Okunma Sayısı: 264
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Epic Games'in Bedava Türkçe Oyunu! | City Of Brass İncelemesi


Epic Games'in Bedava Türkçe Oyunu! | City Of Brass İncelemesi
Bildiğiniz üzere Epic Games Store, bayağı bir süredir bedava oyun dağıtıyor. Bu oyunların geneli indie oyunlar olsa da, içlerinde Super Meat Boy, Subnautica gibi sağlam yapımlar da vardı. Ben de, hali hazırda şu ücretsiz dağıtılan oyunun incelemesini size sunayım istedim. Neden olmasın ki? Hem ücretsiz bir oyun olsa da, ''Alsam oynar mıyım?'' düşüncesine kapılmaktan sizi kurtaracak, hem de size yeni indie oyunlar denemeniz ve indie oyunlara bir göz atmanız için ön ayak olacak bir inceleme olsun istedim. Çok mu şey istemişim? Eğer istemediysem, bugün 2 hafta boyunca ücretsiz olacak indie oyunumuz City of Brass'ı incelemeye başlayalım.

Nedir Bu City Of Brass?

City Of Brass; Uppercut Games'in, Arabian Nights (Binbir Gece Masalları) temalı fantastik, macera oyunudur. Oyun, 2018 Mayıs'ında tüm platformlara çıkışını yapmıştır. City Of Brass, bu stüdyonun ilk oyunu değildir, daha önce mobil oyunlara çıkan oyunları vardır. Ancak PC platformuna ve konsollara çıkardıkları ilk oyundur. İlk oyunları olmasına rağmen ise, Metacritic notu 69/100. Oyunun kendisine gelecek olursak da, eski bir arap krallığının mezarı olmuş labirent şeklindeki zindanlarda karşınıza çıkan yaratıkları yok ettiğiniz, FPS türünde bir oyun. Oyun, müzikleriyle başlayarak tamamen bir arap ezgisini yaşatıyor. Unreal Engine ile geliştirilen oyunun grafikleri beni pek tatmin etmese de, oynanış bayağı açığı kapatıyor.

Oynanış

Oyundaki asıl amacımız; olabildiğince hazine toplayıp, yaratıkları yok ederek zindandan çıkmak. City Of Brass oynarken girdiğiniz zindanlarda ise çok fazla vaktiniz yok. O yüzden, karşılaştığınız yaratıklara elinizdeki kırbaç ve kılıç ile dalıp çıkmanız çok zor. Oyun içindeki sizi öldürebilecek tuzaklara düşmanlarınızı çekip, onları yok edebilme imkanını sıkça kullanmanız lazım. Oyunda hazineleri toplamak, patlayabilecek eşyaları patlatmak veya düşmanlarınızı sersemletmek için kırbacınızı sıklıkla kullanmanız gerekecek. Her odaya girdiğinizde ise size verilen 3 dilek hakkıyla bölüm içindeki cinlerden ekstra güçlendirmeleri bedava alabiliyorsunuz. Bunun haricinde cinler size topladığınız altın karşılığında ekstra güçlendirmeler veriyor.

Hikaye

Açık söylemek gerekirse, oyunda bir hikaye çok aradım. Ancak, eğitim kısmında ruhlardan öğrendiğimizin haricinde oyunda pek bir hikaye göremedim. Sürekli boss savaşlarına girdiğimiz, hazinelerini çaldığımız şehirde, pek bir hikaye göremiyoruz. Bana kalırsa oyunun bu konuda eksik olmasına rağmen belli bir başarıyı yakalaması büyük şans.

Sonuç Olarak

Prince Of Persia Sands Of Time'dan hemen sonra oynayan biri olarak, oyun hakkında Prince Of Persia'daki gibi bir hava yaşadığını söyleyen diğer insanlara katılıyorum. Ancak First Person olması ve işlevsel silahlarla, tuzaklarla, çözdüğümüz labirentlerin her dirildiğimizde farklı oluşuyla gayet eğlenceli bir oyun deneyimi yaşatıyor. Açık söylemek gerekirse, Binbir Gece Masalları hikayesinden yola çıkılarak yapılmış bir oyun olarak bana o dönemin arap esintisini bol bol sunmuş, eğlenceli bir oyun deneyimi yaşatmış da olsa da eksik kalan yanları var. Yine de eğlenceli vakit vaadini yerine getiriyor. Oynamaya değer.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!