Okunma Sayısı: 80
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Duymanız Gereken Remixler


Duymanız Gereken Remixler
Gerçekten de duymanız gereken remixler. Ama özünden sıyrılmadan yapılan remixler değil. Kendi başına da dinleyici kitlesi yakalayabilecek bazı şarkılar. Burada bahsettiğim ton, ritim gibi değişiklikler değil. Enstrümantal eklentiler, tam yerinde kullanılan imza niteliğindeki bass'lar ve hatta bazı şarkılarda tür değişiklikleri. Çoğu yazımda olduğu gibi bunda da çok popüler olmayan şarkılara yönelmeye çalışacağım. Yani bu listede 'Marilyn Manson - Sweet Dreams' yok. Lafı uzatmadan başlayalım

Agar Agar - Prettiest Virgin (Myth Syzer Remix)

Paris'te, Güzel Sanatlar Okulu'nda tanışan Clara ve Armand ikilisinin kurduğu Agar Agar, Synth-Pop yapıyor. İlk EP'leri olan 'Cardan'ı 2016'da yayınladılar. 'Prettiest Virgin' adlı şarkının da içinde bulunduğu EP iyi bir sükse yakaladı. En popüler şarkılarından biri olan 'Prettiest Virgin', Myth Syzer tarafından yeniden düzenlendi. Hip-Hop ve Rap ile ilgilenen 'beatmaker', kendi tarzını yansıtan elektronik eklentiler ile birlikte şarkıyı çok başka bir yere taşımış.

Alicia Keys - In Common (Black Coffee Remix)

Alicia Keys'in 2016'da çıkardığı 'Here' adlı albümdeki 'In Common', R&B/Soul türünde bir şarkı. Güney Afrika'lı DJ Black Coffee'nin yeniden düzenlemesiyle şarkının geldiği nokta ise House müzik. Bundaki en önemli etken ise Black Coffee'den duymaya aşina olduğumuz Drumpad kullanımı.

Sinkane - Telephone (Roosevelt Remix)

Alternatif/Bağımsız müzik yapan Sinkane; Sudan asıllı, İngiltere doğumlu bir müzisyen. 5 yaşından beri Amerika'da olan sanatçı Krautrock, Free Jazz, Funk Rock gibi türleri Sudan Pop'la birleştiriyor. Roosevelt ise Synth-Pop, Chillwave gibi türlerle ilgilenen bir Alman. 'Telephone' şarkısına yapılan bu remix ise bize bir kez daha müziğin aslında her anlamda 'sınırsız' olduğunu gösteriyor. Bu düzenlemede ilk fark edilen nokta vokallerdeki değişim ve fazlaya kaçmayan yankı.

Röyksopp - Sordid Affair (Maceo Plex Remix)

Norveç'li müzik ikilisi Röyksopp, 2014'te 'The Inevitable End' adlı albümü piyasaya sürdü.Müzik yapmaya devam edeceklerini fakat daha fazla albüm yayınlamayacaklarını belirten ikili bu son albümde Robyn'le çalıştı. Electropop, Electronic Rock tınıları taşıyan bu albümdeki 'Sordid Affair' şarkısını ise Maceo Plex yeniden düzenledi. 'DJ Awards' ödüllü tekno müzik yapımcısı, bu şarkıyı adeta kendi süzgecinden geçirip bize geri veriyor.

Gregory Porter - Liquid Spirit (Claptone Remix)

Gregory Porter, 2014'te 'Liquid Spirit' ile 2017'de ise 'Take Me To The Alley' ile 2 kere 'En İyi Caz Vokal Albüm' dalında Grammy kazandı. Oyunculuk deneyimi de bulunan başarılı Amerikan, sahne hakimiyeti konusunda usta bir isim. Uzun gagalı, altın maskeleriyle tanınan müzik ikilisi Claptone, Porter'ın albümle aynı adı taşıyan şarkısı 'Liquid Spirit'i çok homojen ve akıcı piyano ve bass eklentileriyle bu listeye taşıyor. Listenin en değerlilerinden biri olan bu şarkı, duyulması gerekenlerden.

Tame Impala - Let It Happen (Soulwax Remix)

David ve Stephen Dewaele kardeşler etrafında toplanan Gent'li müzik grubu Soulwax, tam 1995'ten beri aktif. Robyn'in 'Ever Again' şarkısına da düzenleme yapmış olan grup, bence çağımızın müzik dehalarından biri olan Kevin Parker'ın ürettiği 'Let It Happen'ı yeniden düzenledi. Tame Impala versiyonu buram buram kalite kokan bu şarkının, Soulwax versiyonu da bir o kadar başarılı.

 

Dinlemekten keyif aldığım ve orijinal halinden sıyrılmış, çok da popüler olmayan bazı şarkıları sizin için bu yazıda toplamaya çalıştım. Umarım hoşunuza giden ve daha sonra tekrar açıp dinleyeceğiniz şarkılar bulmuşsunuzdur. Aklınızda bu listede olmalı dediğiniz şarkılar varsa lütfen bizimle paylaşın, onları da keşfedip dinleyelim.

Müzik dinlemeyi ihmal etmeyin, görüşmek üzere...

 

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!