Advertisement
Okunma Sayısı: 745
  • 3
  • 0
  • 0
  • 0

Bir Devrin Sonu: Zac Posen


Bir Devrin Sonu: Zac Posen
Advertisement

Sarah Jessica Parker, Katie Holmes, Deepika Padukone, Michelle Obama, Amal Clooney, Rihanna, Oprah Winfrey, Gwyneth Paltrow gibi ünlü isimlerin tasarımcısı olan Zac Posen kendi ismini verdiği markasını kapatma kararı aldı.

2001 yılında hayatımıza giren Posen, kendi adını verdiği marka ve Z House’u kurduğunda sadece 21 yaşında ve hala ailesi ile birlikte günde 15 dolarlık ödenekle yaşayan genç bir tasarımcıydı. 20 yıldır moda dünyasında olan ünlü tasarımcı Naomi Campbell sayesinde ün kazanmıştı. Süpermodelin üzerinde taşımaya başladığı Posen tasarımları kısa sürede dikkat çekmiş ve bu durum Posen’ı ünlü isimlerin kapısını çaldığı bir tasarımcı haline getirmişti. Kırmızı halı dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Posen, kısa sürede bu aranır olmanın da hakkını veren tasarımlara imzasını atmıştı.

Zac Posen markasının hissedarlarından biri olan Yucaipa Companies, nisan ayında hisselerini satmak üzere bildiride bulunmuştu. 15 yıldan fazla süredir hissedar olan yatırımcı firma uygun birkaç potansiyel alıcı ile görüşse de istenen sonuca ulaşılamadı. Zac Posen ‘Bunun bir süredir olmasını istemiyordum ancak zaman doldu.’ diyerek Yucaipa Companies’in ve kurucusu Ron Berkle’ın ‘çok destekleyici’ ve ‘çok çok zor bir karar saygılı olmanın kendisi için çok önemli olduğunu’ dile getirdi. Cuma günü açıklama yapan Zac Posen, markası için ‘şirketinin faaliyetlerini durdurmanın dışında başka seçeneği olmadığını’ söyledi.