Okunma Sayısı: 71
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Red Dead Redemption 2 Hakkında İpuçları!


Red Dead Redemption 2 Hakkında İpuçları!
Red Dead Redemption 2’nin çıkmasına neredeyse 2 aydan daha az bir süre kalmışken, nihayet Rockstar Games oyunun konusu hakkında bazı ipuçları verdi.

Oyunun başlangıç noktası, ilk oyunun yıllar öncesinde  olan The Van der Linde çetesinin altın çağını yaşarken çete üyelerinin ayrılma noktasına gelmesinden önceki olaylarıyla başlayacak. Yaşanacak olaylar çoğunlukla, ilk oyundan da oldukça yakın bir şekilde tanıdığımız, çetenin üyelerinden ana karakterimiz John Marston’ın gözünden tanık olunacak.

Rockstar sanat yönetmenleri Joshua Bass ve Aaron Garbut’ın söylediğine göre çete, Amerika’ya doğru sürgün edilerek gitmeye zorlanacak ve hikayenin ana temasında sosyal statü farkındalığı oldukça göz önünde bulunacak. Örnek vermek gerekirse bu, tıpkı doğaya karşı şehirleşmeye doğru giden bir yaşam tarzındaki farklılık gibi düşünebiliriz. Bu da demek oluyor ki belki de oyun içerisinde birkaç zengin kesimden insanla tanışabilir ve maceramıza onları da katabiliriz.



Aynı şekilde ilk oyunu oynayan neredeyse herkesin merak ettiği "Çete ve John Marston hakkında daha fazla bilgiye erişebilecek miyiz? İlk oyunda yaptıkları şeylere onları iten neydi? Marston’un bu çeteyle birlikte at koşturması hakkında hissettiği şeyler nedir? Ve onlara bunca zamandır neler oldu? Ne yaptılar?" gibi sorularnıın da cevaplarını bu oyun sayesinde alacakmışız gibi duruyor.

Hikayenin bir diğer parçası da ekip ayrıldıktan bu duruma oldukça fazla katkı sağlayacak gibi duran Arthur Morgan hakkında olacak ve onun gözünden de oynayabileceğiz. Çeteyi ailesi gibi gören ve küçük yaştan beri çetenin bir üyesi olan Morgan’ı bu ayrılığa iten şeyleri oyun içerisinde görme fırsatı elde edeceğiz. Yani RDR 2’de daha önceden de aşina olduğumuz GTA V’te bulunan karakterler arası bir geçiş söz konusu olma şansı var.

Garbut son olarak, daha önce hiçbir açık dünyada görmediğimiz detaylandırmaları bu oyunda bulacağımızı da ekleyerek bizleri heyecanlandıracak küçük bir ayrıntıyı da eklemeyi unutmamış oluyor.

Bakalım yıllardır beklenen ve bu yılın daha yayınlanmadan bile en çok konuşulan oyunu Red Dead Redemption 2 nasıl olacak?

Oyunun çıkış tarihi 26 Ekim 2018.

Gameplay'ini hala izlemediyseniz:



Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!