Okunma Sayısı: 36
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

2019 CFDA Moda Ödülleri


2019 CFDA Moda Ödülleri
Global moda sektörünün en geçerli ödüllerinden CFDA (Council of Fashion Designers of America) Fashion Awards, Brooklyn müzesinde sahiplerini buldu. Etkinliğin ev sahipleri Hasan Minhaj ve Jessica Williams, Jennifer Lopez, Ciara ve Bella Hadid gecenin gözdeleri olmayı tabii ki de başardılar. Adaylar arasında Mary-Kate Olsen ve Ashley Olsen, Marc Jacobs gibi ünlü modacıların isimleri de vardı.

Kazananların insanı şaşırtmamakla birlikte, aslında beklentilerin altında olduğunu kabul etmeliyim.

Yılın Kadın Giyim Tasarımcısı- Brandon Maxwell 

Herhalde hakkıyla verilen tek ödül Brandon Maxwell'e gitmiş. Hak etmemiş olduğunu söyleyemem; Met Gala'da Lady Gaga'nın belki on yıl konuşulacak kıyafetlerinin yaratıcısı olan Maxwell, Meghan Markle'a kadar uzanan geniş bir ünlü yelpazesinin içinde. Bu ödül için, giydirdiği her isimle ses getirmeyi başarabilen Maxwell'den daha iyi bir tasarımcı henüz düşünemiyorum.Yılın Erkek Giyim Tasarımcısı - Rick Owens 

Öğrendiğimde kesinlikle yüzümü buruşturan bir ödül olduğunu söylemem gerekiyor. Ready-to-wear koleksiyonlarıyla ses getirmiş ve Paris Fashion Week'de absürt gösterisiyle feministliğe can katmış bir tasarımcımız fakat Virgil Abloh gibi onca ismi elemek canımı acıtmadı değil. Rick Owens'ın bu ödülü My Little Pony kampanyasında boyadığı siyah Pony sayesinde aldığını düşünüyorum. O yüzden ödülün ismi Yılın Pony Giyim Tasarımcısı olmalı!

[caption id="attachment_154698" align="aligncenter" width="683"] Paris Fashion Week 2015[/caption]

Yılın Aksesuar Tasarımcısı - The Row 

2006'da Ashley ve Mary-Kate Olsen tarafından kurulan The Row, hazır giyim, çanta, ayakkabı ve gözlük üzerine yoğunlaşan bir marka. Henüz yeni sayılabilecek bir markayı, çoğu insanın hayatı olan aksesuarlara layık görüp, yılın aksesuar tasarımcısı seçmek bana biraz hayırseverlik gibi geliyor. Yine de Olsen ikizlerinin yaklaşık dokuz aylıkken iş dünyasına girmiş olmaları gerçeği emeklerinin meyvesini topladıklarını gösteriyor olabilir.Yönetim Kurulu Onur Ödülü - Barbie 

Yüz güldüren bir ödül, kabul ediyorum. Çocukluğumuz ve muhtemelen bizden sonrakilerin de çocukluğu olacağını düşündüğüm Barbie, bu sene 60 yaşına girdi. Yıllar boyu ünlü tasarımcılarla 75'ten fazla iş birliği yapan Barbie Moda Tasarımcıları Konseyi, 1985'te Oscar de la Renta ile başlamıştı. Barbie'nin Amerikan moda sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu düşünen CFDA üyeleri, bu ödülü daha önce First Lady Michelle Obama'ya vermişti.

 

Yükselen Yetenek - Bode

Emily Adams Bode tarafından yaratılan marka, iç açan el işi tasarımlarıyla ve NYFW: Men'de ilk kadın tasarımcı olmasıyla hayatlarımızda yer edinmişti. Khaite ve Staud'un da aday gösterildiği ödülü bence diğerlerinin arasında Bode'un kazanması öngörülebilirdi. Tebrikler Emily! 

 

Moda İkonu Ödülü - Jennifer Lopez

Üzerine konuşulup, çizilip, tartılması gereken bir sonuç olduğunu düşünmekteyim. Çek ışığını artık jLo dediğinizi biliyorum. Jennifer hayatının altın dönemlerini çoktan yaşamış ve bitirmiş hatta üstüne kurşun geçirmez villa yaptırmış bir sanatçı! Bu moda ikonu ünvanlarını artık başka birilerine bırakma vakti gelmedi mi?

[caption id="attachment_154726" align="aligncenter" width="620"] Jennifer Lopez, Ralph Lauren imzalı kıyafetiyle CFDA 2019'da.[/caption]

Diğer ödüller ve kazananları: 

Kurucu ödülü - Carine Roitfeld

Geoffrey Beene Yaşam Boyu Onur Ödülü - Bob Mackie

Valentino Garavani ve Giancarlo Giammetti Uluslararası Ödülü - Alexander McQueen kreatif direktörü Sarah Burton 

Eugenia Sheppard Medya Ödülü - Lynn Yaeger

Pozitif Değişim Ödülü - Eileen Fisher 

 

Kırmızı Halı Görünümleri

Ashley Graham,Christian Siriano.Barbara Palvin, Diane von Furstenberg. 

Bella Hadid, Micheal Kors. 

Gigi Hadid, Louis Vuitton. 

Ciara, Vera Wang. 

Emily Ratajkowski, Hellessy. 

Heidi Klum, J. Mendel. 

Winnie Harlow, Christian Siriano. 

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!