Okunma Sayısı: 54
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Bu Bir Orijinal 6 Yazısıdır | The Infinity Saga Analizi 3. Bölüm 1. Kısım


Bu Bir Orijinal 6 Yazısıdır | The Infinity Saga Analizi 3. Bölüm 1. Kısım
Birinci ve ikinci kısımlar geride kaldı. Yazıyı 3 seferde bitirmek istiyordum ancak, Captain America ve Iron Man hakkında baya dolu olduğumu fark ettim. Bu yüzden bu yazıyı da ikiye bölme niyetindeyim.

Geldik iki dev isme. Bu insanlarla çokça beraber olduk. Onları çok sevdik. İkisinden birini bu ekibin lideri olarak görmek istesek de, aslında onlar takım olayında liderin herkes olması gerektiğinin tek farkında olanlardı. Fikirlere ve görüşlere saygı duyan ve bunlar yüzünden çatışmış iki lider. Avengers'ın ağır topları. Captain America ve Tony Stark


Bayrağın,Halkın ve Amerika'nın Kalkanı: Captain America


Nereden başlasam bilemiyorum. 1940'larda, Amerika'nın ilk süper askeri oldu. İlk macerasında hayatını ve aşkını halkına hizmet için geride bırakmıştı. HYDRA ile mücadelesi buzun içinde sonlanmıştı. Iron Man'in rol modeli, Amerikan halkının göz bebeği Kaptan Amerika. Buzdan çıkarıldığında 70  yıl geçmişti. Dünya onun bildiği dünya değildi. Buzdan çıktığında bile  dünya hala onun ve onun gibilerin kahramanlıklarına muhtaçtı.

Geride bıraktığı 1940 yılından sonra, 2010 yılından itibaren tek gayesi Avengers oldu. Tanımaya fırsat bile bulamadığı 3 farklı süper insan ve 2 S.H.I.E.L.D. ajanı ile dünyayı, kötü bir tanrının önderliğindeki uzaylı istilasından kurtardı. HYDRA'dan kurtardığı Tesseract'ı bu sefer Loki'nin elinden kurtarmışken tekrar HYDRA'ya kaptırdı. Yıllar önce öldüğünü sandığı en yakın arkadaşının yaşadığını öğrendi. 70 yıl sonra bile tekrar HYDRA ile mücadele etti. Ekibi ile son HYDRA sığınağını da yok ettikten sonra da kafası rahatlamıştı. Thor'un çekicini kaldırabildiğini fark ettiği o parti gecesine kadar. Robotların en muazzamı ve en kötüsü Ultron ile savaştı. Onu boğmayı bile denedi.En sonunda dünyayı bu psikopat yapay zekadan, temizlemişti Bu olayın ardından artık daha geniş bir ekibe liderlik yapmak zorunda kalmıştı. Bunun üzerine bir de hükumet onları kontrol altında tutmak istedi. Kabullenmedi ve bunun için bir zamanlar idolü, sonrasında ise takım arkadaşı olan Iron Man (Tony Stark) ile mücadele etti. Ekibinin yarısına karşı, ekibinin diğer  yarısı ile mücadele etti. Bu kavganın sebebi olan adamı yakalamak için çabaladı. Buna rağmen ekibini dağılmaktan kurtaramadı. Ekibin bir yarısı ile oradan oraya suçlu gibi sürüklendiler.

Ta ki, Thanos gelene kadar. Thanos sonrasında Tony'nin ortadan kaybolduğunu öğrendiği an, belaların en büyüğüne karşı dünyayı yalnız bırakmamak için ekibinin başına geçti. Thanos'un istediği son sonsuzluk taşı için de mücadele etti fakat korkulan oldu.The Snap'den sonra Thanos'u bulduğuna pek memnun olmadı. Hem taşlar, hem de olayları düzeltme şansı artık yoktu. 5 yıl boyunca elinden gelen tek şey kalan insanlara teselli vermek oldu. Ant-Man, 5 yıl sonra ortaya çıkana kadar. Ant-Man'in fikri üzerine 5 yıl önce kavga ettiği dostu Iron Man sayesinde zaman yolculuğuna atıldı. Zaman yolculuğu yapıp uzay taşını almak için önce 2010 yılına daha sonra da 1970'lere yolculuk yaparak görevini Iron Man ile beraber tamamladı. Eldivenin herkesi geri getirmesi ve Thanos'un tekrar ortaya çıkması üzerine, bu sefer bir elinde Mjölnir diğer elinde kalkan, dünyası için son savaşını verdi.

Bu sefer savaş kazanılmıştı. Büyük kayıplarla. Görevinin tamamen bitmesi için taşları yerine koymalıydı. Onun kafasında ise bambaşka bir şey vardı. Dostuna verdiği sözü tutmak istedi. Bir kere olsun, kendisi için bir şey yapmak istedi. Sonuna kadar hak etmişti. Gitti, hayatını yaşadı. Yaşlı ve emekli bir Avenger olarak... ENDGAME sonunda onu çok fazla yaşlı görmemiz böylesine uzun bir ömür için çok doğru bir karardı. Artık o emekliydi.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!