Okunma Sayısı: 759
  • 2
  • 0
  • 0
  • 0

Sertab Erener'in Zamanında Keşke Ben Söyleseydim Dediği Şarkılar.


Sertab Erener'in Zamanında Keşke Ben Söyleseydim Dediği Şarkılar.

of... of... of...


Sertab Erener o kadar tatlı bir içerik üretmiş ki youtube kanalına. Gençliğiniz Mor Ve Ötesi , Şebnem Ferah, Sezen Aksu ve Nil Karaibrahimgil dinleyerek geçtiyse eğer. Sertab'ın efsane yorumlarıyla geçmişe yolculuğu keyifle yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Şahsen ben çok keyif aldım, her biri guzide olan şarkıları dinlerken.


Gerçi Sertab Eurovison Şarkı Yarışmasından ödül ile dönerek hepimizin bahçesinde çiçekleri açtırmıştı.


Hem 2003 yılında neler olmadı ki... Yönetmenliğini Ferzan Özpetek’in yaptığı “Karşı Pencere” adlı film, İtalya’daki Yabancı Basın Merkezi’nin “Globo D’Oro” adlı sinema ödüllerinden “En İyi Film” dahil 5’ini kazandı. Başbakan Erdoğan, Bayrampaşa Parkı’nın açılışında attan düştü. Nuri Bilge Ceylan’ın Uzak adlı filmi, 56. Cannes Film Festivali’nde Elephant filmiyle birlikte en iyi film seçildi.


Bu olayların yaşanmasıyla beraber bir de Türkiye, Letonya’nın Başkenti Riga’da yapılan 48. Eurovison Şarkı Yarışması’nda Sertab Erener’in İngilizce olarak seslendirdiği Every Way That I Can adlı parçası birinci olunca türk vatandaşlarının nevri döndü :)


Gelelim "Keşke Ben Söyleseydim" adı altında çıkardığı guzide şarkılara...


- İlk olarak Harun Tekin abimizin Mor Ve Ötesi grubuyla çıkardıkları "Bir Derdim Var"  Sertab Erener : "Keske Ben Söyleseydim" dediğim şarkılardan biri de işte bu sarkıydı. Harun, Kerem, Burak ve Kerem bana sesimden bu şarkıyı duymama izin verdiğiniz için size teşekkür ederim. Umarım beğenirsiniz.


- Yaşadığımız aşkların sıkça misafiri olan, gençliğimizin asi kadını Şebnem Ferah'ın "Yağmurlar" Sertab Erener : İlk albümünü yaparken yakınında olduğum hatta bu şarkıların kayıtlarına tanık olduğum o günlerden beri en çok sevdiğim bu şarkısını söylemek çok mutlu etti beni. İzin verdiğin için teşekkür ederim Şebnem’ciğim


- Sözleri Sezen Aksu'ya ait olan 1992' de Lal albümüne koymaktan son anda vazgeçtikleri "Alaturka"Sertab Erener : Arşivimdeki en güzel videolardan biri de bu sanırım, Yıl 1992. Lal albümünü kaydediyoruz. Bir şarkı var bilmediğim ve ilk kez söylemeye çalışıyorum burada. Albüme girsin mi, girmesin mi? Karar vermeye çalışıyoruz ekipçe. Sonuç: Şarkıyı albüme koymuyoruz! Ve işte yıllar sonra ‘Keşke Ben Söyleseydim’de sizlerle!


- İçindeki çocuğa sarıl Sana insanı anlatır :)  "Masum Değiliz"  


 


- Böbürlenmmeyen, kibirlenmeyen, köpürmeyen. Abartan, çoğaltan, parlatan huzur dolu biricik Nil Karaibrahimgil'in "Rüzgar"Sertab Erener : Canımın içi Nil, ne güzel yazmışsın. Söylememe izin verdiğin için de teşekkür ederim.


 


 


Not : Sertab Erener'in kanalında İzmir Big Band ile olan ve birbirinden güzel akustik performanslara da rastlayabilirsiniz, kanalda biraz dolanın derim :)


 


 


Gitar : Gültekin Kaçar


Bas: Eser Ünsalan


Piano : Ozan Yılmaz


Kajon : Alpar Lü


Keman : Deniz İbrahimoğlu


Vokal : Zeynep Doruk


Yönetmen : Gürdeniz Bursalı


Çekim asistanı : Miray Doğusel


Kayıt : Erim Arkman


Kayıt asistanı : Afşın Çağlar


Makyaj : Gülüm Erzincan 


Ve Sertab Erener olmak üzere bütün ekibe teşekkür ediyorum. Ne iyi ettiniz hatırlattınız bize bu şarkıları. Sevgiler...


 


Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!