Okunma Sayısı: 75
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Tüm Detaylarıyla iOS 13


Tüm Detaylarıyla iOS 13
iPhone, iPad ve iPod touch üzerinde çalışan iOS işletim sistemine yapılan bir sonraki güncelleme, Apple'ın Kaliforniya'daki merkezinde geliştiriliyor. Bu noktada yeni yazılım hakkında sınırlı miktarda bilgi biliyor olsak da, güncellemelerde geçmiş güncellemelere dayanarak görmeyi bekleyebileceğimiz bazı özellik ve değişikliklere ışık tutan ilginç söylentiler duyduk. 

iOS 12, Apple'ın iOS geliştirme politikasında büyük bir kaymaya neden oldu ve mühendisler artık gerektiğinde hazır olmayan özellikleri geri çekme konusunda daha fazla özgürlüğe sahipler. Apple, şimdi aynı zamanda gelecek iki yıllık güncellemeler üzerinde çalışıyor ve yıllık güncellemeler sağlamaya devam ederken az gelişmiş özelliklerin gecikmesine izin veriyor. Bu nedenle, iOS 13 potansiyel olarak daha önceki güncellemelerden daha fazla gelişmiş olacak. Şimdi iOS 13 ile gelen özelliklere bir bakalım. Karanlık Mod


iOS 13 ilk kez karanlık bir mod içerecek, iOS kullanıcılarının oldukça uzun süre istedikleri bir özellikti. Karanlık mod ilk kez macOS Mojave'de tanıtılan karanlık modla eşleşecek ve "daha kolay gece görüşü" sağlayacaktır. Apple'ın WWDC yapıtının bu yıl daha koyu bir teması var, belki de iOS 13'te görmeyi bekleyebileceğimiz yaklaşmakta olan karanlık modunu işaret ediyor.


Yeni Ses Göstergesi


iOS 13, muhtemelen şu anki durumdan daha az rahatsız edici olacak yeni bir ses göstergesi içerdiği söyleniyor.


Uyku Modu


Apple, kontrol merkezinde bulunan Rahatsız Etmeyin işlevini değiştirecek, kilit ekranını daha koyu hale getirecek ve gelen tüm bildirimleri susturacak bir uyku modu üzerinde çalışıyor. Aynı zamanda, Saatler uygulamasındaki Yatma zamanı sekmesinde yapılan geliştirmeleri de içerecektir.

iPad Güncellemesi


iOS 13'teki bazı özellikler iPad'e odaklanacak. Apple'ın sekme görünümünü kullanarak tek bir iPad uygulamasında birden fazla pencereyi görüntüleme özelliği tanıttığı söyleniyor.Uygulama Güncellemeleri ve Yenilikleri


Mesajlar


Mesajlar uygulamasında yapılan güncellemeler, kullanıcıların bir profil resmi ve görünen ad oluşturmasını ve ardından kimin göreceğini seçmesini sağlayan bir WhatsApp tarzı özellik içerecektir. Animoji ve Memoji çıkartmaları için özel bir menü de olacak.

Haritalar


Güncellenmiş bir Haritalar uygulaması, ev veya iş adresleri gibi sık kullanılan konumlara ayarlamayı ve gezinmeyi kolaylaştıracak özellikler içerecektir. Sık kullanılan yerler de daha verimli bir şekilde gruplandırılacak ve bunlara fotoğraflar eklenebilecek.

Yeni Emojiler
iOS 13, bu yıl 3 Haziran - 7 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan Worldwide Developers Conference'ta önizlenecek. Ardından test amaçlı geliştiricilere sunulacak ve bir beta test grubu olacak.

Kaynak: MacRumors


Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!