Okunma Sayısı: 469
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Usta Yine Rapi Verir Veriştirir, Mc'leri Yetiştirir: PMC Legacy, Vol.1


Usta Yine Rapi Verir Veriştirir, Mc'leri Yetiştirir: PMC Legacy, Vol.1
Yıllardır bir şekilde konserden konsere giden, albümleri toplayan çekirdek rap dinleyicisi için PMC her zaman çok ayrı bir düzeyde görülürdü. Karaçalı, Saian, Patron, Hayki, Ados gibi Türkçe rapin en ağır toplarını bünyesinde bulunduran PMC tam anlamıyla bir yıldızlar kadrosuydu ve grup, PMC Represents The UNDERGROUND ve PMC Volume One albümü ile 2014 yılına damga vurmuştu.
Bir rüya gibi geçen 2014 senesi sonrası ile PMC sonraki yıllarda eski varlığını hiçbir zaman hissettirmemişti; ancak, bu durum 2019 yılında Patron'un önderliği ile değişecek gibi; çünkü PMC, PMC Legacy, Vol.1 albümü ile küllerinden yeniden doğacak gibi duruyor!2017 yılında grup üyelerinin aralarında oluşan problem sonrasında PMC yepyeni bir kadro ile tekrardan zirveye oynamaya hazırlanıyor. PMC Legacy Vol.1 ismi ile çıkan yeni PMC albümünde eski ekipten sadece PMC'nin kurucularından olan Patron bulunuyor. Patron dışında ise ekip tamamen yenilenmiş durumda. Daha önceden Türkçe Rap dinleyicisinin aşina olduğu Fate Fat ve Stabil ile Ati242, Emboli, DeziDez, Bedo, VBS, 10ur ve Çerkez gibi yeni isimler artık PMC'nin yeni ekibini oluşturuyor.

Albüme gelecek olursak eğer, Patron'un daha önce piyasada ses getirmemiş yeni isimlerle çalışmaya karar vermesinin meyvelerini hemen alabildiğini görebiliyoruz. Özellikle albümde bulunan Antalyalı rapper Ati242, dünyada yeni yükselen Almanca rap ekolünü harika bir şekilde ülkemize uyarlamış. Albümün bizce en iyi şarkısı olan Çavo'nun sahibi olan Ati242'nin albüm öncesinde de PMC bünyesinden 3 adet tekli çalışması Bulunuyor. Kendisinin şarkılarını dikkatlice takip etmekte yarar var. Gelecekte çok ses getirecek bir isim olacakmış gibi duruyor.
Albümün bir diğer hit şarkısı ile ritmi ve ofansif sözleri ile patlama yaratan "Dermanım Yok" ismini taşıyan Patron ve Stabil düeti. İçinde başta Ben Fero olmak üzere pek çok yeni nesil rappera göndermeler bulunduran şarkı özellikle Stabil'in bölümü ile ayrı bir seviyeye çıkıyor.
İçinde lirikal rapten trape kadar geniş bir tarz skalasına sahip olan PMC Legacy Vol.1 albümü ile PMC ekibi yapılan rapin tarzı ne olursa olsun iddialı olduklarını gösteren bir albüme imza atmış desek kesinlikle yalan olmaz. Şimdilik 2019 PMC'nin senesi olacak gibi gözüküyor. Albümün devamını dinlemek isteyenler için albümün Spotify linkini aşağıya bırakıyoruz. Keyifli Dinlemeler!Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!