Okunma Sayısı: 175
  • 3
  • 0
  • 0
  • 1

Mean Girls Ve İkonik Stil Görünümleri


Mean Girls Ve İkonik Stil Görünümleri

Son dönemlerde bloggerların, markaların da tarzlarında geçmişe bir dönüş yaptıklarını sizlerde fark etmişsinizdir. Baget çantalar, trikolar, el yapımı boncuk kolyeler derken yıl 2020 bile olsa 2000lerdeki bir ‘görünümü’ günümüze uygulamak artık çok kolay. Lafı çok uzattım, şimdi ise sırada bir dönemin en popüler filmlerinden biri olan ‘Mean Girls’ var. 


Tatlı Cady’mizin Afrika’nın bağrından (evet bağrından) kopup taaa Amerika’lara gelip gençliğinin en hareketli ve belki de en eğlenceli dönemlerinden birinin anlatıldığı bu tatlı filmin loooklarına şööööyle bir bakmayalım mı yani? E hazırsanız başlayalım!


Janis Ian ve Grunge Tarzı


Cady, North Shore Lisesi’ne geldikten sonra ilk arkadaş olduğu insan Janis olmuştu. Janis’e baktığımız da bugün bile hala bu tarzını korumuşsa (kurgusal karakter olması bizim için önemli değilmiş gibi) yine 2020’nin en cool ve havalı insanları arasında ‘grunge’ tarzı ile yer alabilirdi.Janis, büyük boy kıyafetleri tercih eden bir karakter olup, en ikonik kıyafetlerinden biri tabi ki de üzerinde ‘Rubbish’ yazan tişörtünü, uzun kollu bir bluzunun üzerine giydiği bu kombiniydi. Dönemin belki de en belirgin özelliği ise ‘tozluk’. Siyah Converse spor ayakkabıları ve rengarenk tozluklarıyla Janis her türlü stili konuşturuyordu. (Janis hayattaysan ses ver.)


Regina Reis Spor Salonu Başkanı Olmaya Gidiyor


Eh gelelim ‘Mean Girls’ün starına (gizli star). Regina bildiğiniz üzere okulun en popüler kızı. Kendi kurduğu imparatorlukta Cady gelene kadar mutlu mesut yaşıyordu. Hatta öyle bir yaşıyordu ki okulun erkekleri bile ona taparcasına davranıyorlardı.