Okunma Sayısı: 31
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Anlaşmazlık Senaryoları - Battle Royale


Anlaşmazlık Senaryoları - Battle Royale
Acil para kazanması gereken sıradan bir oyun yapımcısı yanına bir oyun tasarımcısını bir de oyuncuyu alıp onlarla fikir alışverişi yapmaya karar verir. Ama görüşme hiçbirinin beklentisini karşılayamayacaktır.

Yapımcı: Millet! Bize acil böyle bol vurmalı kırmalı havadan inip sona kalmalı bir oyun lazım. Yapabilir miyiz böyle bir şey?

Geliştirici: Battle Royale diyorsun yani, değil mi?

Oyuncu: Aaa ben biliyorum Battle Royale'i patron. Daha yeni Apex çıktı, ortalığı kasıp kavurdu. PUBG+Overwatch diyorlar o oyun hakkında.

Geliştirici: Titanfall oynamamışlardır onlar o yüzdendir. Bana Apex deme. Zaten sinirliyim o oyuna.

Oyuncu: Neden ya? Ne güzel PUBG'nin skill’lisi işte.

Yapımcı: Ne saçmalıyorsunuz siz? Yapabilir miyiz diyorum böyle para kazandıracak bir şeyler? Herkes onu oynuyormuş bak siz de öyle söylediniz. Biz de onlar gibi iki oyunu birleştirelim. Mesela PUBG ve Dead by Daylight. Nasıl?

Geliştirici: Acaba Pubg’yi artık olaylara karıştırmasak mı patron? Daha farklı bir şeyler yapalım diyorum ben. Mesela Mario gibi bir platform oyunu düşünün ama online olsun. Ve asimetrik takımlar olsun. Dead by Daylight örneğinizden aklıma geldi patron.

Yapımcı: Heh Mario güzel. Mario kalsın. Şöyle bir şey olsa; bir orman düşün, büyük bir harita. Her yer mantar ve çiçek falan dolu. Mariolar yukarıdan atlayıp mantarları topluyor ve daralan alanda son Mario olarak oyunu bitirmeye çalışıyorlar. Bu nasıl?

Oyuncu: PUBG'nin Mario’lusu yani?

Geliştirici: Yok yok öyle demiyor patron, anlamıyor musun? Bu sefer Mario’nun PUBG'lisi.

Yapımcı: …

Oyuncu: …

Geliştirici: Patron, ben diyorum ki çok tutan şeyler kopyalamaktan bir uzaklaşalım. Hem herkes onu yapıyor sırf popüler diye. Biz daha ayakları yere basan, sağlam senaryolu single player oyunlar mı denesek acaba?

Yapımcı: O oyunlar para kazandırıyor mu ki?

Geliştirici: Eğer sağlam bir hikâye ve yerinde, özgün mekaniklerle çıkarsak, bir online oyundan daha fazla kazandırabilir.

Yapımcı: Baştan desene sen bunu. Hem çok tutarsa Holywood’a da satarız değil mi?. Tamam ben tuttum bu fikri. Bunu yapalım. Hem Marioların havadan düşmesini yapamayız ki, telif yeriz.

Oyuncu: He telif olmasa yapacaktınız yani?

Yapımcı: …

Geliştirici: Ne güzel. En azından bu konuda hem fikir olduk. Hem patron, oyuncular zaten bu tarz hikayeli oyunlara açlar son zamanlarda. Eğer senaryo iyi olursa, çok tutar. Peki siz nasıl bir senaryo olsun istersiniz? Aklınızda bir şey var mı patron?

Yapımcı: Beyaz tenli kel bir adam olsun. Elindeki zincirli kılıçlarla Tanrıları öldürsün tek tek. Adını da Savaşın Tanrısı veya Savaş Tanrısı gibi bir şey yaptık mı tadından yenmez.

Oyuncu: Allah Allah, çok tanıdık geldi bu bana.

Yapımcı: Yok Allah değil, olmaz. Yunan Tanrılarını koyarız.

Geliştirici: Ya sabır… O zaman şöyle yapalım, siz bunu istiyorsunuz. Bu bahsettiğiniz beyaz tenli kel adamlar gökten inip haritadaki Tanrıları öldürsünler ve daralan haritada sona kalmaya çalışsınlar. Adı da God of War Battle Royale olsun. Nasıl?

Yapımcı: Heh işte bu ya! Çok iyi fikir! Fakat adı God of War olamaz.

Geliştirici: O neden?

Yapımcı: E telif yeriz.

Geliştirici: …

Geliştirici: Ben açıkçası bıktım artık son zamanlardaki Battle Royale çılgınlığından. Eğer o tarz bir oyun yapacaksanız çok yenilikçi olmamız lazım. Mesela patron, bana bildiğin Battle Royale oyunları sayabilir misin?

Yapımcı: Sayarım tabii. PUBG, Fortnite, Apex, CoD Blackout bir de şey… CS:GO çıkarmıştı, o var. Yalnız ne para kırdılar şu oyunlar. İşte bizim de bunlardan yapmamız lazım o yüzden.

Geliştirici: Bu sene 20’ye yakın böyle oyun çıktı ama sizin bile sayabildikleriniz bile bir elin parmaklarını geçmiyor baksanıza.

Oyun: Yok ya, patron 5 tane saydı. Bir elin parmağı olmuş gayet. Ne var?

Geliştirici: Gerçekten kafayı yiyeceğim, ramak kaldı resmen.

Yapımcı: Tamam sakin olun ben anladım demek istediğinizi. O zaman haftaya bana bir senarist bulun gelin, nasıl bir hikaye olacağına karar vermeden kesinleştirmeyelim projeyi.

Geliştirici: İşte bu be! Tamamdır patron ayarlarız onu, siz rahat olun. Sonunda be! Sonunda!

Yapımcı: Hadi görüşürüz diğer toplantıda.

Oyuncu: Akşam bir el Apex atar mıyız?

Geliştirici: Atalım reis, atalım. Şu an çok mutluyum her şeye varım.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!