Okunma Sayısı: 64
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Kruvaziyer Gemi ile Gezilebilecek Yerler


Kruvaziyer Gemi ile Gezilebilecek Yerler
Kruvaziyer gemi, üzerinde birçok konaklama, yemek, eğlence seçenekleri sunan, yüksek hizmet kalitesine sahip, programlanmış belirli rotalarda turistik amaçlı olarak çalışan yolcu gemileridir.Kruvaziyer gemi ile yolculuk son yıllarda giderek artan ilgiyle, seyahat planı yapanların ilk tercihleri arasında olmaya başladı. Konaklama, yeme-içme ve çeşitli eğlencenin bir arada bulunması gemiyi daha ilginç ve çekici hale getiriyor. Kruvaziyer gemi ile seyahat birçok destinasyonu bir arada görmek ve oldukça ekonomik bir bütçe ile bir araya getiriyor.

Kruvaziyer gemi ile gezilebilecek yerleri sizler için bir araya getirdik.
  • AKDENİZ


Akdeniz, kruvaziyer hareketlerinin en yoğun olduğu destinasyonlardan biridir. İspanya'nın en güzel şehirleri Barselona, Valensiya'dan Balear Adaları Palma de Mallorca, İbiza, Kanarya Adalarından Tenerife ve Endülüs'e uzanan bir gemi... Kruvaziyer gemi ile Akdeniz'e gitmek birçok değişik kültürü gözlemleyeceğiniz bir deniz tatili seçeneği. 1 haftada 4-5 ülke görmek, farklı bir deneyim yapmak isteyenler tarafından tercih ediliyor.

[caption id="attachment_210193" align="aligncenter" width="300"] Balear Adaları[/caption]

  • YUNAN ADALARI


Yunan Adaları Türkiye çıkışlı yolculuklarda oldukça popüler bir rota. Ülkemize yakın ülkelerden biri olması, kültürü, yeme-içme alışkanlıkları, sıcakkanlılıkları ile ilgi çeken bir yer. Bu nedenle Yunan Adaları, Türk misafirleri daha çok ağırlıyor. Tabii ki dünyanın farklı yerlerinden gelen ziyaretçiler de var. Fiyat açısından bakıldığında en uygun fiyatlısı Yunan Adaları oluyor. Burada en çok görülmek istenen yerler arasında; Mykonos, Santorini, Rodos, Girit, Samos, Kos, Leros, Patmos adaları bulunuyor.

[caption id="attachment_210194" align="aligncenter" width="330"] Yunan Adaları[/caption]

  • KARAYİPLER VE KÜBA


Kış dönemine geçildiğinde talebin daha çok arttığı yerdir Karayipler ve Küba rotası. Konaklama, diğerlerine oranla Küba'da daha pahalı ama gemi ile yapılan 2-3 günlük konaklamada bölgeyi biraz daha ucuza keşfetmek ve görmek mümkün. Karayipler'in en güzel adaları Jamaica ve Cayman Adaları'nı gezerken Meksika, Belize gibi ülkeleri de görme olanağı sunuyor.

[caption id="attachment_210196" align="aligncenter" width="311"] Cayman Adaları[/caption]

  • İZLANDA-İNGİLTERE 


İşte doğa severlerin büyük ilgi gösterecekleri bir başka rota. İzlanda coğrafi yapısından dolayı yemyeşil doğası, dağlık alanları, şelaleleri ve tabii ki temiz havası ile bizi cezbediyor. İzlanda rotasına İngiltere de dahil edilince gemi daha başka bir hal alıyor. İzlanda'da gezeceğiniz Isafjordur sizleri etkisi altına alacaktır. Minimalist evleri, düzenli yaşamı ile sokaklarına bayılacaksınız.

[caption id="attachment_210197" align="aligncenter" width="303"] İzlanda[/caption]

  • BALTIK BAŞKENTLER


Baltık ülkeleri, turizmde Avrupa'nın yükselen değerlerinden. Farklı rotalar keşfetmek hedefinde olan seyahat severlerin ilk tercihlerinde bulunan yerlerden bir tanesi daha. Estonya, Letonya, Litvanya'nın başkentlerini kapsayan Baltık başkentleri rotası bu üç güzel ülkeyi keşfetmek isteyenler için ekonomik bir tatil seçeneği sunuyor. Avrupa ülkelerindeki bunaltıcı sıcaklardan kaçmak, bir nebze de olsa serin seyahat etmek, sıradışı Baltık Başkentler'i görmek isteyenler bu rota tam da size göre!

[caption id="attachment_210198" align="aligncenter" width="300"] Litvanya[/caption]

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!