Okunma Sayısı: 37
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

İftarı Beklerken Oynanacak 5 Oyun


İftarı Beklerken Oynanacak 5 Oyun
Ramazan ayının gelmesiyle iftarı beklerken şekilden şekile girenler, acaba o saate kadar ne oynasam sorusunu kendisine her gün istisnasız soranlar çevremizde artmış durumda. Biz, Wannart Oyun & Teknoloji ekibi olarak sizlere bu konuda yardımcı olmayı kendimize borç bildik. Çok da uzatmadan başlayalım isterseniz:

1-Civilization SerisiDirek spesifik bir oyununu söylemek yerine seri olarak ele almak istedik çünkü hangi oyununu oynarsanız oynayın, kendinizi birkaç saat sonra "bir el daha geçsin ondan sonra kapatırım" derken bulacaksınız. Bu söyleniş bile tabi ki de saatler sürecek. Hatta bizden söylemesi iftar saati gelmişken bile başından kalkmak istemeyebilirsiniz. Aman dikkatli olun!

2-The Witcher 3 Wild HuntBu oyunu zaten oruç olsa da, olmasa da başına oturup saatlerce kalkmadan oynamanız mümkün. Ama aç ve susuz ekrana bakarken belirli bir saat sonra o açlık ve susuzluğu unutup kendinizi tamamen Geralt ve Ciri'nin hikayesini düşünürken buluyorsunuz. "Haritanın şu köşesinde bir zırh parçası varmış onu da alayım." şeklinde söylemleri kendinize söylerken bulacaksınız iftar saatinde bile. Şunu da ek olarak söylemeden geçmeyelim: "Ben oruç değilim ben de oynayabilir miyim?" şeklinde bir soru soruyorsanız şu an, inanın bize şimdiye kadar oynamamış olmanız kabahat.

3-Dead CellsZamanın nasıl geçtiğini anlamadığımız bir oyun da tabi ki de yukarıda gördüğünüz gibi Dead Cells. Tamamıyla Roguelike bir oyun olan Dead Cells sürekli ölmek zorunda kaldığınız ama her doğduğunuzda da sizi farklı tecrübelerle farklı deneyimlerle süsleyen bir yapım. Bir canavarla karşılaşıyorsunuz sizi tahmin etmediğiniz şekilde alt ediyor. Tekrar dirilip uzun yolu geçip tekrar o canavarla karşılaştığınızda artık bir önceki düştüğünüz hatalara düşmüyorsunuz. Hem bu tarz oyunları seviyor hem de aç susuz sağa sola boş boş bakıyorsanız emin olun bu oyun tam size göre.

4- Playerunknown's Battleground (PUBG)Yazının bu noktasına geldiğimizde şunu fark ettik ki "hadi bir el daha atayım" tarzında oyunlar böyle zamanlarda daha iyi gidiyor. PUBG de tabi ki de bu tarz oyunlardan birisi. Girdiğiniz her tur 1. olmaya çok yaklaşmışken ölmek bir sonraki tur için sizi daha çok gaza getirecektir. Bu oyunu oynayan oynamayan herkesin Pubg'nin genel hatlarına ve oyun yapısına bu dönemde çok hakim olduğunu varsayarak çok fazla detaya inip kafanızı bulandırmak istemiyoruz. Son olarak şunu söyleyelim : "Bir sonraki elde kesin birinciyiz. Hadi bir daha girelim."

5- League of Legends (LoL)Casual oyunlar seven okurlarımız şuan bu ismi görünce sinirlenmiş veya "LoL ne alaka şimdi?" tarzında bazı cümleler sarf etmiş olabilir. Ama sakin olun çünkü LoL'un en kötü özelliği böyle iftar beklediğimiz ramazan günlerine bir nimete dönüşebiliyor. O özelliği de tabi ki de siz farkına bile varmadan zamanınızı silip süpürmesi. Bir elin ortalama 45 dakika sürdüğü bir oyundan bahsediyoruz. Bu pek tabi çoğu zaman bu sürenin üstüne de çıkabiliyor. Bir de o elde takım arkadaşlarınız yüzünden yenilgiye uğradığınızı düşünüyorsanız, bir sonraki ele girmemek için bir neden göremiyorsunuz. Sonra bir bakıyorsunuz ki bırakın iftarı, sahur vakti gelmiş.

Sizin de eklemek istediğiniz oyunlar olursa yorumlarınızı bizden esirgemeyin. Hepinize iyi oyunlar.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!