Okunma Sayısı: 124
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Steam Olmasa Oynayamazdık! | Brutal Legend İncelemesi


Steam Olmasa Oynayamazdık! | Brutal Legend İncelemesi
Bu yaz, beni oyun keşfetmeye fazlasıyla itti. Bilmediğim oyunları denedim. Bir çoğundan memnun kaldım veya bir çoğundan nefret ettim. Bu oyunların her biri anlatmaya değer diyemem. Ancak bugün ele alacağım oyunu arkadaşımın önerisi olmasa es geçerdim. Bu oyun, kesinlikle anlatmaya değer. Neden anlatmaya değer olduğunu öğrenmek için okumaya devam edebilirsiniz! Bugün nedenini pek anlamadığım, gayet iyi bir yapım kadar üzerine çalışılmış fakat uçup gitmeye yüz tutacak bir oyunla karşınızdayım. Aslında pek bilinmedik bir firmaden çıkmıyor bu oyun. Bahsettiğim oyun, Psychonauts'un da geliştiricisi olan Double Fine'dan çıkmış ve EA Games tarafından pazarlanmış Brütal Legend!

Nedir Bu Brütal Legend?

Brütal Legend bir açık dünya, aksiyon-komedi oyunu! Oyunun ana karakterini seslendiren ve onun görüntüsüne ilham olan kişi komedinin vazgeçilmez aktörü Jack Black! Yani oyunlarda sevdiğimiz Hollywood aktörlerini görmeye daha yeni başlıyoruz sansak da bu oyun 13 Ekim 2009'da çıktı. Brütal Legend PS3 ,Xbox 360 ve PC'ye gelmiş bir oyun. Oyunun hikayesi ise, Eddie Riggs isimli bir rock grubu solistinin sahne gününde bir canavarın ortaya çıkması ve bu canavarın konseri mahvetmesiyle başlıyor. Yaşanan saldırıda bayılan Eddie, kendisini aynı yerde fakat bambaşka bir dünyada buluyor. İşte bu bilinmeyen dünyada, Eddie ile aksiyondan aksiyona koşarken, tanıdık yüzler görüyoruz. Motörhead'den Lemmy, Ozzy Osbourne, Judes Priest'in solisti Rob Halford, The Runaways'den Lita Ford ve Tenacious D'den Kyle Gass bu oyunda yer arıyor. Zaten müzikleri ve atmosferi sebebiyle Brütal Legend metal müzik severlerin kesinlikle oynaması gereken bir oyun.

Oynanış ve Atmosfer

Öncelikle müzikler! Oyunun müziklerinin her biri tanıdığımız, bildiğimiz metal müzik sanatçılarına ait. Black Sabbath, Megadethi Dragonforcer, Motörhead gibi popüler metal grupları var. Bunun oyuna kattığı farklı atmosfer bir yana, hikayesinin ve içinde barındırdığı sanatçıların da oyunda etkisi çok fazla. Oyun mekaniklerine gelecek olursak. Oyunun bir açık dünyası var. Kısa hikayesinden dolayı bu dünyada çok vakit geçiremiyor olsanız da var olması, size verdiği serbestlikle eğlenmenize olanak sağlıyor.  Oyun bir Hack n Slash oyunu ancak aynı zamanda RTS ögeleriyle birleştirilmiş. Kendisinin 9 saat kadarlık bir oynanışı var. Ekstralardı, tamamen bitirmeye yönelik oynamaktı derken bu süre 25 saate kadar ulaşıyor. Bugünlerde oynadıklarımıza göre gayet kısa bir oyun. Bu kısalığı çoğunlukla yaratıcılığı ve atmosferiyle gayet iyi örtüyor.

Madem Bu Oyunu EA Games Yaptı, O Zaman Neden Oyunu Biz Duymadık?

Aslında, sanılanın aksine bu oyun pek de bilinmiyor değil. Ancak çıktığı döneme baktığımda ise aldığı nottan çok Stage Battle'lar hakkında yapılan şikayetlerle gündeme gelmiş. Bunun üzerine güzel hikayesine rağmen oyunun kısa sürmesi ise çabuk unutulmasına yol açmış. Ama olası sebebe gelirsek; Oyun kesinlikle ve kesinlikle PC platformu için planlanmamıştı! Oyunun PC platformuna vesile olansa, Steam oldu. 2013 yılında Brutal Legend'in PC'ye çıkmasıyla oyunu büyük bir kitle, çok geç duydu. Yazık oldu demeyeceğim! Zira oyun hala Steam'de ve denemeye değer vaziyette!

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!