Okunma Sayısı: 67
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

VR Tutkunlarını Sevindirecek Yenilik: HTC Vive Pro


VR Tutkunlarını Sevindirecek Yenilik: HTC Vive Pro
Ocak ayında CES 2018'de tanıtılan HTC Vive Pro, sanal gerçekliği bir üst kademeye taşıyan yenilikle tekrar gündeme geldi. Peki bu yenilikler neler, birlikte inceleyelim.HTC Vive'ın öncesinde sahip olduğu 2160x1200 piksel çözünürlük gelen yenilikle birlikte 2880x1600 piksele ulaştırılıp, PPI değeri(inç başına düşen piksel sayısı) ise 615'e kadar çıkarıldı.Aynı zamanda cihazın ön kısmındaki ağırlık odağının tekrar elden geçirilip, daha fazla ayar yapıldığını söyleyen HTC, böylece cihazı daha konforlu kullanmamıza imkan verip, cihazı ergonomik bir forma sokmuş oldu. Ayrıca Vive'ın var olan arayüzü Viveport iken Viveport VR ile değiştirildi.

 Cihazın her iki yanına yerleştirilen kulaklıklar VR deneyimimizi kat kat arttıracak nitelikte bir yenilik. Bu kadarıyla da yetinmeyen HTC, cihazla entegre amfilerle de ses tecrübesini nirvanasında yaşamamızı sağlayacak gibi duruyor.

Peki HTC VIVE PRO ne zaman bizlerle buluşacak?

Maalesef buna net bir cevabımız yok. Firma fiyat ve piyasaya çıkış tarihini ne yazık ki henüz açıklamadı. Ayrıca merak edenleriniz için cihazın videosunu da aşağıya bırakıyoruz.Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!