Okunma Sayısı: 111
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Agents: Biohunters Oyun İncelemesi


Agents: Biohunters Oyun İncelemesi
Tatlı oyun olmuş. Bunca zamandır, rekabetçi oyunlardan pek de haz alabilen bir insan değilim. CS:GO oynayamam, çünkü FPS oyunları istemsiz bir mide bulantısına yol açıyor. Daha önce bunun sebebini anlatmıştım. LoL veya Dota gibi oyunlara ise benden çok daha iyi oyuncuların oyunu yaşatmasından dolayı uzağım. Ancak bu oyun bana hitap ediyor desem, yanlış olmaz. Bugün Agents Biohunters isimli bir oyunu konuşacağız ama nedir bu oyun?

Agents: Biohunters Nedir?

Agents: Biohunters, Playstark isimli geliştirici ekibin geliştirdiği bir TPS-MOBA oyunu. Daha doğrusu bir çeşit shooter ve moba hibridi bir oyun denebilir. Klasik bir moba gelmesin aklınıza, çünkü Agents: Biohunters tamamen kendine has mekaniklere sahip. İki farklı rakip takımın, adım adım merkezler inşa ederek oyunun sonlarına doğru karşılaşacakları canavarı avlamaya yönelik mücadelesi söz konusu.

Oynanış

İki takımdan oluşan maçlarda 3'er kişilik gruplara ayrılıyorsunuz. Her takım attack karakteri, tank karakteri ve sağlık karakteri barındırmak zorunda. Bu 3 kişilik takımlar, canavarın bulunduğu bölgeye doğru kendi merkezlerini inşa ediyor. Bu inşaları tamamlayan takım, rekabetin amacı olan canavarı katletmeye gidiyor. Maçların yapıldığı harita büyük, işte bu yüzden her karakterin taşıma aracı var. Ancak sınırlı süre kullanabiliyorsunuz. Bunun haricinde oyunda karakterinize göre değişen 3 yetenekle ve düz vuruşlarla sınırlısınız.

Bir Şey Demek İçin Erken

Oyunun yakın zamanda gerçekleşen kapalı betasına katıldım. Oyunun asıl odak noktası olan mücadele kısmı hakkında bir şey gördüm. Biraz da karakterlerin kostümlerine baktım ama onun dışında oyunun çok başında olduğumuzu söyleyebilirim. Agents Biohunter piyasada görülmemiş yapıda bir rekabetçi moda sahip. Bu da kulağa gayet hoş geliyor. Belki de gerçekten uzun bir zaman sonra farklı bir MMO türü görebiliriz. Belki gerçekten çok sevilecek, belki de öyle arada unutulup gidecek.

Oyun Bedava Olacak Bu Arada

Sistem aşırı tanıdık: Sezon mantığı ve isteğe bağlı satın alınan kozmetikler, kostümler, araçlar, hologramlar vesaire. Bunun haricinde ise oyun ücretsiz. Bana kalırsa da fazlaca mantıklı bir karar. Zira şu sıralar bir MMO oyunu, Free To Play olmadan nadiren ilgi görüyor. Ki bu nadiren ile kast ettiğim sayılı isim var.

Son Sözler

Bu oyunu, pek de başka oyunlarla kıyaslayamayan basın üyelerine selam olsun. Gözümden kaçan bir şeyler vardır diye internette arama yaptım biraz. Oyunu hala Overwatch, Fortnite vb. rakipleriyle bağdaştırmaya çalışıyorlar. Ancak olmuyor. Çünkü eğer Agents: Biohunters oynarsanız, bu işin esin kaynakları olsa da gayet orijinal olduğunu görürsünüz. Bu arada ufak bir bilgi, Dragon City isimli Facebook oyununu hatırladınız mı? İlginçtir ki geliştirici firma Playstark'ın başındaki Josep Maria Pedrós işte bu oyunu yapan, Social Point'ten ayrılma biri. Bu da öyle ufak bir bilgi!

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!