Okunma Sayısı: 29
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Spiderman Far From Home İncelemesi | Aşırı Geç Geldi!


Spiderman Far From Home İncelemesi | Aşırı Geç Geldi!
Çok kızgınım! Yahu tam da; ''Ben Marvel Sinematik Evreni ile ilişkimi kestim!'' ''Ben artık koca adam oldum, Tony Stark beyim de öldü zaten!'' demişken bir de başıma Örümcek çıktı! Çok kızgınım Marvel! Beni yine filmlerini takip etmeye zorluyorsun! Şaka bir yana baştan söyleyeyim. Bir ''Into the Spider-Verse'' veya Klasik Spiderman Üçlemesi olmasa da, ben bu filme BAYILDIM!


Spider-Man Far From Home, nasıldı?


Selamlar, Wannagate okurları!

Öncelikle, Far From Home filminin iki görevi vardı. Birincisi, Infinity Saga adı verilen hikaye bütününü kapatmak, ikincisi yeni hikaye bütününün kapısını açmak. Bu iki görevi de başarıyla yerine getiriyor. Bunu yaparken, Iron Man gibi bir devin ardından gelen, Spider-man'in üzerine bir sorumluluk yüklendiğini ve o devin yerini alması gerekenin o olduğunu anlatıyor. Tabii film boyunca, sevdikleriyle normal bir hayat yaşamak isteyen bir genç adamın, bu ağır sorumluluktan kaçmaya çalışmasına şahit oluyorsunuz.

Peter Parker, artık bir genç adam ve sevdiği de bir kız var, MJ! Herkesin tepksini çekse de, MJ karakterinin artık üzerine oturduğunu görüyor ve Peter'ın ona yakınlaşma çabalarına da çokça şahit oluyoruz filmde. Buna rağmen, Peter bir yandan da süper kahraman. Özellikle de Nick Fury'nin ENDGAME sonrası, ulaşmayı denediği ilk süper kahraman. Infinity War yaşanmış ve tam Thanos belası atlatılmışken, dünyanın dört bir yanında yeni tehlikeler ortaya çıkmışken ilk olarak Spider-man'i aramasının bir nedeni var.Tabii her ne kadar Spider-man'i arasa da bir de Mysterio adlı bir süper kahramanla karşılaşıyorlar. İşte filmin de asıl parçası olan Mysterio, adının anlamına yaraşır gizemli ortaya çıkışıyla, Spider-man'in elinden belki de yeni Iron Man olma yükünü alabilecek gibi duran bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Tamam, Şimdi Bize Gerçekten Nasıl Olduğunu Anlat!


Bu film, klişe giden Marvel hikayelerine yeni bir tat katıyor. Karakterlerin başlangıcının anlatıldığı hikayeleri hem geride bırakıyor, hem de MCU'nun karakterleri etkin olarak kullanacağının sinyalini veriyor. Filmin hikayesinin yanı sıra, müzikleri ve görsel efektleri sizi büyülemeye yetiyor da artıyor bile. Önceki filmden tanıdığımız oyuncular ve Jake Gyllenhaal bize oyunculuk konusunda Marvel standartlarının ne olduğunu ispatlar vaziyette. Özellikle, Jaken Gyllenhaal gerçekten Mysterio için biçilmiş kaftan.Filmin sonunda ise çok tanıdık bir yüz göreceksiniz. Benden söylemesi. Örümcek Adam hayranları kadar, geek olmayan izleyici kitlesine dahi hitap edebilen esprilerle komedisini, gerçekten hüzün dolu anlar yaşatacak duygusal sahnelerle de dramını güzel bir şekilde izleyiciye sunan bu filmin, herkesin dilinde eşsiz bir tat bırakacağını söylemek yanlış olmaz. Çok iyi bir Spider-man filmi olduğundan dolayı, şiddetle demek istemesem de tavsiye ediyorum. Bu film uzun zaman sonra izlenecek en iyi Spider-man filmi! Eminim ki, kaçırmak istemezsiniz.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!