Okunma Sayısı: 27
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Yıldızı Parlayan Genç Güzel: Dilan Çiçek Deniz


Yıldızı Parlayan Genç Güzel: Dilan Çiçek Deniz
Şimdilerde Show Tv 'de yayımlanan Çukur dizisinde, deli dolu, dik kafalı, enerjisi yüksek olan, Sena Koçovalı karakterini canlandırmaktadır. Gelin Başarılı ve güzel oyuncuyu birlikte tanıyalım.

Dilan Çiçek Deniz 28.02.1995 tarihinde Sivas'ta dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası öğretmen olan güzel oyuncu, lise döneminde tiyatro eğitimi almaya başlamıştır. Şiire de ilgisi olan Deniz, 15 yaşında ''Güneşi Annem Sanırdım'' adında ilk şiir kitabını çıkarmıştır. Lisede 3 yıl tiyatro eğitimini aldıktan sonra, 17 yaşında Liselerarası Tiyatro Yarışması'na katılır ve Oyunculuk Ödülü'ne layık görülür.Ege Üniversitesi'nde Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde okuyan Deniz, bir yandan ailesine katkıda bulunmak amaçlı modellik yapmaya başlamıştır. 2014 yılında Elidor Miss Turkey yarışmasına katılarak 2. olmuştur. Ardından 2015 yılında ise Miami'de düzenlenen Kainat güzellik yarışmasında ülkemizi temsil etmiştir.İlk olarak 2015 yılında ''Tatlı Küçük Yalancılar'' dizisinde Ebru rolünde kamera karşısına geçti. Daha sonra yapımcı ve yönetmenlerin dikkatini çeken Dilan Çiçek Deniz; Kanal D'de yayımlanan ve bir sezona damgasını vuran dizi Güneşin Kızlarında ''Elif'' karakterine hayat vermiştir.


2016-2017 yılları içinde ''Bodrum Masalı'' dizisinde ''Su Ergüven'' karakterini canlandırmıştır. Aynı sene içerisinde Pantene Altın Kelebek Ödülü'nde Yıldızı Parlayanlar kategorisinde ödüle layık görülmüştür.


Son olarak ''Çukur'' dizisinde "Sena Koçovalı" karakterini canlandırmaktadır. Oyunculuğuyla izleyicilerin övgülerini ve beğenilerini toplamaya devam etmektedir. Umarız yıldızı parlamaya devam eder.


Dilan Çiçek Deniz'in Oynadığı Diziler
Çukur / Sena / 2017-

Bodrum Masalı / Su Ergüven  / 2016 – 2017

Güneşin Kızları / Elif / 2015

Tatlı Küçük Yalancılar / Ebru / 2015

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!