Okunma Sayısı: 23
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Keşfedilmeyi Bekleyen 10 Türkçe Şarkı - IX


Keşfedilmeyi Bekleyen 10 Türkçe Şarkı - IX

Henüz çok kişiye ulaşamamış fakat dinlemeniz gereken güzel şarkıları bir araya getirdiğimiz listelerin dokuzuncusu ile karşınızdayız. Birçok farklı türü barındıran listemizde duygularınıza dokunmayı başaracak şarkılar bulmanızı umuyor, keyifli dinlemeler diliyoruz.

Henüz çok kişiye ulaşamamış fakat dinlemeniz gereken güzel şarkıları bir araya getirdiğimiz listelerin dokuzuncusu ile karşınızdayız. Birçok farklı türü barındıran listemizde duygularınıza dokunmayı başaracak şarkılar bulmanızı umuyor, keyifli dinlemeler diliyoruz.
1. Sumru Ağıryürüyen - Beyaz Gece

1959 senesinde Ankara'da doğan sanatçı müzik hayatına üniversite yıllarında, kurucularından olduğu Mozaik grubuyla başladı. Mandolin çalan ve dupduru bir sese sahip olan sanatçı; Ezginin Günlüğü, Yeni Türkü, Sezen Aksu gibi bir çok grup ve müzisyenle çalıştı. Dinleyenleri tarafından çok beklenen solo albümü Issız'ı 2009 senesinde çıkardı. Bu kaliteli albüme ait olan Beyaz Gece'nin sözleri Mehmet Güreli, müziği ise kaybettiğimiz sanatçı Tanju Duru'ya ait. Sumru Ağıryürüyen 2009'dan beri İstanbul Özgür Doğaçlama Sahnesinde yer alıyor ve birçok farklı müzik projesi üzerinde çalışıyor.

''Uykusuz örülmüş geceler uzar gündüzlere''2. Cem Adrian & Umay Umay - Bana Özel

Ülkemizin en farklı seslerinden olan ikilinin düeti; Cem Adrian'ın ikinci ve eski dinleyenleri için en özel albümlerinden olan Aşk Bu Gece Şehri Terketti'ye ait. Umay Umay'ın büyülü sesiyle daha da etkileyici hale gelen şarkı hüzünlü anlarınızda size eşlik edecek.

''Bu kahrolası gri şehrin tüm yollarını rengarenk boyamak ister''3. Mazlum Çimen - Kuşlu Gazel

Besteci, balet, oyuncu; kısacası tam bir sanatçı olan Mazlum Çimen 1958 yılında Elbistan'da doğdu. İstanbul Devlet Konservatuvarları Keman bölümünden sonra Bale bölümüne geçen sanatçı; küçük yaşlardan beri bağlama çalıyor. 1980'lerde kendi bestelerini oluşturmaya başlayan sanatçı birçok film ve dizi müziği yaptı. Kuşlu Gazel ise Metin Altıok şiirlerinin 28 adet sanatçımız tarafından bestelendiği, hazine değerindeki albüme ait.

''Geçti artık göğsümde kuş barınmaz anladım''4. Hayal Köseoğlu - Yalandolan

Daha çok oyuncu kimliği ile tanınan sanatçı 1992 yılında İstanbul'da doğdu. Drama ve Oyunculuk bölümünden mezun olan sanatçı ilk oyunculuk deneyimini altı yaşında yaşadı. Müziğe çokça ilgisi olan genç oyuncu, 2018'de üç ayrı şarkı çıkardı. Farklı havasıyla ve başarılı klibiyle dikkat çeken Yalandolan bunlardan biri.

''Senle dolup taşan o sessizlik gözlerimi kaplayan''5. Peyk - Gidin

Temelleri 1991 senesinde, vokalist İrfan Alış ve gitarist Serdal Ersoy’un bir araya gelmesiyle atılan grup, 2006 senesinde bugünkü kadrosunu tamamladı. 2007 senesinde Suluşaka adıyla ilk albümlerini çıkardılar. İkinci albümleri İçimdeki İz ise 2012 yılında piyasaya sürüldü. Teslim Olma adını taşıyan üçüncü albümlerini 2014'te müzikseverlerin beğenisine sundular. Son olarak Lay Lay Lom adıyla bir albüm daha yayınlayarak kemikleşmiş dinleyici kitlelerini sevindirdiler. Alternatif tarzda müzik yapan başarılı grubun Gidin parçası ise Suluşaka albümüne ait.

''Kalbim ölü bulundu dün sabah''6. Ozan Kotra - Mevzu Benmişim

Sevilen Flört grubunun üyelerinin yollarını ayırma kararı her ne kadar dinleyenlerini üzse de, kurucularından olan Ozan Kotra kariyerine solo çalışmaları ile devam ediyor. 1975 senesinde, İstanbul'da doğan müzisyenin sanata ilgisi aslında resim ve karikatür ile başladı. Hayatı boyunca müzik üzerine birçok çalışma yapan başarılı şarkıcı aynı zamanda profesyonel bir seslendirme sanatçısı. Kendisine ait ''Bay Papağan'' adında bir seslendirme ve dublaj stüdyosu var. Sanatçı, Flört'ün dağılmasının ardından ilk olarak 2018'de Senin Yüzünden adıyla bir tekli çıkardı. Yine aynı sene, özellikle sözleriyle dikkatimizi çeken Mevzu Benmişim'i piyasaya sürdü. Özellikle Flört dinleyicisini sevindirecek bu şarkı, playlistlerinize eklenmeli.

''Taşa yazı yazamam artık, havanda su dövemem''7. Güncel Gürsel Artıktay - Bu Yüzden

Uzun Yol şarkısıyla gönülleri fetheden müzisyen, Youtube ve Soundcloud üzerinden paylaştığı birçok besteye sahip. Müzik hayatındaki dönüm noktası 2007 senesinde bir müzik yarışması için Ankara'ya gelmesi oldu. Duygularımıza derinden dokunmayı başaran etkileyici şarkıları olan bestecinin; bizlere güzel eserler katmaya devam etmesini diliyoruz.

''Kokladım sabahı en saf yerinden''8. Sera Savaş - Konuşmayalı

Henüz hak ettiği büyüklükte bir dinleyici kitlesine ulaşamamış şarkıcı gerçekten özgün bir ses tonuna sahip. Farklı tarzdaki, tekrar tekrar dinleme isteği uyandıran parçalar yapan müzisyenin 546 şarkısını da dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

''Bu ilaçların hiçbiri iyi gelmiyor bana, senin geldiğin gibi''9. Gözyaşı Çetesi - Karar

Garip Davam adında, 2016 senesinde çıkardıkları bir albüme sahip olan grup, 2018 de piyasaya sürdükleri Karar albümü ile müzik serüvenlerine devam etti. Vokaldeki Pınar Balcı'nın duru sesiyle ve aralarında uyumla dikkat çeken grubunun Karar şarkısının özellikle nakaratına vurulduk.

''Bir fısıltıya kapıldım giderken''10. Karapaks - Beni Bir Melek Öldürdü

Efsane grup Mavi Sakal'dan ayrılan Kaan Altan, Andy Wan ve Sinan Tansal; kaplumbağa kabuğu anlamına gelen Karapaks grubunu 2006'da oluşturdular. Aynı yıl söz ve müziği Kaan Altan'a ait olan İkinci Yol albümünü piyasaya sürdüler. 2010 senesinde çıkardıkları Beni Bir Melek Öldürdü ise Akustik 1992 - 2009 albümüne ait etkileyici bir parça.

''Öldürürken anıları gülüşlerin, inan acıtamaz artık bu sesin''
 

 

Kaynak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!