Okunma Sayısı: 29
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

She-Hulk Kimdir?


She-Hulk Kimdir?

Yayımlanacak Marvel dizilerinden birisi de She-Hulk. She-Hulk'ın kim olduğuna, Marvel evrenindeki rolüne, neler yaptığına bir göz atalım.

Disney'in gümbür gümbür gelen yeni platformu Disney+, bizi adeta çizgi roman okuyormuş gibi hissettirecek. Çizgi romanlar nasıl okunur? Ya fasikül fasikül ilerlenir ya da fasiküllerin toplanmış hali okunur. Disney+ da her hafta, her ay, her gün çıkaracağı yeni Marvel içerikleriyle modern bir çizgi roman gibi platformu olacak. Bu platformda yayımlanacak dizilerin ve filmlerin birçoğu belli oldu. Yayımlanacak Marvel dizilerinden birisi de She-Hulk. She-Hulk'ın kim olduğuna, Marvel evrenindeki rolüne, neler yaptığına bir göz atalım.

Çizgi romanlarda şimdiye kadar kahramanların kadın versiyonlarını görmüşüzdür. Hadi bir de kadın versiyonu olsun diyerek yaratılmış bu kahramanlar genellikle yaratıcılıktan uzak, iyi hikayelere sahip olmayan karakterlerdir. İyi bir vizyondan ve hayal gücünden çıkmış "kadın versiyon" karakterler pek azdır. She-Hulk da benim için bunlardan biri. She-Hulk orijinal ve farklı kişiliğiyle, hikayeleriyle, güçleriyle müthiş bir karakter. Her Stan Lee karakteri gibi She-Hulk da nevi şahsına münhasır bir karakter.Jennifer Walters uyuşuk ve huysuz bir çocuktu. İlkokuldaki "gıcık" tipler olur ya Jennifer da o tarz biriydi, kendine olan büyük güveni daha küçüklüğünde bile vardı. Bu kendine olan güveni sayesinde gelecekte mükemmel bir avukat olacağı küçüklüğünden belli olmuştu. Orijinal Hulk olarak bildiğimiz Bruce Banner, Jennifer'ın hayatında büyük öneme sahip biri. Her şeyden önce bu ikili kuzen ve birlikte vakit geçirmeyi çok seviyorlardı. Birlikte kütüphaneye gidip saatlerce araştırma yapıyorlar ve bilimle ilgileniyorlardı.

Jennifer Walters'ın kariyeri günden güne iyiye giderken hayatını değiştirecek bir davaya atandı. Los Angeles'ın en büyük suç patronlarından biri olan Nicholas Trask'ın da içinde olduğu bir davayı yürütmeye başladı. Zor bir dava olduğu için Jennifer, büyük stres altındaydı. Bruce Banner, Jeniffer'ın imdadına yetişti ve bir gün buluştular. Tam da buluştukları gün Jennifer, Nicholas Trask'ın adamları tarafından vuruldu. Bruce, çok fazla kan kaybeden Jennifer'a kendi kanını verdi ve Jennifer'ın da yeşil bir deve dönüşmesinden korktuğu için oradan kayboldu. Jennifer hastaneye kaldırıldı fakat hala kendisini vuranlardan kurtulamamıştı. Nicholas Trask'ın adamları, Jennifer'ın yattığı odayı bastılar fakat onları bir sürpriz bekliyordu. Bruce Banner'ın kanı gama radrasyonuna maruz kaldığı için Jennifer da bu radrasyondan malumunu aldı. Jennifer, onu vuran adamları görünce sinirlenerek Hulk'a dönüştü ve onları yerden yere vurdu. Bruce Banner'ın aksine Jennifer, She-Hulk'a dönüştüğü zaman aklını kaybetmiyordu. Hatta istediği zaman dönüşebiliyordu. Uzun zaman boyunca She-Hulk formundayken kendini daha iyi hissetti. İnsan halinden daha çok She-Hulk halinde kalmayı seviyordu. Jennifer Walters avukatlık yapmaya devam etti. Hatta bir süre sonra daha da ileri gidecek ve davalara She-Hulk formunda girecekti. Süper güçleri olan insanların avukatı Jennifer, kariyerini bu çizgide ilerletti. İnsan formuna neredeyse hiç dönmeyen Jennifer bir olayda atom reaktörünün patlamasını durdurduğu için yoğun radrasyona maruz kaldı. Bu olaydan sonra insan formuna dönme yetisini kaybetti fakat bunu çok dert etmedi. Zaten She-Hulk formunda takılmayı daha çok seviyordu.

She-Hulk, Marvel evreninde birçok önemli olayda yer aldı. Bir ara Avengers'a katıldı ardından Fantastic Four'a bile katıldı. Civil War sırasında Iron Man'in tarafında yer aldı. Fakat hukuk bilgisiyle iki tarafa da yardım etti. Marvel'ın en büyük olaylarından biri olan Avengers vs. X-Men sırasında Avengers ile birlikte savaştı.Umarız Disney+, She-Hulk'ı iyi işler. She-Hulk'ı daha iyi tanımanız için birkaç çizgi roman önerisi yapıp yazıyı sonlandıralım.

  • Savage She-Hulk #1

  • She-Hulk by Dan Slott

  • Sensational She-Hulk #40

  • She-Hulk'ın dahil olduğu birçok Marvel animasyonuna da göz atabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!