Okunma Sayısı: 11
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Yemek, Ruh Hali ve Zihin


Yemek, Ruh Hali ve Zihin
Aşağıdaki yiyecek listesi aslında duygular ve inançlar arasındaki bağlantıların listesidir. Vücudumuzun yemek istediği yiyecekler, vücudumuzun bize duygusal ihtiyaçlarımızı anlatmanın bir yoludur.  Burada belirtilen yiyecek ve duygular bağlantıları, dikkatinizi çekebilecek belirli düşünceler, duygular ve duygular arasındaki etkileşime ışık tutabilir.Yiyeceklerin Duygusal Mesajları

Bu listeyi kullanmak daha sağlıklı ve manevi yiyecekler yemeye geçiş yapmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, öncelikle patlamış mısır ve patates kızartması gibi gevrek yiyecekleri yediğinizi tespit ederseniz, sinirlendiğinizi tahmin edebilirsiniz. Neye ya da kime kızdığınızı ve belki de hangi küçük ihlallerin olduğuna ya da başkalarını ihlal ettiğinizi düşündüğünüz ince sınırların ne olduğunu bulmak için biraz zaman ayırın. Tutum ve davranışlarınızı değiştirirseniz, yiyecek istekleriniz ve beslenme alışkanlıklarınız da daha sağlıklı hale gelir.

 

Gevrek yiyecekler:  Öfke. Çıtır çıtır yiyecekler, öfkemizi güvenli bir şekilde yok etmemize yardımcı olur, bize bir çıkış sağlar, böylece sinirlenmemize neden olan insanlarla veya koşullarla uğraşmak zorunda kalmayız.

Tuzlu yiyecekler : Korku. Tuzlu yiyecekleri arzu ediyoruz, çünkü hayatımızda daha fazla "baharat" olmasını istiyoruz ama risk almaktan çok korkuyoruz.

Yüksek glütenli veya buğday ürünleri: Konfor ve güvenlik. Sıcak tarçınlı rulo, patates püresi veya bir kase makarnadan daha rahatlatıcı olan nedir? Glüten ürünleri, tehdit edici olmayan bir şekilde ihtiyacımız olan rahatlığı ve güvenliği sağlıyor.Şeker: Heyecan. Kendimize heyecan veremediğimiz zaman, şeker bunu bizim için yapar. Bir başkasının bizimle sevinci paylaşmasına izin veremezsek, şekeri bir yedek oyun arkadaşı olarak kullanabiliriz.

Süt (süt, dondurma, yağlı peynir): Aşk. İlk yiyeceğimiz süt, annemizin sütüydü. Zengin, şekerli ve / veya yağlı süt ürünleri, bebeklik döneminde aldığımız veya alması gereken koşulsuz sevgiyi temsil eder. Koşulsuz sevgi ve korunmayı arzu ettiğimiz ve günlük yaşamımızda bulamadığımız süt ürünleri ve yiyecekleri arzu ediyoruz.

Çikolata: Cinsel sürüş. Hepimiz duygusal, cinsel varlıklarız. Çikolata yemek hayatımızın romantizminden yoksunken şehvetli hissetmenin güvenli bir yoludur. Aynı zamanda ihtiyacımız olan seks ve fiziksel sevginin yerine geçebilir.Alkol: Kabul. Gerçekte kim olduğunuzu kabul etmiyorsanız veya daha kötüsü yoksa, gençken kendiniz olduğunuz kişi için cezalandırılırsanız, alkol kendini kabul etme yanılsamasını sağlayabilir. Ayrıca sizi, algılanan yakınlık tehlikelerinden koruyabilir. Alkoldeki şeker, heyecanın yerine geçebilir. Alkoldeki mısır, başarısızlık duygularını tamponlayabilir ve tahıl alkolü, ilişkilerimizde eksik kalabileceğimiz sıcak duyguları bize verebilir.

Mısır: Başarı. Hepimiz başarılı olmak istiyoruz. Mısır ya da mısır ürünlerini yemek sadece bizi anlık olarak profesyonel bir başarı duygusuyla aşılamaz, aynı zamanda bizi derinlemesine oturmuş güvensizlik ve başarısızlık duygularından uzak tutar.Yağlı yiyecekler: Utanç. Yağlı yiyecekler iç utancımızı gizler. Onlar da bizi bir utanç balonunun içinde (şişman) kozayna sokar, bu yüzden diğer insanlardan korunuruz. Ne de olsa birinin yakınlaşmasına izin vermek kendimiz için daha da kötü hissetmemize neden olabilir.

Yiyeceklerin Zihinsel Mesajları


Aşağıdakiler, ortak sınırlayıcı inançlar ve bazı yiyeceklerle ilgili olumsuz içsel mesajlardır. Bunları gözden geçirirken, hangi durumlarda en çok hangi tür yiyecekleri tükettiğini ve hangi şartlarda göründüğüne dikkat et. Bu bilgi, ince enerji sisteminizde aktif olabilecek bilinçdışı inançlara ışık tutacaktır.

Gevrek yiyecekler: Öfkeye, belaya neden olur.

Tuzlu yiyecekler: Canlı veya hevesli olmak tehlikelidir. Farklı olmak reddedilmeye neden olur.

Yüksek glütenli veya buğday ürünleri: Kimse bana gerçekten ihtiyacım olanı vermeyecek. Dünya güvenli değil. Sevgi ve rahatlık için kendimden başka kimseye güvenemiyorum.

Şeker: Eğlenmek için uygun değil (kötüdür). Ben neşeli olmayı hak etmiyorum.

Süt (süt, dondurma veya peynir): Beni sevemezler. Kimse beni olduğum gibi sevmeyecek. Aşk şartlıdır.

Çikolata: Seks kötüdür. Benim duygusallığım tehlikelidir.

Alkol: Gerçekten kim olduğumu gösterirsem insanlar beni incitir. Kimse gerçek benliğimi kabul etmeyecek.

Mısır: Ben bir başarısızım. Asla başaramayacağım.

Yağlı yiyecekler: Ben kötü biriyim. İyi bir şeyi haketmiyorum.

Yazardan Not: Kiminize göre bu yukarıdaki şeyler fazlasıyla saçma fakat biracık kendinizi dinlediğinizde, aslında bu yiyecek tanımlarının sizin için de açıklandığı gibi anlamları olduğunu göreceksiniz.

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!