Bear McCreary'den Büyüleyici Bir Soundtrack: "Da Vinci's Demons"

Bear McCreary'den Büyüleyici Bir Soundtrack: "Da Vinci's Demons"
 • 0
  0
  0
  0
 • Da Vinci's Demons (Da Vinci'nin Şeytanları), Leonardo da Vinci'nin gençlik zamanlarının ele alındığı, 2013 yılında Starz kanalında yayınlanmış, kurguya dayalı tarihi bir dizidir. David S. Goyer tarafından yaratılan dizi, 3 sezon sürmüş ve 2015'in Aralık ayında ekranlara veda etmiştir. Aşk, savaş ve macera gibi konu başlıklarını sıkça işleyen diziye dinlemekten bıkmayacağınız harikulade besteleriyle eşlik eden Bear McCreary, dizinin her sezonu için ayrı güzellikte bir şarkı listesi hazırlayarak, diziyi izleyenleri adeta büyüleyerek ekrana kitliyor. Ayrıca Türkler'e ve Osmanlı'ya da bolca değinen diziyi, tarih seviyorsanız izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyor ve Bear McCreary'nin eşsiz besteleriyle başbaşa bırakıyoruz, keyifli dinlemeler!

  Da Vinci's Demons (Original Television Soundtrack)

  Da Vinci's Demons dizisinin orijinal ana tema ve jenerik müziklerinin de yer aldığı bu 26 şarkılık albüm, Bear McCreary tarafından 2013 yılında yayınlamıştır. Dizideki bazı özel sahneler ve karakterler için özenle hazırlanmış müzikler dikkatimizden kaçmıyor. Özellikle Laura Haddock'un hayat verdiği, dizideki adıyla "Lucrezia Donati" için aynı adla hazırlanmış olan beste en az Laura'nın kendisi kadar güzel.

  Da Vinci's Demons - Season 2 (Original Television Soundtrack)

  Bear McCreary karşımıza bu sefer de Da Vinci's Demons dizisinin 2. sezonu için 2014 yılında yayınlamış olduğu 19 şarkılık bir albüm ile çıkıyor. Daha önceden dizinin Türkler ve Osmanlı İmparatorluğu'ndan bahsettiğine değinmiştik, bununla birlikte albümün içerisinde yer alan "The Ottoman Empire" isimli beste kendini hemen gösteriyor.

  Da Vinci's Demons - Season 3 (Original Television Soundtrack)

  Dizinin orijinal ana tema ve jenerik müziklerini daha önceden 2013 yılında ilk albümünde yayınlamış olan Bear McCreary, tema müziğini bu sefer de extended versiyonunun da içerisinde yer aldığı birbirinden güzel 15 enstrümantal şarkıyla 2015 yılında görücüye çıkartıyor. Dizinin bu sezonunda Osmanlı İmparatorluğu'nu ve Napoli Krallığı'nı ilgilendiren Otranto Seferi konu edinildiğinden dolayı, listede "Otranto" adının geçtiği ve savaş temalı hareketli besteler göze çarpıyor.

   Bonus Trailer


  Yorumlar (0)

  Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

  Yorum Bırakın

  Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.