Okunma Sayısı: 50
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Barykina'dan Şiddet Karşıtı Çalışma: Maskenin Altındaki İncinmişlik


Barykina'dan Şiddet Karşıtı Çalışma: Maskenin Altındaki İncinmişlik
Şiddet ve özellikle kadına yönelik şiddet, maalesef ki her yerde çağımızın en büyük sorunları arasında geliyor. Bu nedenle bu konuya yönelik birçok çalışma yapılıyor. Bu konuya yönelik çalışma yapan isimlerden birisi de Ukraynalı sanatçı Daryna Barykina.

Peki Daryna Barykina kimdir? Barykina, kavramsallaştırılmış canlı görseller üzerinde uzmanlaşan, güzellik, moda ve öz portre sanatçısıdır. 90'ların başında Kiev, Ukrayna'da doğmuştur. 2010'da Kiev'de Fotoğrafçılık Okulu'ndan mezun olan Barykina, 2011'de güzellik ve öz portre kariyerine başlamıştır. House of Cards, Harley Quinn, Joker, Denizkızı gibi öz portre  çalışmalarının yanında; saç, makyaj ve moda çekimlerinden oluşan bir portfolyosu da vardır. "Maskenin Altındaki İncinmişlik (Bruised Behind The Masc)" ise Barykina'nın kavramsal çalışmaları arasında yer almaktadır.

Barykina, "Maskenin Altındaki İncinmişlik (Bruised Behind The Masc)" adını verdiği çalışmasında ev içi şiddeti çarpıcı fotoğraflarla anlatıyor.

Barykina'nın kendi sözleriyle, "Bu seride; ev içi şiddet, altında istismar ve tahribat olan bir ön yüz olarak gösterilmiştir. Karakterim, yaralarını bir normallik maskesi altına gizleyen, kırılgan bir oyuncak bebek olarak resmedildi. Her sabah kendini tekrar 'yapıştırıyor'. Her akşam daha fazla parçalanmışlık ortaya çıkıyor. Bu döngü tekrar ve tekrar devam ediyor, her hadiseyle daha fazla onur kırıcı hale geliyor." diyerek anlattığı çalışmayı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

 

 

 

Kaynak ve daha fazlası için: Daryna Barykina

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!