Okunma Sayısı: 28
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

2000'li Yıllardan Muhteşem 45 Film


2000'li Yıllardan Muhteşem 45 Film
Bir film akışı, duruşu, bakışı, müzikleri, oyunculukları, senaryosu, kurgusu ve daha birçok şeyiyle kendini bize sevdirebilir. Bugün sizler için 2000'li yıllarda çıkmış harika filmleri derledik.

1) The Lord Of The Rings: The Return Of The King (2003)
Sauron'un orduları büyüyüp güçlenirken, Frodo ve Sam yüzüğü yok etmek için Mordor yolundadırlar. İnsanlar, elfler ve cüceler tek bir düşmana karşı birleşmiş, hep beraber kaderlerinin belli olmasını beklemektedirler.

IMDb: 8,9

2) The Pianist (2002)
İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir dramı konu alan filmde, Nazi işgali altındaki Polonya'da yaşayan ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman hayatta kalma mücadelesi vermektedir.

IMDb: 8,5

3) Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000)
Büyük Çin İmparatorluğunda iki savaşçı, çalınan bir kılıcın peşine düşerler. Yolda karşılaştıkları müthiş dövüş yeteneklerine sahip soylu bir kızla yollarına devam ederler.

IMDb: 7,9

4) Mystic River (2003)
Çok yakın arkadaş olan üç çocuk, başlarından geçen bir olaydan tam 25 yıl sonra içlerinden birinin kızının gizemli bir şekilde hayatını kaybetmesiyle tekrar bir araya gelmişlerdir. Çocuğunu kaybeden arkadaşlarına yardım ederken geçmişte, arkadaşlıklarının ilk yıllarında, başlarından itibaren devam eden belli başlı gizemleri çözmeye çalışacaklardır.

IMDb: 8,6

5) The Departed (2006)
Mafya içine sızan polis ve polis teşkilatı içine sızan mafya üyelerinin cirit attığı filmde, en sonunda her şeyin açığa çıkma zamanı geldiği zaman köstebekler için hayatta kalma savaşı başlar.

IMDb: 8,5

6) Pan's Labyrinth (2006)
İspanya'daki baskıcı iktidarın tüm vahşetlerine tanık olan Ofelia, aynı zamanda sadist babasının eziyetlerini birebir gözlemlemektedir. Her çocuk gibi hayalin verdiği keyfi gerçeğin acısına tercih eden Ofelia, huzuru hayallerinde aramaya başlar.

IMDb: 8,2

7) There Will Be Blood (2007)
1900'lü yılların başında servet peşinde olan hırslı bir adam, şirketinin petrol bulduğu bölgeye gider. Orada, kendi hırsıyla ve onun yol açtığı sonuçlarla yüzleşmek zorunda kalır.

IMDb: 8,1

8) Chicago (2022)
1929 yılında Chicago'da geçen filmde, farklı suçlardan dolayı hapse girmiş ve orada tanışmış iki kadının hapishaneden kurtulmak için verdikleri mücadele anlatılmaktadır.

IMDb: 7,2

9) Moulin Rouge! (2001)
Ünlü gece kulübü Moulin Rouge'a giden Christian, oradaki güzeller güzeli dansçılardan birine aşık olur. Onunla olmak uğruna her şeyi yapabilecek durumda olan Christian'ın karşısındaki en büyük engel, aynı kadına aşık olan Dük'tür.

IMDb: 7,6

10) The Dark Knight (2008)
Gotham sokaklarını suçtan arındırmak için kolları sıvayan Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent, ansızın ortaya çıkan Joker'i alt etmek için çeşitli yollar aramaya başlarlar.

IMDb: 9,0

11) Mulholland Drive (2001)
En büyük hayali Hollywood'da ünlü bir aktör olmak olan bir kadının bunun için Hollywood'a gitme macerasının anlatıldığı filmde, Betty Elms hayatında mükemmel bir noktaya ulaşmış başka bir kadınla tanışır ve ona hayran kalır.

IMDb: 8,0

12) Avatar (2009)
Jake Sully, Na'vi adındaki muhteşem canlıların bulunduğu halkın arasına karışmasını içeren bir görev için uzak bir yere gider. İlk başlarda bacaklarını kazanmanın sarsıcı coşkusu ve göreve bağlılığıyla hareket eden Jake, zamanla Prenses Neytiri'ye aşık olmaya başlar.

IMDb: 7,8

13) The Hurt Locker (2008)
Film, Irak'taki sıcak savaşın ortasında bombaları imha etmekle görevli bir grup askerin yaşam mücadelesini anlatıyor.

IMDb: 7,6

14) Le Scaphandre Et Le Papillon (2007)
3 hafta süren komadan çıkan Bauby doktorları şaşırtmıştır, çünkü bütün bedeni felçliyken zihinsel olarak sapasağlam durumdadır. Çevresini daha da şaşırtarak hayat hikayesini anlatan bir kitap yazmaya ve insanlarla iletişim kurmaya çalışmaya devam eder.

IMDb: 8,0

15) Faa Yeung Nin Wa (2000)
1960'lı yıllarda Hong Kong'da yaşayan iki komşunun birbirleriyle tanışıp giderek yakınlaşmalarını anlatan filmde, çift aşklarını eşlerinin gözünün önünde yaşamaya başlayacaktır.

IMDb: 8,1 

16) Ray (2004)
Yaşadığı trajik bir olay sonucu hayatına kör olarak devam etmek zorunda olan Ray, bir şekilde hayatına devam etmenin bir yolunu bulur. Dünyanın en iyi müzisyenlerinden biri olan Ray, herkese adından söz ettirebilecek bir yere ulaşır.

IMDb: 7,7

17) Children of Men (2006)
Dünya üzerindeki en genç insanın 18 yaşında ölmesinin ardından geriye kalanlarda nesillerinin tükenmekte olduğu endişesi ortaya çıkar. İnsanlarda ortaya çıkan panik huzuru bozar ve güvenlik sıkıntıları ortaya çıkmaya başlar.

IMDb: 7,9

18) Gladiator (2000)
Roma İmparatorluğu'nda bir general olan Maximus, birden kendini ölümün kıyısından dönmüş ve gladyatör olmuş biçmde bulacaktır. Artık tek istediği şey intikam almaktır.

IMDb: 8,5

19) Slumdog Millionaire (2008)
Jamal adındaki bir çocuğun Hindistan'ın en büyük ve ünlü bilgi yarışmasına katılması ve son soruyla kadar gelebilmesini anlatan film, Jamal'ın olağanüstü başarısının hile olduğu düşüncesiyle tutuklanmasının ardından başından geçenleri göstermesiyle devam ediyor.

IMDb: 8,0

20) Sen to Chihiro no Kamikakushi (2001)
Chihiro ve ailesi küçük bir kasabaya taşınır ancak bu kasabada yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Ailesini kaybeden Chihiro büyük ve korku dolu bir maceraya atılacaktır.

IMDb: 8,6

21) Lost In Translation (2003)
Amerikalı aktör Bob, çekimler için Japonya'ya gelir. Tokyo'da kaldığı otelde Charlotte ile tanışır ve aralarında bir iletişimsizlik başlar; ta ki hafta sonuna kadar.

IMDb: 7,8

22) A Beautiful Mind (2001)
Ünlü matematikçi John Nash'in hayatını anlatan filmde, Nash'in insanları zekasıyla nasıl etkilediğini ve şizofreniyle nasıl mücadele ettiğini görüyoruz.

IMDb: 8,2

23) Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Sevgilisinin aklından kendiyle alakalı her şeyi sildirdiğini öğrenen Joel Barish, aynı işlemi kendine de yaptırmaya karar verir ancak zaman geçip sıra güzel anılara geldiğinde pişman olur ve işlemi durdurmak ister.

IMDb: 8,3

24) Precious (2009)
Aşırı kilolarından dolayı içine kapanık bir kız olan Precious, üzerindeki tüm baskılara rağmen içinde bulunduğu bu durumdan çıkmak ve tekrar mutlu olmak için bir çıkış yolu aramaktadır.

IMDb: 7,3

25) Gangs of New York (2002)
1800'lü yıllarda Amerika'da yaşayan iki çete arasında uzunca süre devam eden bir savaş vardır. Çetelerden birinin liderinin öldürülmesi üzerine, öldürülen çete liderinin oğlu intikam almak için kolları sıvar.

IMDb: 7,5

26) Almost Famous (2000)
Müzik tutkusu yüzünden okulda ve aile içinde zor zamanlar yaşayan William, zamanla tanınmaya başlar ve en sonunda en sevdiği müzik grubuyla bir turneye çıkmak için seçilir.

IMDb: 7,9

27) Memento (2000)
Çok ender rastlanan ve tedavi edilemeyen bir hafıza problemi olan Leonard Shelby, hayatının geri kalanının mahvolmasına sebep olan kişiyi bulup öldürmek için çeşitli planlar yapmaktadır.

IMDb: 8,5

28) Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001)
Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okuluna kabul edildiğini öğrenen Harry Potter, yeni arkadaşlarıyla birlikte kendini daha önce hiç duymadığı ve görmediği bir dünyayı keşfederken bulacak ve büyücülük dünyası için gerçek birer tehdit olan kötülükle savaşmak zorunda kalacaktır.

IMDb: 7,6

29) Master and Commander: The Far Side of the World (2003)
Kaptan Jack Aubrey ve mürettebatı, açık denizde Fransız ve İspanyol gemileriyle savaşmaktadır. Ancak bir süre sonra çok daha farklı bir şey yapmak istediğine karar verir ve kendini dünyanın keşfedilmemiş yerlerine doğru bir yolculukta bulur.

IMDb: 7,4

30) Hable con ella (2002)
Bir izletide birbirinden haberi olmayan hemşire Benigno ve bir yazar olan Marco, aylar sonra Benigno'nun çalıştığı özel bir klinikte karşılaşırlar.

IMDb: 8,0

31) Cinderella Man (2005)
Ülkesinin durumu ve bunun getirdiği zorlukların altında ezilmemeye çalışan Jim'in bir gün raslantı eseri boks şampiyonu Max'le dövüşmesiyle hayatı değişecektir.

IMDb: 8,0

32) Up (2009)
Çocukluklarından itibaren birbirleriyle olan ve birbirine zıt iki karaktere sahip olan Ellie ve Carl'ın yolları Ellie'nin ölümüyle ayrılır. Bu andan sonra Carl'ın yapabileceği tek şey, Ellie'nin hayalini gerçekleştirmek olacaktır.

IMDb: 8,3

33) The Hours (2002)
Virginia Woolf'un Mrs. Dolloway adlı kitabını yazması ve iki kadının bu kitabı okumasını anlatan film, üç ayrı zaman diliminde geçmektedir.

IMDb: 7,6

34) Dancer in the Dark (2000)
Genetik bir hastalık sebebiyle tamamen kör olmak üzere olan Selma, çocuğunun da aynı hastalığa yakalanacağını biliyordur ve ameliyat için kazandığı tüm parayı bir kenara koymaktadır. Ancak hayat her zaman planlandığı gibi gitmemektedir.

IMDb: 8,0

35) Gosford Park (2001)
Sir William McCordle ve karısı Lady Sylvia dostlarını malikanelerine davet eder ve zaten gergin olan ortamda işin içine bir cinayetin girmesiyle ortalık karışır.

IMDb: 7,3

36) Oldboy (2003)
Kaçırılıp 15 sene boyunca bir hücrede tutulan ve bir gün bırakılan Oh Dae Soo, intikam almak için elinden gelen her şeyi yapmaya kararlıdır ancak hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Her şey büyük bir planın parçasıdır.

IMDb: 8,4

37) Seabiscuit (2003)
Birbirlerini at yarışları sayesinde bulan Johnny Red Pollard, Charle Howard ve Tom Smith hayatlarının geri kalanı için bir umut keşfederler.

IMDb: 7,3

38) Crazy Heart (2009)
Hayatı her yönden kötü giden Otis Blake, gazeteci Jean'i tanıdıktan sonra değişmeye başlar.

IMDb: 7,3

39) Atonement (2007)
On üç yaşında Briony, ablası ve hizmetçilerinin oğlunu görmemesi gereken bir şekilde görür. Psikolojisini bozan bu olayla yıllarca süren bir trajedi yaşanacaktır.

IMDb: 7,8

40) Kill Bill (2003)
Kara Mamba lakaplı 'Gelin', düğün gününde kendisine yapılanların intikamını almak için harekete geçer.

IMDb: 8,1

41) The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Seksenlerinde doğan Benjamin, zaman ilerledikçe gençleşiyordur. Bu durumun ortasında aşık olunca her şey iyice karmaşıklaşır.

IMDb: 7,8

42) Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Sweeney Todd, sürgün edilene kadar çok güzel bir hayata sahip, mutlu bir adamdır. Sürgünden döndükten sonra Bayan Lovett'ın yardımıyla hayatını mahvedenlerden intikam alır.

IMDb: 7,4

43) Donnie Darko (2001)
Gizemli insan-tavşan karışımı bir yaratık tarafından kendisine büyük bir sır verilen Donnie, günlük hayatını bırakıp tavşanın peşinden gitmeye başlar.

IMDb: 8,1

44) The Prestige (2006)
Trajik bir ölüm sonrası birbirine düşman olan, eskiden çok yakın arkadaş olan iki sihirbaz asistanı, zaman geçtikçe çok ünlü olurlar ve birbirlerini sabote etmeye çalışırlar. Zamanla bu durum takıntılı bir hal almaya başlar.

IMDb: 8,5

45) Cold Mountain (2003)
Büyük ve acımasız bir savaşın ardından sonunda birbirlerine kavuşan iki aşık, peşlerini asla bırakmayacak olan sorunların pençesinden kurtulmaya çalışırlar.

IMDb: 7,2

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!