Okunma Sayısı: 90
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Game of Thrones'un Yara Greyjoy'u Gemma Whelan, Euron Greyjoy'u Anlattı


Game of Thrones'un Yara Greyjoy'u Gemma Whelan, Euron Greyjoy'u Anlattı


(Game of Thrones 7. Sezon 2. Bölüm spoiler içerir.)

En son Game of Thrones bölümünde Yara Greyjoy (Gemma Whelan), düşmanı olan amcası Euron Greyjoy’la (Pilou Asbaek) gemisinde karşılaştı ve bu karşılaşma epey kötü bir şekilde sonuçlandı. Bunun üzerine Gemma Whelan verdiği ropörtajda, Yara’nın Euron için ölü mü canlı mı daha fazla yara sağlayacağı ve daha birçok şeyden bahsetti.

“Yara’nın durumunda herhangi bir kesinlik olduğunu sanmıyorum, bu noktada gerçekten bilmiyorum.” diyor Whelan. “Ama onun Euron’a canlı olarak daha fazla yarar sağlayacağını düşünüyorum, çünkü ona işkence edebilir; ne tür psikopatsa ona uygun olarak istediğini yapar. Ama Yara’yı belli bir sebepten dolayı elinde tutuyor. Sanırım neden tuttuğunu henüz sadece o biliyor.”Theon’un Yara’yı kurtarmak yerine kaçmayı seçmesi hakkında ise, “Bence o olduğunda oldukça üzgün ve hayal kırıklığına uğramış hissetti.” diyor Whelan. “Bir planları vardı, bir görevdelerdi. Theon’u geri almışlardı… Ama o anda Yara tam olarak yenilgiye uğramış gibi hissetti.”

“Yara’nın çok fazla şaşırdığını zannetmiyorum. Sanırım o anda Theon’u başka seçeneği olmadığını biliyordu ve yapabileceği hiçbir şey olmadığını fark etti. Bence insanlar bu konuda Twitter’da Theon’un post travmatik stres bozukluğu yaşadığını ve artık o olmadığını söylerken oldukça haklılar. Oldukça kötü geriye dönüşler yaşıyor ve kaçmaktan başka yapabilecek bir şeyi yok.

“Yara o anda her şeyi bütünüyle düşünemedi ve sonrasında Theon kendini kurtardı ve böylelikle bu belki de onun sonuçta yardım edeceği anlamına gelir. Belki başka bir yerden ek kuvvet toplayıp getirebilir, ya da başka bir şey yapabilir ya da yapmayabilir.”Son olarak Gemma Whelan gemideki o sahneyi anlatıyor. “En sevdiğim kısım muhtemelen Euron’ın gemisine atlamaktı, çok eğlenceliydi, çünkü o sahneyi çekerken bir sürü kargo kolisinin üzerine atladım. Tekrar çocuk olmak gibiydi, çok eğlenceliydi. Sahneyi birkaç kez çekmek zorunda kaldık çünkü bir sürü bale denemesi yaptım. Sahneyi benim de izlememe izin verdiler ve ‘Ah ayak parmaklarım sivrilmiş. Balerin gibi kollarım var.’ diyordum. Oldukça zarif bir şekilde atlıyordum ve benim olduğum zarif balerinden farklı olarak, Yara’nın hangi tür bir içsel hayvanı olduğunu bulmamız için birkaç kez çekim yapmak zorunda kaldık.”

Kaynak: IndieWire

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!