Okunma Sayısı: 59
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Schengen Vizesindeki Önemli Değişiklik!


Schengen Vizesindeki Önemli Değişiklik!
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), yeni Schengen vize ücretleriyle ilgili seyahat acentalarına duyuru yaptı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nden (TÜRSAB) yaptığı duyuruda yeni vize kanunu gereğince, Schengen vize başvuru ücretinin 2 Şubat 2020 itibariyle 60 Euro'dan 80 Euro'ya yükseltildiğini belirtti.

TÜRSAB yaptığı duyuru da şu ifadeyi ekledi:


''2 Şubat 2020 tarihi itibariyle şubelerimiz tarafından 80 Euro tahsil edileceğini ve başvuru sırasında vize ücretinin tam ve hazır getirilmesi rica olunur. Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış temsilcilikler (Konsolosluk/Elçilik) adına Euro olarak tahsil edilmektedir."

Avrupa Birliği Konseyi, vize başvuru ücretlerine yapılacak 20 Euro'luk zammı geçtiğimiz Haziran ayında onaylamıştı. AB'nin 100'ün üzerinde ülke vatandaşlarına uyguladığı olduğu seyahat vizesi ücretlerinde değişiklik yapılacak. AB ülkelerine vize başvurularında alınmakta olan 60 Euro'luk ücret 80 Euro'ya çıkartılacak.

Söz konusu 60 Euro'dan 80 Euro'ya yükseltilen ücret, AB vatandaşlarının aile üyeleri, öğrenciler, araştırmacılar ve 12 yaşın altındaki çocuklardan alınmayacak. Vize başvuruları seyahatten 6 ay öncesine kadar yapılabilecek.

Peki Schengen Vizesinde İstenilen Belgeler Neler?


Schengen vizesine başvurusu öncesinde en önemli belge elbette pasaport. Pasaportu aldıktan sonra gidiş amacınız ve gideceğiniz ülkeye göre seçim yaptıktan sonra randevu almanız gerekiyor. Randevunuzu belgelerinizi hazırlayabileceğiniz bir tarih belirleyerek almanızda fayda var.

Pasaport dışında kimlik fotokopisi, başvuru formu, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, vize harcı, seyahat rezervasyonları, konaklama yapacağınız otel veya pansiyon gibi yerlerin rezervasyon bilgilerini içeren belge ya da çıktı.

Bunların Dışında Çalıştığını Kurum Tarafından Talep Edeceğiniz Belgeler de Şu Şekilde:


Çalışma ve izin belgesi, imza sirküleri, faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası fotokopisi, çalışma evrakları, iş sözleşmesi, maddi gelir evrakları ve teminat.

KAYNAK:1

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!