Okunma Sayısı: 67
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Meryl Streep'in Oynadığı Muhteşem Filmler


Meryl Streep'in Oynadığı Muhteşem Filmler
Yetenek, güzellik ve asaletin ortak noktası Meryl Streep'in göz alıcı oyunculuğu karşısında hangimizin nutku tutulmadı ki? Mutluluğu, mutsuzluğu, öfkeyi, kendini adamışlığı, heyecanı ve diğer duyguları ekran başındaki bizlere olduğu gibi, tüm doğallığıyla aktaran Streep'in oynadığı muhteşem filmleri sizler için derledik.


1)The Devil Wears Prada (2006)
Runaway Magazine'in ışıltılı dünyasına giren Andrea Sachs, kendini ait olmadığı bir yerde bulmanın verdiği kafa karışıklığıyla duruma adapte olmak için elinden geleni yapmaya çalışmaktadır. Ancak güçlü ve acımasız yönetici Miranda Priestly bu durumu hiç kolaylaştırmayacaktır. Her şeyin mükemmel olması konusunda vazgeçilmez bir takıntısı olan Miranda, kendi standartlarında her şeyde her zaman en iyi olmadığı sürece mutlu olmamaktadır.

Filmde oynayan Meryl Streep, Londra Film Eleştirmenleri Birliği Yılın En İyi Kadın Oyuncusu Ödülü, Satellite Müzikal Film veya Komedi Filmi Dalında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, ABD Ulusal Film Eleştirmenleri Derneği En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ve Altın Küre Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Kadın Sinema Oyuncusu Ödülüne aday gösterilmiştir.

2)The Hours (2002)
Sırasıyla 1923, 1951 ve 2001 senelerinde geçen film, Mrs. Dolloway adlı roman sayesinde Virginia Woolf, Laura Brown ve Clarissa Vaughan'ın aralarındaki bağı anlatmaktadır. Depresyonla uğraşmakta olan Virginia Woolf Mrs. Dolloway adlı kitabını yazmaya başlar. 1951 senesindeki Laura sıkıcı hayatından kaçmanın yolunu bu kitabı okuyarak bulur. Bundan tam 50 sene sonra ise Clarissa ile kocası arasındaki özel bağ yine aynı kitap üzerinden kurulacaktır.

3)Doubt (2008)
Geleneklerin ve yeniliğin çatıştığı filmde Meryl Streep kendi doğrularını sonuna kadar savunan, katı, disiplinli ve verdiği korkunun gücüyle hareket eden Rahibe Aloysius Beauvier'ı oynamaktadır. Aynı kilisedeki Rahip Flynn ise Aloysius'un koyduğu kurallara ve yıpratıcı gelenek sahiplenen yapısına karşı büyük bir mücadele vermektedir. İkisi arasında devam eden bu müthiş gerilimli savaş, siyasi meselelerin yansıdığı, beyaz üstünlüğü bulunan okula siyahi bir öğrencinin gelmesiyle zirveye tırmanacaktır.

Filmde oynayan Meryl Streep, Film Eleştirmenleri En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ve Beyaz Perde Sanatçıları Derneği En İyi Kadın Oyuncu Ödülüne aday gösterilmiştir. 4)Silkwood (1983)
Karen Silkwood, haksızlığa gelemeyen bir kadındır ve nükleer bir santralde laborant olarak çalışmaktadır. İhmalkarlık sonucu rasyasyona maruz kalıp hayatı tehlikeye girince, bir gazeteciyle iş birliği yapmaya başlar ve santralin bütün açıklarını ifşa etmek için olağanüstü bir çaba gösterir.

Filmde oynayan Meryl Streep, Altın Küre Drama Dalında En İyi Kadın Sinema Oyuncusu Ödülü, BAFTA En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ve En İyi Kadın Oyuncu Oscarına aday olmuştur.
5)Iron Lady (2011)
20. yüzyılın en baskın kadın karakterlerinden biri olan Margaret Thatcher, erkek egemen toplumda sınıflar ve cinsiyetler arası ayrıma çok kesin bir şekilde karşı durmuştur. İktidar savaşının başında gelen Thatcher'ı anlatan film yarı-biyografiktir.

Filmde oynayan Meryl Streep, En İyi Kadın Oyuncu Oscarı, Altın Küre Drama Dalında En İyi Kadın Sinema Oyuncusu Ödülü, BAFTA En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, New York Film Critics Circle: En İyi Aktris Ödülü ve Uluslararası AACTA En İyi Kadın Oyuncu Ödülüne aday olmuştur.

6)The Post (2017)
Washington Post çalışanları editör Ben Bradlee ve yayıncı Katharine Graham, ülkelerinin kendi belgelerinde yaptığı değişiklikleri ve belgelerin kamuoyuna ve kongreye yanlış bilgi verdiğini keşfeder. Belgeleri yayınlamak istediklerinde ise karşılarına büyük bir engel çıkacaktır. Basın özgürlüğünün tam olarak sağlanması için büyük bir mücadele vermek zorundadırlar.

Filmde oynayan Meryl Streep, En İyi Kadın Oyuncu Oscarı, Altın Küre Drama Dalında En İyi Kadın Sinema Oyuncusu Ödülü ve Film Eleştirmenleri En İyi Kadın Oyuncu Ödülüne aday olmuştur.
Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!