Okunma Sayısı: 60
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Hikayesi ile Büyüleyen Oyunlar


Hikayesi ile Büyüleyen Oyunlar
Max Payne SerisiEn kral Film-Noir'a taş çıkaracak bir senaryo, evet Max Payne'in hikayesinden bahsediyoruz. Karanlık bir atmosfer, New York'ta kış ayları, bir intikam ve aşk hikayesi. Oyunun başından sonuna kadar dinlediğimiz efsanevi monologları, çizgi roman şeklinde dizayn edilmiş ara sahneleri ile Max Payne serisi yalnızca hikayesi ile değil aynı zamanda hikaye anlatımıyla da gerçek bir başyapıt. Listemizin baş köşesine seveninin çok, sevmeyeninin de pek az olduğu Max Payne serisini alıyoruz.
Red Dead RedemptionVahşi Batı filmlerine hepimiz az çok aşinayız. Red Dead Redemption ile Rockstar Games, Western filmlere kendi dokunuşunu öylesine güzel kattı ki ortaya kusursuz denebilecek bir eser ve bir hikaye bıraktı. Büronun peşini bırakmadığı John Marston, artık yavaş yavaş bu işlerden çekilmek istiyorken kaderi onu çatışmanın ortasına itiyor ve bize yalnızca seyretmek düşüyor. Red Dead Redemption, yeni neslin Western klasiği.
Half-Life SerisiDünyayı yedi dakika içinde işgal eden bir güruh, biraz gizem, biraz G-Man, biraz da levye! Hikayesinin sonunu senelerdir beklediğimiz Half-Life, hem oynanışıyla hem hikayesiyle gerçekten on üzerinden 10 puanı hakeden bir yapım. Gordon Freeman ile birlikte, ortada ne olup bittiğinden habersiz şekilde mücadele ederken, yeri geldiğinde heyecandan tüyleriniz diken diken olacak, yeri geldiğinde gerilimi doruklarda yaşayacaksınız.
Nier: AutomataBeklenmedik bir şaheser, Nier: Automata'yı böyle nitelendirebiliriz. 9S ve 2B adlı iki androidin gözünden izlediğimiz bu hikaye tam 26 farklı sona sahip. Oyun içindeki ölümlere bambaşka bir bakış açısı katan Nier: Automata içerisinde oldukça vurucu bir platonik aşk hikayesi de barındırıyor. Aynı zamanda oyun kendi içinde platform, twin-stick shooter ve hack 'n slash gibi bir çok oyun türünü barındırıyor. Dolayısıyla dolu dolu bir oyun olduğunu rahatlıkla söyleyebildiğimiz Nier: Automata, gerek hikayesini anlatım tarzı, gerek hikayesiyle bu listede olmayı hak ediyor.
Portal SerisiValve'ın bir başyapıtından daha bahsetmek istiyoruz, Portal. FPS türüne minimalist ve bambaşka bir bakış kazandıran Portal, kendi hikayesini anlatmak konusunda epey sabırlı bir yapım. Bu sabrın oyuna kattığı gizem ve kendine özü oyun yapısıyla Portal, oldukça geniş bir oyuncu kitlesine hitap etti. Hikayesi konusunda oldukça farklı bakış açılarına sahip olsa da şunu rahatlıkla söyleyebiliriz, Portal hikayesiyle bizi büyülemeyi başardı.
To The MoonBu oyundan o kadar çok bahsettik ki okurlarımız muhtemelen çoktan sıkılmıştır. Özür dileriz sevgili okurlar, yeri geldiğinde yine bahsedeceğiz. Yaşlı ve ölmek üzere olan bir adamın son isteğini yerine getirmek için yola çıktığımız bu oyunda, bu karakterimizin çocukluğundan ölümüne kadar tüm heyecanlarını, mutluluklarını ve hüznünü izliyoruz. Bu karakterimizin yaşamının gizemli yanlarını, ilk aşkını ve tüm trajedisini yavaş yavaş öğrenirken, eğer biraz duygusal bir insansanız gözyaşlarınızı tutamayacaksınız.
Life is StrangeHikaye anlatımına odaklanmış bir oyun ile listemize devam ediyoruz. Life is Strange bir gençlik dizisi kıvamında başlayıp gitgide gizemle dolan bir hikayeye sahip. Zamanı bükebilen ana karakterimizle birçok macera yaşayacaksınız ve kayıp dostunuz Rachel'ın peşinden gideceksiniz. Hikayesini yaptığınız seçimlere göre şekillendirdiğiniz Life is Strange, anlatım tarzıyla oldukça özgün bir yapım. Eğer hikayeyi bitirip oyuna doymadıysanız, tavsiyemiz oyunun prequel'ı olan Before the Storm'u oynamanız olacak.
Final Fantasy VIIFinal Fantasy serisi genellikle etkileyici hikayeler üzerine kuruludur. Fakat Final Fantasy VII, üzerinden seneler geçse de unutulmayacak, bambaşka bir hikayeye sahip. Hem ana karakteri, hem kötü karakterleri oyun dünyasında birer ikona dönüşen Final Fantasy VII, gerçekten şahane bir yapım. Yakın zamanda remake versiyonunun da çıkacağını belirtmek ihtiyacı duyuyoruz, böylece yeni nesil oyuncular da bu hikayeyi yakalayabilecek. Aynı zamanda Playstation Portable konsoluna çıkan prequeli Crisis Core: Final Fantasy VII oyununun hikayesini de okuyarak bu oyuna güzel bir hazırlık yapabilirsiniz.
Grim FandangoHoşgeldin, eski dostumuz! Grim Fandango yeni neslin biraz uzak olduğu bir yapım olsa da listemize almakta hiç ama hiç şüphe etmedik. Kendine özgü grafikleri ve hikaye anlatımı ile Grim Fandango bambaşka bir yapım. Ölümden sonraki yaşama ilginç bir bakış açısı katan Grim Fandango, bu keyifli hikayesine biraz da mizah katarak ortaya oldukça hoş bir karışım çıkarıyor. Kesinlikle oynanmalı!
Alan WakeAlan Wake, hikayesi Max Payne'in ilk iki oyununun senaristi olan Sam Lake tarafında tarafından yazılan bir başka yapım. Sam Lake'den babamız çıksa yeriz diyerek, Alan Wake'i de bu listeye hiç şüphe etmeden ekliyoruz. Kendi yarattığı kötü karakterler tarafından durmadan rahatsız edilen bir roman yazarını yönettiğimiz bu oyunda, sevgilimizin kaybıyla sarsılıyor ve bu durumun peşine düşüyoruz. Oldukça yoğun gerilim içeren Alan Wake, hikaye bazlı oyunları seven oyuncular için biçilmiş kaftan.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!