Okunma Sayısı: 34
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0

İtalya'nın Sıfır Koronavirüs Vakalı Mucize Kasabası: Montaldo Torinese


İtalya'nın Sıfır Koronavirüs Vakalı Mucize Kasabası: Montaldo Torinese

Korona virüsün en fazla görüldüğü ülkelerden İtalya’da son günlerin en çok konuşulan adresi Montaldo Torinese adlı kasaba olduKorona virüsün en fazla görüldüğü ülkelerden İtalya’da son günlerin en çok konuşulan adresi Montaldo Torinese adlı kasaba oldu.

Koronavirüs'ün en fazla görüldüğü ülkelerden İtalya’da son günlerin en çok konuşulan adresi Montaldo Torinese adlı kasaba oldu.


İtalya’da Piyemonte bölgesindeki Montaldo Torinese adlı 720 nüfuslu kasabada sıfır koronavirüs vakası ile dikkat çekiyor.


İtalya Montaldo Torinese kasabasında 0 vaka bulunuyor. Kasabalılar bu durumu köyde bulunan kuyudaki suyun "mucizesine" bağlıyor.


İtalyan tarihinde de yer alan bir iddiaya göre 1800’de bölgede kamp kuran Fransız İmparator Napolyon’un zatürreden kırılan askerlerini bu kuyudaki su iyileştirmiş.Kasabanın Belediye Başkanı Sergio Gaiotti ise “Kuyu sadece tarlaları sulamakta kullanılıyor. Virüs önlemlerini bölgedeki her kentten önce aldık. Her evin posta kutusuna bilgilendirici notlar bırakıldı. Herkese maske dağıtıldı. Burada sanayi yok, hava tertemiz. Böylece virüs kasabaya gelmedi” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!