oyunlar veriyor olması bizi oldukça şaşırtmıştı. Nintendo Switch platformu için gelen serinin bu oyununda Co-op oynayabiliyor ve ilginç boss savaşları yapabiliyorsunuz. Daha ne anlatabiliriz ki? Hepimizin bildiği Pacman işte.

Them's Fightin' Herds - 22 Şubat
Bu haftanın son beklenen oyunu ise bizim ne yazık ki çok da ilgimizi çekmeyen Them's Fightin' Herds oluyor. Oyunumuz PC platformu için 22 Şubat tarihinde satışa sunuluyor. Sevimli grafiklere sahip bir 2D dövüş oyunu olan Them's Fightin' Herds, kendi bekleyenlerine sahip olsa da bizim ilgimizi çekmeyi pek başaramadı. Yine de yukarıda göreceğiniz trailerı izleyip öyle karar vermenizi tavsiye ederiz.

Bu hafta çıkış yapacak oyunlar serimizin ilk haftasının sonuna geldik. Eğer gözden kaçırdığımız bir oyun olduğunu düşünüyorsanız yorum yapmaktan çekinmeyin. Bir sonraki haftada tekrar görüşmek dileğiyle, hoşçakalın!
Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!